نقش چشمگیرجریانات قومی‌و‌قبیله‌ای در تنکابن/ چرا جلسات شورای شهر تنکابن علنی نیست؟/ گروه‌های اصولگرایی تنکابن در حال شناسایی افراد هستند

تاریخ انتشار : سه شنبه 27 مهر 1395 - ساعت : 18:09

کد مطلب: 7755 چاپ به اشتراگ گذاشتن

سلحشور فعال اصولگرای تنکابن در گفت‌وگو با مازندشورا:

نقش چشمگیرجریانات قومی‌و‌قبیله‌ای در تنکابن/ چرا جلسات شورای شهر تنکابن علنی نیست؟/ گروه‌های اصولگرایی تنکابن در حال شناسایی افراد هستند

اختصاصی مازندشورا: نقش مسائل قومی و قبیله ای در انتخابات شورای شهر بسیار چشمگیر است و چه بسا افرادی که تنها به دلیل همین ارتباطات کاندیدا می‌شوند. در تنکابن نیز با وجود اهمیت برخی مناطق که دارای بافت جمعیتی همگون‌تر از نظر فامیلی و خویشاوندی از بقیه جاهای شهرهستیم همیشه شاهد رای آوردن اشخاص از همان مناطق هستیم

اختصاصی مازندشورا: در ادامه گفتگوهای مازندشورا با فعالان احزاب و جریانات سیاسی شهرهای مختلف مازندران، امروز جهت آگاهی از آخرین وضعیت انتخابات شوراهای اسلامی در شهر تنکابن، گفتگویی با جواد سلحشور فعال اصولگرای تنکابن انجام داده‌ایم که مشروح آن از نظرتان می‌گذرد:

فعالیت چراغ‌خاموش نامزدها

جواد سلحشور، درباره فضای انتخابات شورای شهرتنکابن، اظهار کرد: معمولا در اکثر شهرها هنوز فضای انتخاباتی حاکم نشده و تنکابن نیز از این مساله جدا نیست. اما بهر حال کم‌وبیش در جلسات عمومی و خصوصی در این باره صحبت می‌شود و کاندیداهای احتمالی با روش‌های مختلف در حال شناساندن خود هستند.

وی، با اشاره به استقبال و اعلام آمادگی فعالان شهری و جوانان از نامزدی احتمالی در انتخابات شورای اسلامی، افزود: با توجه به صحبت‌ها و رفتارهایی که در فضای مجازی و بیرونی شاهد هستیم حضور بین 35 تا 40 کاندیدا دور از ذهن نیست.

نقش جریانات قومی و قبیله‌ای درتنکابن بسیار چشمگیر است

 فعال اصولگرای تنکابن، تصریح کرد: بهر حال تنکابن با توجه به قدمت و سابقه طولانی که دارد و همچنین میزان بالای افراد متخصص و کارشناس در سطوح مختلف اداری و غیراداری پتانسیل بسیار خوبی در زمینه مشارکت افراد در فرایند انتخاب شدن و انتخاب کردن دارد. به همین دلیل معمولا در انتخابات مختلف کاندیداهای زیادی شاهدیم.

سلحشور، درباره نقش جریانات قومی و قبیله‌ای در انتخابات شورا گفت: نقش این موارد در انتخابات شورای شهر بسیار چشمگیر است و چه بسا افرادی که تنها به دلیل همین ارتباطات کاندیدا می‌شوند. در تنکابن نیز با وجود اهمیت برخی مناطق که دارای بافت جمعیتی همگون‌تر از نظر فامیلی و خویشاوندی از بقیه جاهای شهرهستیم همیشه شاهد رای آوردن اشخاص از همان مناطق هستیم.

حضور افراد ضعیف در شورا که اقوام بزرگی دارند

وی، ادامه داد: البته این از جمله آفت‌هایی است که انتخابات شورای شهر با آن دست به گریبان است چرا که چه بسا افراد ضعیفی نسبت به دیگر کاندیداها تنها به دلیل داشتن قوم و فامیل بیشتر رای آورده‌اند.

فعال اصولگرای تنکابن، درباره برنامه اصولگرایان تنکابن برای انتخابات شورای شهر، بیان کرد: با توجه به اینکه شورای شهر به درست یا غلط نقشی فراتر از مدیریت شهری پیدا کرده است و شاهدیم در بسیاری از موارد اعضا شورای شهر دخیل می‌شوند. بنابراین هر دو جریان اصولگرا و اصلاح‌طلب برنامه‌ریزی برای این انتخابات کرده‌اند.

در حال شناسایی نامزدها هستیم

سلحشور، افزود: تا آنجایی‌که بنده اطلاع دارم جریان اصولگرایی در کل کشور نیز در حال برنامه‌ریزی برای شرکت فعالانه همفکرانش در این انتخابات است و شهر تنکابن نیز از این امر استثنا نیست. بنابر همین مساله گروه‌های مختلف اصولگرایی شهر تنکابن با برگزاری جلسات مختلف در حال شناسایی افراد هستند تا به این قضیه ورود پیدا کنند. البته هنوز زود است تا در خصوص نام افراد نزدیک به جریان اصولگرایی صحبت کرد.

وی، تصریح کرد: با توجه به معضلات و مشکلاتی که شهر تنکابن دارد، هنوز نتوانسته به جایگاه واقعی خودش در سطح استان برسد که این امر تنها محدود  به بحث مدیریت شهری نمی‌شود.اما بحث زباله، حمل و نقل شهری و برون شهری، آسفالت بسیار نامناسب از تنکابن تا چالوس، نحوه مدیریت مجموعه شهرداری تنکابن، عدم وجود شهربازی، عدم بهسازی مناسب پارک‌های قدیمی و عدم ساخت پارک جدید، تعطیلی سینماهای تنکابن، عدم استفاده صحیح از نعمت خدادادی رودخانه چشمه کیله، عدم مدیریت درست در خصوص کمربندی بزرگ تنکابن (که متاسفانه روزانه شاهد ساخت‌و‌سازهای غیرمجاز در آن هستیم) و.... از جمله مشکلات شهر تنکابن می‌باشد.

نقاط قوت و ضعف شورای شهر تنکابن

فعال اصولگرای تنکابن، درباره نقاط قوت و ضعف شورای شهر تنکابن، گفت: نقطه قوت شورای فعلی وجود افراد مجرب و جوان و تحصلیکرده در کنار هم هست که توانسته جمعی پویا را تشکیل دهد. اما  بزرگترین معایب این شورا قبول نکردن برگزاری جلسات شورا به صورت علنی می‌باشد. همچنین در بسیاری از مواقع شاهدیم که در خصوص برخی مسائل و معایب می‌توانند و می‌توانستند قاطعانه ورود پیدا کنند که اینطور نشد.

سلحشور، در پایان بیان کرد: بهر حال با توجه به فضای کلی منتظر رقابتی تنگاتنگ و جدی برای ورود به شورای شهر تنکابن هستم. و بسیار امیدوارم که نیروهای جریان اصولگرایی با وارد نمودن افراد مجرب و متعهد و متخصص بتوانند طعم خوش خدمت را به مردم بزرگوار تنکابن بچشانند.

مرتبط:

یک فعال اصلاح طلب تنکابن در گفتگو با مازندشورا مطرح کرد:
تنکابن شهری با 8 شهردار/ نگاه قومی‌وقبیله‌ای آفت پارلمان شهری تنکابن است/ اصلاح‌طلبان تنکابن تابع سیاست‌های شورای سیاست‌گذاری

نویسنده :

برچسب ها : #جواد سلحشور #اصولگرایان تنکابن #اصولگرایان مازندران #شهر تنکابن #شورای شهر تنکابن #انتخابات تنکابن #شورای شهر تنکابن #شورای تنکابن #تنکابن شورا #انتخابات 96 #انتخابات 96 تنکابن #انتخابات شوراها تنکابن #اصولگرایان غرب استان #اصولگرایان مازندران #مازندران اصولگرا #اصولگراها مازندران #اصولگراها تنکابن


نقش چشمگیرجریانات قومی‌و‌قبیله‌ای در تنکابن/ چرا جلسات شورای شهر تنکابن علنی نیست؟/ گروه‌های اصولگرایی تنکابن در حال شناسایی افراد هستند

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : نقش چشمگیرجریانات قومی‌و‌قبیله‌ای در تنکابن/ چرا جلسات شورای شهر تنکابن علنی نیست؟/ گروه‌های اصولگرایی تنکابن در حال شناسایی افراد هستند

*

*


X https://sport45.site/