مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7713 -تاریخ انتشار : سه شنبه 27 مهر 1395 -ساعت : 08:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
راه‌اندازی قرارگاه احمدی‌روشن با موضوع اقتصاد مقاومتی در مازندران/ برگزاری جشنواره اقتصاد مقاومتی

مسؤول سازمان بسیج دانشجویی مازندران خبر داد

راه‌اندازی قرارگاه احمدی‌روشن با موضوع اقتصاد مقاومتی در مازندران/ برگزاری جشنواره اقتصاد مقاومتی

مازندشورا: مسؤول سازمان بسیج دانشجویی مازندران از راه‌اندازی قرارگاه احمدی‌روشن با موضوع اقتصاد مقاومتی در این استان با هدف ترویج فرهنگ اقتصاد مقاومتی خبر داد.

مازندشورا:شهرام نوری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری درباره اقدامات انجام شده در این حوزه اظهار کرد: در سال تحصیلی جاری طرح گفتمان انقلابی در سطح دانشگاه‌های استان پیگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: اقدامات مناسبی در حوزه اردوهای جهادی دانشجویی انجام شده و بیش از 3 هزار دانشجویی در اردوهای جهادی مشارکت داشتند که هدف از برگزاری اردوهای جهادی خودسازی و تربیت نسل تراز اول برای انقلاب اسلامی و محرومیت‌زدایی بود.

مسؤول سازمان بسیج دانشجویی مازندران با اعلام اینکه برنامه‌های متنوع فرهنگی در سال جاری در سطح دانشگاه‌های استان پیش‌بینی شد، افزود: برپایی کرسی‌های آزاداندیشی و مطرح کردن مباحث فرهنگی و سیاسی روز در کرسی‌های آزاداندیشی در دستور کار است.

وی با اعلام اینکه بیش از 60 هزار نفر از دانشجویان عضو بسیج دانشجویی هستند، گفت: این دانشجویان در موضوعات مختلف فرهنگی، بصیرتی و حلقه‌های صالحین فعالیت می‎کنند.

نوری به اقدامات انجام شده برای حضور دانشجویان بسیجی استان در همایش طرح ولایت در استان قم اشاره کرد و افزود: در این طرح 200 نفر از دانشجویان استان در مرکز یاوران مهدی(عج) قم شرکت کردند که در طرح مباحث معرفتی، تشکیلاتی، مهارتی و اخلاقی جزو سرفصل‌های آموزشی بود.

وی در ادامه از برگزاری جشنواره عملی با موضوع اقتصاد مقاومتی در آبان‌ماه خبر داد و گفت: این جشنواره با موضوع نشست هم‌اندیشی مسؤولان و گروه‌های جهادی برگزار می‌شود.

مسؤول سازمان بسیج دانشجویی مازندران به دیگر اقدامات انجام شده برای کمک به طرح‌های اقتصاد مقاومتی در استان را راه‌اندازی قرارگاه احمدی‌روشن با موضوع اقتصادی مقاومتی در استان عنوان کرد و افزود: در این قرارگاه برگزاری جشنواره‌های عملی با موضوع اقتصاد مقاومتی در برنامه کاری قرار دارد.

نوری به علاقه‌مندی دانشجویان برای حضور در مراسم اربعین حسینی اشاره کرد و افزود: ستاد اربعین در بسیج دانشجویی استان تشکیل شد و این ستاد اقدامات و هماهنگی لازم برای تسریع در بحث اعزام دانشجویان را برعهده دارد و تلاش می‌شود که هماهنگی لازم برای اعزام دانشجویان علاقه‌مند به صورت مناسبت‎تر فراهم شود.

وی در ارتباط با برنامه‌ریزی انجام شده برای برگزاری مراسم روز دانشجو و بسیج دانشجویی در سطح استان، گفت: برای روز 13 آبان‌ماه برنامه مفصلی در سطح دانشگاه‌ها با همکاری مسئولان دانشگاه‌های استان پیش‌بینی شد و از طرفی برگزاری برنامه‌های فرهنگی ورزشی به صورت جدی پیگیری می‎شود.

مسؤول سازمان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مازندران با اعلام اینکه برای ترویج فرهنگ دفاع مقدس اقدامات مناسبی توسط بسیج دانشجویی در حال پیگیری است، گفت: حمایت از برگزاری یادواره‌های شهدای به صورت منسجم انجام می‎شود.

نوری در ادامه به اقدامات انجام شده برای تشکیل قرارگاه شهید زین‌الدین در سطح بسیج دانشجویی مازندران اشاره کرد و افزود: حمایت از پویش‌های دانشجویی در دستور کار این قرارگاه قرار دارد و بحث مطالبه‌گری در جنبش و پویش‌های دانشجویی پیگیری می‎شود.

وی با اعلام اینکه 55 درصد جامعه دانشجویی استان مازندران خواهران هستند، افزود: بسیج دانشجویی خواهران دو عنوان برنامه اصلی نهضت دخترانه ما زنده‌ایم و نیز کارگاه یک روزه مسائل زنان و خانواده را در دانشگاه‌های بزرگ استان با موضوع آشنایی با سبک اسلامی ایرانی پیگیری می‎شود.

انتهای پیام/86004/ن40/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دانشجویی - استان - برگزاری - اقدامات - دانشجویان - مازندران - مقاومتی - افزود - موضوع - پیگیری - دانشگاه‌های - قرارگاه - اقتصاد - اینکه - فرهنگی - مسؤول - اعلام - می‎شود - جهادی - برنامه - جشنواره - اشاره - اردوهای - اربعین - مراسم - تشکیل - حمایت - خواهران - پویش‌های - عنوان - اعزام - هماهنگی - برنامه‌های - اسلامی - مناسبی - احمدی‌روشن - راه‌اندازی - پیش‌بینی - کرسی‌های - ادامه - دستور - مباحث - آزاداندیشی - آبان‌ماه -

نظر شما در مورد : راه‌اندازی قرارگاه احمدی‌روشن با موضوع اقتصاد مقاومتی در مازندران/ برگزاری جشنواره اقتصاد مقاومتی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها