مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8078 -تاریخ انتشار : یکشنبه 02 آبان 1395 -ساعت : 12:53

چاپ به اشتراگ گذاشتن
گردشگری بین شهری سواحل مازندران پیگیری می‌شود

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران:

گردشگری بین شهری سواحل مازندران پیگیری می‌شود

مازندشورا: مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران از آزادسازی ۲۲ کیلومتر سواحل دریای خزر در غرب مازندران خبرداد و بابیان اینکه سازمان بنادر، سازمانی غیرانتفاعی است، گفت: بر اساس قانون حق نظارت در اجرا و بهره‌برداری در رودخانه‌ها و دریاها بر عهده سازمان بنادر گذاشته‌شده است

مازندشورا: سیاوش رضوانی پیش از ظهر یکشنبه اظهار داشت: در این طرح موضوع‌های گردشگری در دو بعد گردشگری بین‌شهری سواحل دریای خزر و فرا منطقه‌ای دیده‌شده و از سوی سازمان بنادر پیگیری می‌شود.

وی از تهیه ۶۰۰ نقشه و انجام پهنه‌بندی‌های آن در سواحل استان خبر داد و گفت: سازمان بنادر مازندران آمادگی انجام مطالعه‌های طرح‌های گردشگری از رامسر تا گمیشان را دارد.

رضوانی عنوان کرد: سازمان بنادر درزمینهٔ سرمایه‌گذاری بخش خصوصی دریایی در بخش صدور مجوز و مکان‌یابی وارد می‌شود و جانمایی و معرفی سرمایه‌گذاران به عهده فرمانداران و شهرداران منطقه است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی مازندران از آزادسازی ۲۲ کیلومتر سواحل دریای خزر در غرب مازندران خبرداد و بابیان اینکه سازمان بنادر، سازمانی غیرانتفاعی است، گفت: بر اساس قانون حق نظارت در اجرا و بهره‌برداری در رودخانه‌ها و دریاها بر عهده سازمان بنادر گذاشته‌شده است.

وی افزود: طرح جامع ساماندهی سواحل کشور یک سند فرابخشی است که با اهداف جلوگیری از تخریب و آلودگی سواحل، توسعه پایدار در مناطق ساحلی، تضمین حق بهره‌برداری عمومی و.. تهیه‌شده و اجرای آن در جهت حفاظت از دریا بسیار تأثیرگذار است.

رضوانی اضافه کرد: در اواخر سال ۹۲ طرح ساماندهی و مدیریت سواحل به اجرا درآمده و انجام مدیریت یکپارچه، بررسی روش‌های مختلف حفاظتی از نوار ساحلی مازندران در برابر تأثیرهای ناشی از وقوع پدیده‌های دریایی، تدوین سیاست‌های داخلی ساحل و کمک بر ایجاد هماهنگی و ... ازجمله اهداف این طرح است.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سواحل - بنادر - مازندران - گردشگری - رضوانی - ساماندهی - اهداف - ساحلی - مدیریت - بهره‌برداری - دریایی - پیگیری - مدیرکل - دریای - دریانوردی -

نظر شما در مورد : گردشگری بین شهری سواحل مازندران پیگیری می‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها