مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7721 -تاریخ انتشار : سه شنبه 27 مهر 1395 -ساعت : 09:07

چاپ به اشتراگ گذاشتن
پاکسازی مناطق مختلف مازندران از دام پرندگان/ شکار غیرمجاز پرندگان و فروش به شیوخ عرب

سرپرست حفاظت محیط زیست مازندران خبر داد

پاکسازی مناطق مختلف مازندران از دام پرندگان/ شکار غیرمجاز پرندگان و فروش به شیوخ عرب

مازندشورا: سرپرست حفاظت محیط زیست مازندران گفت: برخی سودجویان با شکار پرندگان در مازندران و فروش به شیوخ عرب پول‌های زیادی را به جیب می‌زنند.

مازندشورا:عباسعلی منصورکیایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، درباره پاکسازی مناطق مختلف مازندران از تورهای صید پرندگان شکاری، اظهار کرد: تورها و کوخه‌های صید پرندگان شکاری در مناطق مختلف مازندران از سوی مأموران یگان حفاظت محیط زیست استان پاکسازی شد.

وی با اشاره به اینکه با شروع مهاجرت و فعالیت پرندگان شکاری در نقاط مختلف استان افراد سودجو و فرصت‌طلب برای صید، خرید و فروش پرندگانی نظیر بالابان، شاهین و بحری اقدام کرده‌اند، افزود: افراد سودجو با استخدام افراد حرفه‌ای تنوع زیستی کشور را در معرض تهدید قرار می‌دهند.

* شکار غیرمجاز پرندگان و فروش به شیوخ عرب

سرپرست حفاظت محیط زیست مازندران، گرایش صیادان متخلف به شکار پرندگان را به‌خاطر پول زیادی که با فروختن آن به شیوخ کشورهای عربی به‌دست می‌آورند دانست و اضافه کرد: در این رابطه ماه گذشته صیاد بوشهری به همراه هم‌دستش به جهت اقدام به صید پرندگان شکاری در پارک ملی پابند توسط مأموران این پارک دستگیر و در دادگاه به سه سال و سه ماه حبس محکوم شد.

این مسؤول، تصریح کرد: صیادان روش‌های مختلفی را برای صید پرندگان شکاری در منطقه به‌کار می‌گیرند که مهم‌ترین آن احداث کوخت است.

منصورکیایی در توضیح شکار به روش کوخت، گفت: کوخه که در اصطلاح محلی در استان بوشهر به آن کوخت گفته می‌شود، گودالی است به عمق بیش از یک متر که در زمین حفر و سقف آن به‌صورت قوسی‌شکل با سوراخ‌هایی برای دیدن جلو و اطراف پوشانده می‌شود.

وی  ادامه داد: در جلوی کوخه سه رشته تور پهن می‌شود و شخص کوخه‌نشین با قرار گرفتن در این گودال و طعمه قرار دادن پرندگانی نظیر کبوتر و قمری اقدام به جلب پرندگان شکاری نظیر بالابان و بحری کرده و در نهایت پرنده گرفتار در تور را صید می‌کنند.

سرپرست حفاظت محیط زیست مازندران با بیان اینکه مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهید شاهکومحلی دو رشته دام صید پرندگان شکاری، دو کوخه صید پرندگان شکاری به همراه یک بهله دلیجه و یک عدد قمری کشف و اقدام به تخریب و پاکسازی مکان‌های مربوطه کردند، تصریح کرد: همچنین مأموران یگان حفاظت محیط زیست میانکاله با همکاری مأموران حفاظت محیط زیست نکا دو کوخه صید پرندگان شکاری را کشف و اقدام به تخریب و پاکسازی کوخه‌ها کردند.

این مسؤول با اشاره به اینکه مأموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان جویبار یک کوخه صید پرندگان شکاری به همراه ادوات مخصوص صید را کشف و اقدام به تخریب و پاکسازی کوخت‌ها کردند، خاطرنشان کرد: مأموران محیط‌بانی قلعه‌پایان گلوگاه پنج دستگاه تله مخصوص پرندگان شکاری را در ضلع جنوبی خلیج میانکاله کشف و اقدام به پاکسازی منطقه از تله‌ها کردند.

انتهای پیام/86006/صا40


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پرندگان - شکاری - حفاظت - مأموران - پاکسازی - اقدام - مازندران - مختلف - استان - افراد - سرپرست - اینکه - تخریب - همراه - مناطق - تصریح - مسؤول - منطقه - میانکاله - مخصوص - اشاره - منصورکیایی - غیرمجاز - شهرستان - سودجو - بالابان - پرندگانی - صیادان -

نظر شما در مورد : پاکسازی مناطق مختلف مازندران از دام پرندگان/ شکار غیرمجاز پرندگان و فروش به شیوخ عرب

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها