مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7792 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 28 مهر 1395 -ساعت : 12:52

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کارگاه تولیدات بتنی در بابل راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری بابل:

کارگاه تولیدات بتنی در بابل راه‌اندازی می‌شود

مازندشورا: مدیرعامل سازمان عمران شهرداری بابل گفت: کارگاه تولیدات بتنی در سایت کار خانه آسفالت شهرداری بابل راه‌اندازی می‌شود.

مازندشورا:شیرزاد خاکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان بابل، اظهار کرد: سازمان عمران شهرداری بابل از سال 1391 فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: در سال 1392 با مصوبه شورای اسلامی شهر بابل، ماشین‌آلات و سایت کارخانه آسفالت به سازمان عمران واگذار شد، بودجه سال 92 سازمان عمران 3 میلیارد و 800 میلیون تومان بوده که 80 درصد این بودجه محقق شده است.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری بابل با اشاره به اینکه اعتبار سازمان عمران در سال 93 به 6 میلیارد تومان افزایش یافت، بیان کرد: کارخانه آسفالت شهرداری بابل دارای 22 سال قدمت بوده که درصدد کیفی‌سازی تولید آسفالت برآمدیم که در این زمینه کارخانه جدید آسفالت با ظرفیت بیش از 120 تن در ساعت را احداث کردیم.

این مسؤول تصریح کرد: باوجود مشکلات زیادی که برای خرید کارخانه آسفالت داشتیم با کمک شهردار و شورای اسلامی شهر این کارخانه جدید خریداری شد، تجهیزات خرداد ماه 94 در سایت کارخانه نصب و راه‌اندازی شد که در حال حاضر با 60 تا 70 درصد ظرفیت اسمی آسفالت تولید می‌کنیم.

خاکی با اشاره به اینکه نگاه شهردار بابل به مقوله سازمان عمران برون‌سپاری کارهای اجرایی است، اضافه کرد: بودجه پیشنهادی ما در سال 95 با توجه به حجم کار 12 میلیارد تومان بوده که با نگاه ویژه شهردار بابل این بودجه به 45 میلیارد تومان افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه شهرداری بابل به وعده خود در پنج ماه گذشته در زمینه سازمان عمران عمل کرده است، بیان کرد: 10 میلیارد تومان  قرارداد در زمینه‌های مختلف عمرانی از قبیل جوی وسط، کانال، جدول، روکش آسفالت با سازمان عمران منعقد شد.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری بابل با بیان اینکه برنامه‌های سازمان عمران برنامه‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و طولانی‌مدت بوده است، تصریح کرد: یکی از کارهای کوتاه‌مدت، راه‌اندازی کارخانه آسفالت بوده که روزانه یک هزار تن آسفالت تولید می‌کند.

این مسؤول گفت: سازمان عمران نه تنها در زمینه تولید آسفالت و اجرای پروژه‌های راهسازی‌ها، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها آمادگی داشته بلکه در همه زمینه‌های عمرانی از ظرفیت و آمادگی کامل برخوردار است.

خاکی افزود: در جلسه‌ای که با حضور شهردار و مسؤولان شرکت آب و فاضلاب و مخابرات مازندران برگزار شد، قرارداد یکساله با این دو شرکت منعقد کردیم مبنی بر اینکه همه کارهای مرمت و بهسازی این دو اداره بعد از حفاری توسط سازمان عمران انجام شود که در صورت تحقق وظایف آنها، سازمان عمران نیز به مفاد قرارداد به‌صورت کامل عمل می‌کند.

وی تأکید کرد: در صدد هستیم در بخش تولیدات محصولات بتنی نه تنها شهرداری خودکفا شود بلکه به بخش خصوصی هم خدمات بدهیم که در این زمینه با مصوبه شورای سازمان و بازدید از نمایشگاه تبریز دستگاه اتوماتیک تولید جدول پرسی، جوی وسط کانیو، بلوک دیواری تمام اتوماتیک مقرر شد خریداری شود که مذاکرات  اولیه انجام شده و در مرحله خرید این دستگاه از تبریز هستیم.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری بابل از راه‌اندازی کارگاه تولیدات بتنی در سایت کارخانه آسفالت بابل خبر داد و افزود: با توجه به دارا بودن سایت کارخانه آسفالت به سنگ‌شکن و مقدار بتن مصرفی در پروژه‌های عمرانی سطح شهر، شهرداری نیازمند راه‌اندازی یک کارخانه بتنی با آزمایشگاه مجهز بوده که این کار در مرحله اجرا است.

این مسؤول مستهلک بودن ماشین‌های سنگین شهرداری با 20 سال قدمت را یکی از مشکلات موجود برشمرد و گفت: رایزنی‌هایی با سازمان همیاری شهرداری‌های مازندران انجام شده است که در صورت تصویب شورای سازمان و تأمین منابع مالی نسبت به خرید ماشین‌آلات جدید اقدام می‌شود.

انتهای پیام/86009/ک40/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : عمران - آسفالت - کارخانه - شهرداری - میلیارد - اینکه - تولید - راه‌اندازی - تومان - بودجه - شهردار - مدیرعامل - شورای - زمینه - ظرفیت - مسؤول - عمرانی - قرارداد - کارهای - اشاره - تولیدات - افزود - پروژه‌های - مرحله - می‌کند - آمادگی - اتوماتیک - کوتاه‌مدت - دستگاه - هستیم - مازندران - تبریز - کردیم - افزایش - اسلامی - مصوبه - کارگاه - تصریح - مشکلات - منعقد - زمینه‌های - خریداری - برنامه‌های -

نظر شما در مورد : کارگاه تولیدات بتنی در بابل راه‌اندازی می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها