مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7724 -تاریخ انتشار : سه شنبه 27 مهر 1395 -ساعت : 09:25

چاپ به اشتراگ گذاشتن
بازنگری طرح جامع شهرهای زاهدان و زابل

در سومین جلسه فنی کارگروه زیربنایی و شهرسازی سیستان و بلوچستان بررسی شد:

بازنگری طرح جامع شهرهای زاهدان و زابل

مازندشورا: سومین جلسه کمیته فنی کارگروه زیربنایی و شهرسازی سیستان و بلوچستان با حضور تمامی اعضاء در محل ساختمان جانبازان تشکیل شد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان، در ادامه بررسی بازنگری طرح جامع شهرهای زاهدان و زابل سومین جلسه کمیته فنی کارگروه زیربنایی و شهرسازی با حضور تمامی اعضاء در محل ساختمان جانبازان تشکیل شد.

در این جلسه مشاور طرح موضوع را به جلسه ارائه دادند، اولین موضوع نقش و جایگاه شهر زاهدان در افق طرح بود که بر اساس توضیحات مشاور، با توجه به جایگاه استقرار شهر زاهدان در پهنه شرق کشور همچنان نقش خدمات با محوریت ترانزیت مورد تأکید قرار گرفت.

در ادامه مبحث جمعیت پیشنهادی مشاور مورد بررسی قرار گرفت که پس از توضیحات مشاور و نظریات اعضاء با توجه به جمعیت پایه سال ۹۰ شهر زاهدان (۵۶۰/۰۰۰ نفر) جمعیت ۷۶۰/۰۰۰ نفر برای افق طرح تعیین و مشاور ملزم شد طرح کالبدی را بر این مبنا تهیه نماید.

همچنین در این جلسه مشاور طرح در خصوص بررسی حدود حریم و محدوده شهر زابل در گذشته و دلایل افزایش هر کدام را در زمان افق طرح با توجه به مستندات فنی بیان داشت و سپس در خصوص بیان موارد مذکور در صورتجلسه جلسات گذشته و موارد اصلاحی طرح پرداخت و در ادامه هر یک از اعضاء نظر خود را نسبت به طرح وپیشنهادات خود را ذکر نمودند و در این خصوص سوالاتی داشتند که مشاور طرح به پاسخ سؤالات مطروحه نیز پرداخت در نتیجه مقرر شد مطالعات به صورت تفصیل در اختیار اعضاء قرار گیرد و جلسه آتی نظر خود را با توجه مطالعات صورت گرفته در خصوص محدوده و حریم شهر بیان نمایند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مشاور - زاهدان - اعضاء - شهرسازی - جمعیت - ادامه - کارگروه - توضیحات - محدوده - گذشته - مطالعات - موارد - جایگاه - موضوع - بلوچستان - بازنگری - سومین - سیستان - زیربنایی - بررسی -

مطالب مرتبط با : بازنگری طرح جامع شهرهای زاهدان و زابل
نظر شما در مورد : بازنگری طرح جامع شهرهای زاهدان و زابل

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها