مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7807 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 28 مهر 1395 -ساعت : 16:54

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اطلاعات مرکز آمار به هیچ‌ دستگاهی به‌ صورت فردی داده نمی‌شود

معاون فنی سرشماری نفوس و مسکن قائم‌شهر:

اطلاعات مرکز آمار به هیچ‌ دستگاهی به‌ صورت فردی داده نمی‌شود

مازندشورا: معاون فنی سرشماری نفوس و مسکن قائم‌شهر، سرشماری نفوس و مسکن را طرحی شناور برشمرد و گفت: اطلاعات مرکز آمار به هیچ‌ دستگاهی به‌صورت فردی داده نمی‌شود.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از قائم‌شهر، عبدالعلی ترابی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه برای ثبت‌نام نیروهای سرشماری سایتی را معرفی کرده‌ایم که 650 نفر در آن نام‌نویسی کرده‌اند، اظهار کرد: از این تعداد در حدود 102 نفر انتخاب شده و برای آنها کلاس‌های آموزشی همراه با عملیات میدانی گذاشته شد.

وی افزود: از این 102 نفر، 95 نفر نیروی اصلی، پنج نفر نیروی ذخیره و دو نفر مأمور تلفنی هستند و سعی شد در انتخاب مأموران تجربه و میزان تحصیلات مدنظر گرفته شود.

معاون فنی سرشماری نفوس و مسکن شهرستان قائم‌شهر با بیان اینکه 17 کارشناس مسؤول در این طرح با ما همکاری دارند، تصریح کرد: از این تعداد 6 کارشناس در حوزه روستایی و 10 کارشناس در حوزه شهری و یک کارشناس به‌صورت مشترک فعالیت دارند.

این مسؤول تعداد مأموران سرشماری شهری را 59 و روستایی را 36 نفر اعلام کرد و گفت: برآورد جمعیت شهرستان قائم‌شهر در سال‌جاری، 324 هزار و 785 نفر، برآورد خانوار 112 هزار خانوار است.

ترابی ادامه داد: نزدیک به 50 هزار خانوار به‌صورت اینترنتی سرشماری شدند که تقریباً شامل 150 هزار نفر می‌شوند و می‌توان گفت تا به امروز در حدود 47 درصد پیشرفت در سرشماری اینترنتی داشته‌ایم.

وی با بیان اینکه مازندران در سرشماری نفوس و مسکن تاکنون رتبه سوم را به خود اختصاص داد، اظهار کرد: استان‌های سمنان، بوشهر، مازندران، هرمزگان و خراسان جنوبی به ترتیب رتبه‌های نخست تا پنجم را از آن خود کرده‌اند.

معاون فنی سرشماری نفوس و مسکن شهرستان قائم‌شهر تصریح کرد: در سرشماری نفوس و مسکن در سال 90، تعداد سئوالات 154 عدد بوده است و این در حالی است که در سال 95 در مصاحبه حضوری 74 سئوال و در ثبت‌نام اینترنتی در حدود 50 سئوال مطرح می‌شود که هدف اصلی از طرح این پرسش‌ها مسأله نفوس و مسکن است و ملاک اصلی برای ما جمعیت محسوب می‌شود چرا که تمام اطلاعات در آمارگیری‌های دیگر به‌دست ‌می‌آید.

ترابی سرشماری نفوس و مسکن را طرحی شناور برشمرد و گفت: اطلاعات مرکز آمار به هیچ‌ دستگاهی به‌صورت فردی داده نمی‌شود.

وی افزود: ثبت‌نام اینترنتی تا روز جمعه تمدید شد.

انتهای پیام/86017/ح30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سرشماری - قائم‌شهر - اینترنتی - تعداد - کارشناس - معاون - شهرستان - خانوار - به‌صورت - ثبت‌نام - اطلاعات - اینکه - ترابی - جمعیت - روستایی - سئوال - مازندران - تصریح - برآورد - نیروی - امروز - نمی‌شود - دستگاهی - کرده‌اند - اظهار - مسؤول - مأموران - افزود - دارند -

نظر شما در مورد : اطلاعات مرکز آمار به هیچ‌ دستگاهی به‌ صورت فردی داده نمی‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها