مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 77 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 17 دی 1394 -ساعت : 07:30

چاپ به اشتراگ گذاشتن

تهیه طرح جامع آب شرب استان مازندران برای افق 1420

مازند شورا :موسوی معاون طرح و توسعه شرکت آب منطقه‌ای مازندران در جمع اعضا گروه تخصصی سد و مدیریت حوضه کمیته ملی سدهای بزرگ ایران گفت: به دلیل محدودیت‌هایی که در برداشت آب زیرزمینی برای تامین آب شرب شهرها و روستاهای استان مازندران داریم طرح جامع آب شرب استان را برای افق 1420 تهیه کردیم،در این طرح نیاز آب شرب استان 750 میلیون متر مکعب برآورد شد که عمده آن باید از طریق سدهای استان تامین شود.

مازند شورا :وی با بیان اینکه یکی از چالش‌های جدی استان در بخش مدیریت منابع آب عدم وجود تاسیسات تامین و انتقال آب است گفت: برای استانی که سالانه بیش از 3/5 میلیون متر مکعب آب مصرف می‌کند تامین 400 میلیون متر مکعب آب مطمئن در سدها و 300 میلیون متر مکعب در آب بندان‌ها کافی نیست و باید به طرح‌های توسعه منابع آب استان توجه ویژه شود.
موسوی در ادامه سخنان خود ضمن اشاره به مشکلات رودخانه‌های استان، انجام پهنه بندی سیل را یک ضرورت خواند و گفت: ساخت و سازها در مجاورت رودخانه‌ها باید بر اساس دوره بازگشت 25 ساله، 50 ساله، 100 ساله و همینطور 1000 ساله برنامه ریزی شوند.
ایشان در پایان با اشاره به رشد روز افزون تقاضا برای منابع آب، توجه به آب‌های برگشتی و نامتعارف را در برنامه ریزی منابع آب هر حوضه مهم برشمرد و خواستار توجه بیشتر کمیته تخصصی در این زمینه شد.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهیه طرح جامع آب شرب - -

نظر شما در مورد : تهیه طرح جامع آب شرب استان مازندران برای افق 1420

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها