مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 7810 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 28 مهر 1395 -ساعت : 17:29

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اختصاص بخشی از درآمدهای املاک بنیاد علوی به ورزش فریدونکنار

امام جمعه فریدونکنار خواستار شد

اختصاص بخشی از درآمدهای املاک بنیاد علوی به ورزش فریدونکنار

مازندشورا: امام جمعه فریدونکنار گفت: در سفر اخیر رئیس بنیاد مستضعفان به این شهرستان از وی درخواست کردیم تا بخش و یا درصدی از درآمدهای حاصل از اراضی و املاک بنیاد علوی در فریدونکنار به ورزش اختصاص یابد.

مازندشورا:به گزارش خبرگزاری فارس از فریدونکنار، حجت‌الاسلام سید محمود جلالی عصر امروز در نشست رئیس و کارمندان اداره ورزش و جوانان و رؤسای هیأت‌های ورزشی فریدونکنار به مناسبت هفته تربیت‌بدنی، اظهار کرد: ورزش مجموعه‌ای از حرکات و فعالیت‌های مختلف اعضای بدن است که برای سلامت جسم و روح آدمی امری ضروری و واجب محسوب می‌شود.

وی افزود: دین مبین اسلام به ورزش اهمیت خاصی داده تا برای سلامت روح و جسم به ویژه در ورزش‌های سوارکاری با اسب، شنا و تیراندازی برنامه‌ریزی و تلاش شود.

امام جمعه فریدونکنار تصریح کرد: صحت و سلامتی بدن و تندرستی بر بسیاری از مناسک دینی نیز اولویت دارد که نشانگر اهمیت سلامتی انسان‌ها نزد پروردگار و دین اسلام است.

این مسؤول با تأکید بر اینکه باری تعالی و دین مبین اسلام برای تربیت و تقویت روح و جسم در کنار یکدیگر تاکید دارند، بیان کرد: ورزشکاران و مجموعه مدیریتی ورزش و همه امور وابسته به جوانان در شهرستان باید به‌گونه‌ای عمل کنند که در کنار ورزش مسائل تربیتی و فرهنگی در بین همه مردم به ویژه نوجوانان و جوانان فریدونکنار در اولویت باشد.

جلالی با بیان اینکه نماز یکی از ارکان دین است، خاطرنشان کرد: نماز اصل است و باید این رکن مهم دین مبین اسلام در ورزشکارها و ورزشگاه‌ها نمود عینی و بیشتری داشته باشد.

وی با بیان اینکه همه مدیران امر و هیأت‌های ورزشی نیز باید برای ترویج فرهنگ نماز اول وقت برنامه‌ریزی و اقدام کنند، اظهار کرد: عملکرد فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران در بازی تیم ملی با کره جنوبی در تاسوعای حسینی امسال در ورزشگاه آزادی یک تبلیغ جهانی برای فرهنگ عاشورا و دین بود.

امام جمعه فریدونکنار ادامه داد: نماز اول وقت باید در جوامع ورزشی و در مسابقات مختلف ترویج و تبلیغ شود تا نوجوانان و جوانان ورزشکار بیش از پیش به اهمیت، فضیلت‌ها و پیامدهای نماز اول وقت پی ببرند.

این مسؤول تصریح کرد: تحصیل، تهذیب و ورزش که از منویات محوری مقام معظم رهبری است باید در مجموعه ورزشکاران شهرستان در اولویت قرار بگیرد تا ورزشکارانی تحصیل‌کرده و دارای تهذیب نفس و تقوای بالا در فریدونکنار داشته باشیم.

جلالی با اشاره به اینکه ورزشکاران فریدونکنار در رشته‌های مختلف ورزشی استعداد و لیاقت قهرمانی دارند، بیان کرد: از گذشته تاکنون ورزشکاران منطقه ارزش‌های خود را نشان دادند و لازم است با توجه به همین ظرفیت‌های گام‌های مؤثری برای حمایت از این قشر برداشت.

وی گفت: در سفر اخیر سعیدی‌کیا به این شهرستان از رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی درخواست کردیم تا بخش و یا درصدی از درآمدهای حاصل از اراضی و املاک بنیاد علوی در فریدونکنار به ورزش اختصاص یابد.

انتهای پیام/86022/آ ۳۰/


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فریدونکنار - اسلام - ورزشی - جوانان - ورزشکاران - اینکه - مختلف - شهرستان - اولویت - اهمیت - بنیاد - جلالی - مجموعه - ترویج - تبلیغ - تهذیب - اسلامی - فرهنگ - دارند - نوجوانان - برنامه‌ریزی - املاک - درآمدهای - اختصاص - هیأت‌های - اظهار - سلامتی - تصریح - سلامت - مسؤول -

نظر شما در مورد : اختصاص بخشی از درآمدهای املاک بنیاد علوی به ورزش فریدونکنار

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها