مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7788 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 28 مهر 1395 -ساعت : 12:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
خانه منوچهری در آمل احیا می‌شود

مدیرعامل سازمان نوسازی شهرداری آمل:

خانه منوچهری در آمل احیا می‌شود

مازندشورا: مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل گفت: این سازمان با شرکت در مزایده کشوری صندوق احیاء و بهره‌برداری اماکن تاریخی و فرهنگی به همراه کسب امتیازهای برتر، مرمت و بهره‌برداری این بنای تاریخی را بر عهده می‌گیرد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان آمل به نقل از روابط عمومی سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل، حمیدرضا طاهرنژاد اظهار کرد: این بنای تاریخی که در نیاکی‌محله آمل قرار دارد توسط صندوق احیاء و بهره‌برداری اماکن تاریخی و فرهنگی در سال جاری به مزایده گذاشته شد.

وی با اشاره به اینکه در این مزایده شرکت‌کنندگان می‌بایست علاوه بر کسب امتیازات فنی و بازرگانی لازم، طرح بهره‌برداری قابل قبولی را ارائه می‌کردند، تصریح کرد: با توجه به اینکه کاربری فرهنگی از اولویت‌های این سازمان بود تبدیل فضای آن خانه تاریخی به فرهنگ‌سرا و کافه گالری مورد بررسی و تأیید آن صندوق قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان بهسازی و نوسازی شهرداری آمل مدت بهره‌برداری از خانه منوچهری را 15 سال عنوان کرد و گفت: بهره‌برداری از آن پس از مرمت و تأیید انجام خواهد شد که بر اساس آن هزینه مرمت نیز برعهده سازمان بهسازی و نوسازی خواهد بود.

این مسؤول با بیان اینکه حفظ هویت تاریخی و فرهنگی جزیی از اساس‌نامه این سازمان است، خاطرنشان کرد: در طول فعالیت هفت ساله این سازمان، مباحث هویت تاریخی شهر و احیا آن یک اصل شناخته شده بوده و آثار آن را شهروندان آملی شاهد و ناظر هستند.

طاهرنژاد با ابراز امیدواری از انعقاد قرارداد موضوع مرمت و بهره‌برداری خانه منوچهری در آینده نزدیک، گفت: برنامه این سازمان در بهره‌برداری، فصل جدیدی از خدمت‌رسانی و درآمدزایی مجموعه مدیریت شهری در عرصه فرهنگ و هنر خواهد بود.

انتهای پیام/86012/ک


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بهره‌برداری - تاریخی - نوسازی - شهرداری - اینکه - بهسازی - منوچهری - فرهنگی - تأیید - مزایده - صندوق - طاهرنژاد - مدیرعامل -

نظر شما در مورد : خانه منوچهری در آمل احیا می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها