مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8042 -تاریخ انتشار : شنبه 01 آبان 1395 -ساعت : 19:31

چاپ به اشتراگ گذاشتن

سنندجی مطرح کرد؛

کاهش آلایندگی هوا با ورود اتوبوس‌های گازسوز به چرخه حمل و نقل عمومی

مازندشورا: مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه گفت:‌ اتوبوس‌‌های یورو 6 با ظرفیت 120نفر در راستا‌ی کاهش آلودگی هوا وارد چرخه حمل و نقل عمومی می‌شود.

مازندشورا:

بلدیه| پیمان سنندجی مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در مراسم معاینه فنی اتوبوس‌های بی ار تی که امروز(شنبه) در مرکز معاینه فنی بسیج برگزار شد، با بیان اینکه اتوبوس‌های CNG سوز تمام استاندارهای یورو6 را برای تردد دارند، اظهار داشت: یکی از مشکلات شرکت اتوبوسرانی ایمنی مسافران در حین سوار و پیاده شدن بود چرا که عمده مسافران میان درها می‌ماندند و تا متوجه شدن راننده برای باز کردن در، زمان زیادی صرف می‌شد.وی افزود: درهای اتوبوس‌های CNGسوز مانند درهای مترو طراحی شده و اگر در مواقع بسته شدن مانعی در مقابل آن باشد درها مجدداً باز خواهد شد.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با اشاره به ظرفیت اتوبوس‌های یورو 6 تصریح کرد: این اتوبوس‌ها ظرفیت 120 مسافر دارند  و یکی از مهمترین ویژگی‌های این اتوبوسها، رمپ ویژه معلولان است.

سنندجی ادامه داد: افراد معلول و ناتوان با فشردن رمپ‌هایی که در درون اتوبوس تعبیه شده به راننده اطلاع می‌دهند که باید رمپ اتوبوس ویژه معلولان را باز کند و با باز شدن این رمپ معلولان می‌توانند به راحتی تردد کنند.

وی اضافه کرد:‌ همچنین صندلی ویژه ای برای معلولان در این اتوبوس‌ها طراحی شده و چراغ‌هایی که بر روی صندلی ویژه معلولان برای اتوبوس یورو 6 طراحی شده نشان از آن دارد که صندلی ‌ها ارتفاع کمتری دارند و مخصوص معلولان هستند.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه با بیان اینکه اتوبوس‌های یورو 6 دارای سیستم سرمایشی و گرمایشی استاندارد هستند، گفت:‌ طراحی این اتوبوس‌ها به گونه‌ای است که تا زمان بسته شدن درها اجازه حرکت ندارند.

سنندجی با تأکید بر اینکه اتوبوس‌های یورو 6 به وسیله یکی از شرکت‌های داخلی، از کشور ایتالیا وارد تهران شده است، تصریح کرد:‌ این اتوبوس به صورت آزمایشی در خط 7 بی‌آر‌تی تهران مشغول به فعالیت می‌شود و تا 15 روز آینده تمام تست‌ها بر روی این اتوبوس انجام می‌شود و در صورت موفق بودن تست‌ها، نسبت به خرید انبوه آن‌ها اقدام  می‌کنیم.

وی با بیان اینکه هزینه هر دستگاه اتوبوس یورو 6 ، 500میلیون تومان است، گفت:‌ شهرداری تهران در راستا‌ی کاهش آلودگی هوا و همچنین توسعه حمل و نقل عمومی اقدام به خرید اتوبوس‌های یورو 6 کرده است.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اتوبوس‌های - تهران - اتوبوس - معلولان - طراحی - سنندجی - اینکه - اتوبوسرانی - دارند - اتوبوس‌ها - صندلی - اقدام - تست‌ها - همچنین - درهای - معاینه - عمومی - مسافران - راننده - ظرفیت - تصریح -

نظر شما در مورد : کاهش آلایندگی هوا با ورود اتوبوس‌های گازسوز به چرخه حمل و نقل عمومی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها