مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7809 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 28 مهر 1395 -ساعت : 17:24

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ترویج فرهنگ همکاری خانواده‌ها در سرشماری بر عهده دانش‌آموزان است

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار:

ترویج فرهنگ همکاری خانواده‌ها در سرشماری بر عهده دانش‌آموزان است

مازندشورا: مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار گفت: ترویج فرهنگ همکاری خانواده‌ها در هر دو مرحله سرشماری بر عهده دانش‌آموزان است.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از فریدونکنار، سید عظیم اسماعیل‌زاده بعدازظهر امروز در جمع دانش‌آموزان دختر مدرسه الزهرا روستای ازباران فریدونکنار با تأکید بر اهمیت اطلاعات آماری دقیق، اظهار کرد: برای انجام سرشماری همکاری مردم و همه دستگاه‌های اجرایی لازم است.

وی با تقدیر از حضور مردم به ویژه جامعه فرهنگیان و دانش‌آموزان در همه عرصه‌های تاثیرگذار، افزود: مدیران مدرسه‌ها و دانش‌آموزان در این رویکرد مهم نقش مهمی برعهده دارند.

مدیر آموزش و پرورش فریدونکنار تصریح کرد: سرشماری موثرترین و کامل‌ترین شیوه برای گردآوری اطلاعات است و اطلاعات به دست آمده از آن به عنوان مبنای برنامه‌ریزی در کشور به حساب می‌آید.

این مسؤول اشاره کرد: هدف از انجام سرشماری تنها دستیابی به آخرین وضعیت جمعیتی کشور برای برنامه‌ریزی 10 سال آینده است و اطلاعات به دست آمده به صورت محرمانه بوده و در اختیار هیچ دستگاهی قرار نمی‌گیرد.

اسماعیل‌زاده با اشاره به اینکه سرشماری در گذشته هر 10 سال یکبار ولی از سال 90 هر پنج سال یک بار انجام می‌شود، بیان کرد: اطلاعات جمع‌آوری شده این دوره در حوزه جمعیتی، سن، تحصیلات و نحوه برخورداری از مسکن افراد است.

وی خاطرنشان کرد: مشخصه اصلی سرشماری امسال اینترنتی بودن مرحله نخست به شکل خوداظهاری اشخاص و مراجعه حضوری آمارگیران در مرحله دوم است که از امروز آغاز شده است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان فریدونکنار افزود: دانش‌‌آموزان نمایندگان ما در خانواده هستند و تاکنون در بسیاری از امور از جمله در بحث سرشماری که مبنای برنامه‌ریزی کشور است پیشقدم بوده‌اند.

این مسؤول با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ همکاری خانواده‌ها در هر دو مرحله سرشماری اینترنتی و حضوری به عهده دانش‌آموزان است، افزود: هرچه اطلاعات ما دقیق‌تر باشد توسعه‌‌یافتگی شهر سهولت می‌یابد.

اسماعیل‌زاده با اشاره به اینکه اجرای دقیق سرشماری نفوس و مسکن یک عزم ملی را می‌طلبد، گفت: مشارکت در این امر مهم زمینه را برای برنامه‌ریزی درست و بهینه و تدوین سندهای چشم‌انداز 10 ساله کشور فراهم می‌کند.

انتهای پیام/86022/چ30


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سرشماری - اطلاعات - دانش‌آموزان - فریدونکنار - برنامه‌ریزی - اشاره - اینکه - آموزش - افزود - اسماعیل‌زاده - همکاری - پرورش - مرحله - جمعیتی - اینترنتی - حضوری - امروز - ترویج - فرهنگ - خانواده‌ها - مبنای - مسؤول -

نظر شما در مورد : ترویج فرهنگ همکاری خانواده‌ها در سرشماری بر عهده دانش‌آموزان است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها