مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8067 -تاریخ انتشار : یکشنبه 02 آبان 1395 -ساعت : 10:01

چاپ به اشتراگ گذاشتن
چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی - استان فارس

چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی - استان فارس

مازندشورا: چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استان فارس با محوریت دریافت مقاله تا تاریخ ۳۰ آذرماه، ۵ و ۶ بهمن‌ماه سال جاری با معرفی مقاله‌های برگزیده در بافت‌تاریخی فارس برگزار می‌شود.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران در استان فارس در تاریخ ۵ و ۶ بهمن ماه در اداره کل میراث فرهنگی استان برگزار می‌شود.

این همایش که به صورت ملی است و ابتدا در استان‌های سراسر کشور و سپس به صورت ملی برگزار خواهد شد با محوریت دریافت مقاله است. محورهای چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران شاملِ حوزه‌های فرهنگی- طبیعی، شهرها و روستاهای تاریخی، منظر فرهنگی و منظر شهری تاریخی، سازه در تاریخ معماری و شهرسازی، باستان شناسی معماری و شهرسازی، میراث معماری و شهرسازی مدرن، میراث آب و کشاورزی، میراث فرهنگی ناملموس و راه‌های فرهنگی و عناصر وابسته است.

مهلت ارسال مقاله به چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استان فارس، ۳۰ آذرماه تعیین شده است و علاقمندان می‌توانند آثار خود را به نشانی شیراز، پشت ارگ کریم‌خان، خیابان ۲۲ بهمن، عمارت دیوانخانه، دفتر طرح و مطالعات میراث‌فرهنگی ارسال کنند.

پیش‌تر، محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفته بود که سال جاری (۹۵) کنگره تاریخ معماری و شهرسازی پس از یک دهه تاخیر، ابتدا در سراسر استان‌ها و پس از آن به صورت کشوری برگزار خواهد شد. به گفته این مقام مسئول، خروجی این کنگره‌ها تهیه کتاب آثار تاریخی، طبیعی و فرهنگی در راستای شناخت بهتر استان‌ها در سطح ملی و بین‌المللی است. /

 


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرسازی - معماری - تاریخ - فرهنگی - کنگره - چهارمین - استان - میراث - میراث‌فرهنگی - تاریخی - برگزار - ابتدا - استان‌ها - ارسال - سراسر - طبیعی - مقاله -

مطالب مرتبط با : چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی - استان فارس
نظر شما در مورد : چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی - استان فارس

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها