مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7754 -تاریخ انتشار : سه شنبه 27 مهر 1395 -ساعت : 18:00

چاپ به اشتراگ گذاشتن
جزئيات دو شرط اصلی اجرای طرح زمین صفر/ توافق بر تعیین قیمت ساخت و سود مورد انتظار انبوه‌سازان

ايزدی تشريح كرد:

جزئيات دو شرط اصلی اجرای طرح زمین صفر/ توافق بر تعیین قیمت ساخت و سود مورد انتظار انبوه‌سازان

مازندشورا: معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اجرای مدل «زمین صفر» در تهران با مشارکت انبوه‌سازان گفت: اجرای طرح زمین صفر منوط به دو شرط توافق بر تعیین قیمت ساخت و سود مورد انتظار بعد از پایان دوران ساخت و ساز با انبوه سازان است.

مازندشورا:به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي محمد سعید ایزدی، مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری، درباره اجرای مدل زمین صفر اظهار داشت: با مدل «زمین صفر» در تلاش هستیم که انگیزه‌ای برای ترغیب و تشویق انبوه‌سازان و فعالان این صنعت که تمایل دارند به عرصه نوسازی بافت فرسوده وارد شوند، ایجاد کنیم.

 معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در این طرح اراضی و املاکی که در اختیار دولت است را به سرمایه‌گذاران و انبوه‌سازان واگذار می‌کنیم. بدون این که در دوران مشارکت و ساخت قیمت‌گذاری انجام شود. بنا بر این انبوه‌سازان وارد پروژه می‌شوند و ساخت و ساز را انجام می‌دهند.

وی با تاکید بر این که اجرای این طرح منوط بر اجرای  دو شرط  است، گفت: شرط اول این است که  قیمت ساخت باید مورد توافق دو طرف قرار بگیرد و دومین شرط هم این است که سود مورد انتظار باید در ابتدای انعقاد قرارداد مورد توافق قرار بگیرد.

ایزدی ادامه داد: در حال حاضر دو منطقه تهران پایلوت اجرای طرح مدل زمین صفر هستند. در حال حاضر در محله سیروس در تهران ۸ هزار مترمربع زمین را در اختیار شرکت سرمایه‌گذاری مسکن قرار داده‌ایم.

وی افزود: ۵ پلاک دیگر نزدیک به هزار متر مربع به شرکت دیگری واگذار کرده‌ایم. این شرکت‌های ساختمانی در اراضی واگذار شده از سوی دولت، سرمایه‌گذاری و طراحی  می‌کنند و در نهایت طراحی تایید شده از سوی شرکت  عمران و بهسازی شهری را به اجرا در می آورند.

معاون وزیر راه و شهرسازی به ايلنا گفت: بعد از پایان دوران ساخت، انبوه‌سازان با توجه دو فاکتور قیمت ساخت و سود مورد انتظار سهم خود را از پروژه ها برداشت می‌کنند.  

ایزدی تاکید کرد: این سیاست به نوعی تسهیل کردن شرایط مشارکت بخش خصوصی در  ساخت و ساز است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اجرای - انبوه‌سازان - توافق - واگذار - ایزدی - انتظار - بگیرد - تاکید - طراحی - پروژه - سرمایه‌گذاری - تهران - اختیار - شهرسازی - بهسازی - ادامه - اراضی - دوران - مشارکت -

مطالب مرتبط با : جزئيات دو شرط اصلی اجرای طرح زمین صفر/ توافق بر تعیین قیمت ساخت و سود مورد انتظار انبوه‌سازان
نظر شما در مورد : جزئيات دو شرط اصلی اجرای طرح زمین صفر/ توافق بر تعیین قیمت ساخت و سود مورد انتظار انبوه‌سازان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها