مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7808 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 28 مهر 1395 -ساعت : 17:04

چاپ به اشتراگ گذاشتن
امکانات اورژانس نوشهر پاسخ‌گوی نیاز شهروندان نیست

رئیس شبکه بهداشت و درمان نوشهر:

امکانات اورژانس نوشهر پاسخ‌گوی نیاز شهروندان نیست

مازندشورا: رئیس شبکه بهداشت و درمان نوشهر با اشاره به اینکه اورژانس نوشهر پاسخ‌گوی نیاز شهروندان نیست، گفت: افزایش 4 پایگاه اورژانس و 8 دستگاه خودروی آمبولانس در شهرستان نوشهر ضروری است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، رحیم سیدپور عصر امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اینکه بهره‌گیری از تمامی امکانات اجتماعی برای دست‌یابی به اطلاع‌رسانی و افزایش آگاهی و سطح سواد سلامت مردم مهم‌ترین گام است، اظهار کرد: از جمله پایگاه‌های اساسی برای اطلاع‌رسانی مردم که شکل منسجم و مقبولیت عمومی دارد جایگاه خبرنگاران است که با حضور در صحنه‌های اجتماعی از بحران‌ها و مشکلات جلوگیری کرده و با ایجاد فرصت‌های مناسب در بسترهای شایسته، کارهای مثبتی انجام می‌دهند.

وی افزود: اهالی خبر و رسانه، کشور را از مرزهای عقب‌ماندگی عبور داده و به سمت کشور توسعه‌یافته پیش می برند، وظایفی در بهداشت و درمان داریم که توسط خبرنگاران فرصت‌های خوبی ایجاد شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نوشهر با اشاره به اینکه در حوزه بهداشتی شهرستان با واحدهای کارشناسی مختلف مشغول خدمات‌رسانی هستیم که در حوزه درمانی در بیمارستان مشغول خدمت هستند، بیان کرد: حوزه بهداشت روان واحد بیماری‌ها، سلامت خانواده، بهداشت محیط، بهداشت حرفه‌ای، نظارت بر واحدهای آرایشی و... از جمله این خدمات است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر در پزشک خانواده که اولویت‌های روزمره مردم بود این فضا فراهم شد و در نوشهر از موهبت پزشک خانواده شهری و روستایی هستیم به طوری که 80 درصد از نوشهری‌ها زیر چتر پزشک خانواده قرار گرفتند.

سیدپور تصریح کرد: کمبودهایی در حوزه فضاهای فیزیکی وجود داشت که بر اساس ظرفیت موجود توانستیم احداث اورژانس با زیربنای هزار و 300 متر مربع و درمانگاه تخصصی بیمارستان شهید بهشتی با زیربنای 750 متر را که جزو پروژه‌های ملی است را آغاز کنیم.

وی اظهار کرد: امسال یک میلیارد و 400 میلیون تومان برای این پروژه‌ها تأمین اعتبار شد و برای سال بعد هم مکاتباتی با وزارت‌خانه برای اخذ اعتبارات تکمیلی صورت گرفت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نوشهر یادآور شد: چون اورژانس پروژه ملی نبود فعلا در دو طبقه اجرا می‌شود و با تأمین اعتبار، دو طبقه دیگر نیز به آن اضافه می‌شود و پروژه اورژانس با تأمین اعتبارات تا پایان سال 96 در دستور کار قرار می‌گیرد.

این مسؤول با بیان اینکه افزایش تعداد تختICU ، CCU و تخت بخش همودیالیز در سال‌های آینده در دستور قرار گرفت، گفت: در حال حاضر هفت تخت بستری در اورژانس داریم ولی فضایی برای بستری اطفال و بیماران ایزوله نداریم اما در ساختمان جدید همه بخش‌ها به تفکیک دیده می‌شود و تخت احیاء از یک تخت در فضای کنونی به دو تخت و تخت بستری به 30 تخت افزایش می‌یابد.

سیدپور افزود: فعال شدن صبح و عصر درمانگاه سبب می‌شود تا در بحث پزشک خانواده شهری و موضوع ارجاع بیمار مشکلات این حوزه و نیاز تخصصی مرتفع شود.

وی اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی مازندران برای اینکه برای تمامی شهرها پوشش درمانی بگذارد شهرها را بلوک‌بندی کرده است و برای نوشهر، چالوس و کلاردشت مرکز بلوک در بیمارستان طالقانی چالوس واقع شد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نوشهر تصریح کرد: در نوشهر 50 بیمار دیالیزی با 6 تخت وجود دارد که این تعداد تخت‌ها جوابگوی نیازمندی‌های بیماران به ویژه در 6 ماه نخست امسال نیست.

این مسؤول به موضوع دستگاه امحای زباله‌های عفونی در نوشهر پرداخت و افزود: تنها مرکز امحاء زباله‌های عفونی در بیمارستان نوشهر واقع شده است که این دستگاه تنها چند روز خراب شده بود و مجبور به دپو در کنار زباله‌سوز شدیم تا اینکه دستگاه مجدد امروز راه‌اندازی شد و نیازمند به افزایش این دستگاه به دو برابر هستیم.

سیدپور ادامه داد: وظیفه ما صرفاً رفع نیاز نیازهای بخش دولتی است و اینکه بخش خصوصی را تقبل کردیم تنها برای فرهنگ‌سازی در زمینه امحاء زباله‌های عفونی است.

وی با اشاره به اینکه در بخش سونوگرافی و رادیولوژی در استان نیروی متخصص آماده به خدمت نداریم، تصریح کرد: در سال دوبار این نیروها توزیع می‌شوند و محدودیتی که از وزارت‌خانه به دانشگاه‌ها تحمیل می‌شود و دانشگاه هم بر اساس تعداد سهمیه و نیاز اولویت‌دار، نیرو را به صورت روزانه تقسیم می‌کند و نوشهر جزو شهرهای اولویت‌دار برای پزشک سونوگرافی است و در حال حاضر روزهای شنبه و یک‌شنبه رادیولوژیست و سونوگرافیست از شهرهای اطراف استفاده می‌شود.

رئیس شبکه بهداشت و درمان نوشهر با بیان اینکه 13 مرکز بهداشتی و درمانی و 77 خانه بهداشت در شهرستان نوشهر داریم، اظهار کرد: دو مرکز دیگر در مناطق کوشکسرا و موسی‌آباد در ایام دهه فجر امسال افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

این مسؤول با اشاره به اینکه دو پایگاه اورژانس در نوشهر و یک پایگاه در بخش صلاح‌الدین کلای این شهرستان داریم که پاسخگوی نیاز شهروندان نیست، بیان کرد: در حال حاضر نیاز به دو پایگاه اورژانس در غرب و شرق نوشهر و نیز دو پایگاه اورژانس دیگر در بخش کجور همراه با هشت آمبولانس در این چهار پایگاه جدید هستیم.

سیدپور در پایان درباره بیماری ایدز، گفت: این بیماری قابل درمان و کنترل است به شرطی که با اقدامات آزمایشگاهی زود تشخیص داده شود و فرد آلوده به این بیماری می‌تواند با دریافت خدمات درمانی و دارویی مانند سایر افراد جامعه زندگی طبیعی خود را سپری کند و بنابراین افراد می‌توانند به واحد بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان نوشهر مراجعه و مطمئن باشند نام و آزمایشات آنها کاملا محرمانه باقی خواهد ماند و آزمایشات نیز در این زمینه رایگان انجام می‌شود.

انتهای پیام/86019/ن40/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نوشهر - بهداشت - اینکه - درمان - اورژانس - خانواده - پایگاه - سیدپور - هستیم - دستگاه - مسؤول - اظهار - درمانی - بیمارستان - داریم - اشاره - افزایش - تصریح - بیماری - امسال - بستری - تعداد - تأمین - خبرنگاران - عفونی - زباله‌های - شهرستان - افزود - موضوع - نداریم - بیماران - زمینه - امحاء - بیمار - دستور - سونوگرافی - شهرهای - چالوس - شهرها - افراد - اولویت‌دار - آزمایشات - دانشگاه - سال‌های - سلامت - مشکلات - ایجاد - فرصت‌های - اطلاع‌رسانی - اجتماعی - امکانات - شهروندان - امروز - تمامی - بهداشتی - واحدهای - اعتبار - وزارت‌خانه - اعتبارات - پروژه - تخصصی - درمانگاه - مشغول - خدمات - زیربنای - پایان -

نظر شما در مورد : امکانات اورژانس نوشهر پاسخ‌گوی نیاز شهروندان نیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها