مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7761 -تاریخ انتشار : سه شنبه 27 مهر 1395 -ساعت : 22:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن
60درصد بازنشستگان مازندرانی حداقل‌بگیر هستند/ اصلاح قانون کار باید به نفع کارگران باشد

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران:

60درصد بازنشستگان مازندرانی حداقل‌بگیر هستند/ اصلاح قانون کار باید به نفع کارگران باشد

مازندشورا: دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران گفت: اصلاح لایحه قانون‌ کار باید به تشکیلات کارگری و کارفرمایی برگردد و اگر قرار است اصلاحاتی انجام شود باید حرف امام و رهبری تحقق یابد و اصلاحات به نفع کارگران و بازنشستگان باشد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، نصرالله دریابیگی امشب در پنجمین کنگره خانه کارگر مازندران با بیان اینکه دستاوردهای مختلفی همچون قانون کار توسط جامعه کارگری تقدیم انقلاب شد، اظهار کرد: کارگران در دوران انقلاب شریان‌های حیاتی رژیم را بستند و بعد از امام راحل حق زیادی بر گردن مردم و انقلاب دارند.

وی افزود: کسانی که وام‌های چند میلیاردی می‌گیرند و به‌جای ایجاد اشتغال، در کنار دریا ویلا می‌سازند دشمنان جامعه کارگری هستند و به دولت و مردم خیانت می‌کنند.

دبیر اجرایی خانه کارگر مازندران تصریح کرد: قانون الزام تأمین اجتماعی از بهترین قانون‌هاست که در دنیا بی‌نظیر است و امروز دشمنان زیادی دارد.

 

 

دریابیگی با بیان اینکه تغییر قانون الزام به بهانه بیمه سلامت غیرممکن است، اظهار کرد: عواملی هستند که در برنامه ششم می‌خواهند صندوق تأمین اجتماعی را با بازنشستگان هواپیمایی، ذوب آهن و ... ادغام کنند و ما مخالف این امر هستیم چراکه سازمان تأمین اجتماعی متعلق به دولت و کارفرما نیست و مال مردم است.

وی افزود: این کنگره، خط مشی چهار سال آینده را به‌وجود می‌آورد و نقش مهمی در شورای بازنشستگان و کانون‌های کارگری ایفاء می‌کند.

این مسؤول با بیان اینکه هرجا که در مازندران خصوصی‌سازی شد چیزی جز تعطیلی، بیکاری و فساد در پی نداشت، تصریح کرد: از 120 هزار بازنشسته استان مازندران، 60 درصد حداقل‌بگیر هستند و به دلیل خصوصی‌سازی بازخرید و اخراج شده‌اند.

 

 

مسؤول کانون بازنشستگان مازندران ادامه داد: 85 هزار نفر در مازندران عضو خانه کارگر هستند که تحت پوشش ‌کلاس‌های آموزشی رایگان و امکانات رفاهی قرار دارند.

دریابیگی با تأکید براینکه ما به دولت تدبیر و امید رأی داده‌ایم و به آن افتخار می‌کنیم، اظهار کرد: از این دولت استدعا داریم که به مشکل معیشتی کارگران و بازنشستگان توجه کنند و اصلاح لایحه قانون‌کار باید به تشکیلات کارگری و کارفرمایی برگردد و اگر قرار است اصلاحاتی انجام شود باید حرف امام و رهبری تحقق یابد و اصلاحات به نفع کارگران و بازنشستگان باشد.

وی خطاب به جامعه کارگری گفت: اگر می‌خواهید دنیای خوب و درمان رایگان داشته باشید و همه مسائل به نحوی پیش برود که عدالت از ویترین‌ها درآید و عملی شود باید ید واحد باشید و در تشکل‌ها عضو شده و حق عضویت پرداخت کنید.

انتهای پیام/86017/ج30/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : مازندران - بازنشستگان - کارگری - قانون - کارگر - کارگران - اظهار - اجتماعی - جامعه - تأمین - انقلاب - دریابیگی - اینکه - حداقل‌بگیر - اصلاح - مسؤول - خصوصی‌سازی - باشید - رایگان - الزام - دشمنان - اجرایی - کنگره - زیادی - دارند - افزود - تصریح -

مطالب مرتبط با : 60درصد بازنشستگان مازندرانی حداقل‌بگیر هستند/ اصلاح قانون کار باید به نفع کارگران باشد
نظر شما در مورد : 60درصد بازنشستگان مازندرانی حداقل‌بگیر هستند/ اصلاح قانون کار باید به نفع کارگران باشد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها