مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7725 -تاریخ انتشار : سه شنبه 27 مهر 1395 -ساعت : 09:35

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ردیابی و پایش مگس میوه در یک‌هزار هکتار از باغ‌های مرکبات آمل

مدیر جهاد کشاورزی آمل خبر داد

ردیابی و پایش مگس میوه در یک‌هزار هکتار از باغ‌های مرکبات آمل

مازندشورا: مدیر جهاد کشاورزی آمل از ردیابی و پایش مگس میوه در یک‌هزار و 960 هکتار از باغ‌های مرکبات این شهرستان خبر داد.

مازندشورا:سید حسین اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، با بیان اینکه مگس میوه یکی از مهم‌ترین آفات محصولات کشاورزی است، اظهار کرد: باغداران نسبت به برداشت به‌موقع میوه‌های رسیده و نصب تله‌های جلب‌کننده در باغ‌ها برای پایش مگس میوه اقدام کنند و در صورت مشاهده آفت و یا ریزش میوه با کارشناسان فنی حفظ نباتات و مراکز جهاد کشاورزی ارتباط برقرار کنند.

وی با اشاره به اینکه شهرستان آمل دارای 3 هزار و 750 هکتار باغ مرکبات است که یک‌هزار و 960 هکتار ردیابی و پایش مگس میوه انجام شد، افزود: تاکنون در سطح 195 هکتار از باغ‌های مرکبات این شهرستان طعمه‌پاشی علیه آفت مگس میوه مدیترانه‌ای انجام شده و عملیات مبارزه شیمیایی در حال انجام است.

مدیر جهاد کشاورزی آمل خاطرنشان کرد: کارشناسان حفظ نباتات این مدیریت و مراکز جهاد کشاورزی در روستاها اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی ترویجی کردند و توصیه‌های فنی را برای مبارزه بیولوژیک و شیمیایی علیه مگس میوه به باغداران ارائه می‌کنند.

انتهای پیام/86035/غ10


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کشاورزی - هکتار - شهرستان - مرکبات - نباتات - مراکز - شیمیایی - مبارزه - کارشناسان - اینکه - ردیابی - یک‌هزار - باغ‌های - باغداران - اقدام -

نظر شما در مورد : ردیابی و پایش مگس میوه در یک‌هزار هکتار از باغ‌های مرکبات آمل

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها