مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8093 -تاریخ انتشار : یکشنبه 02 آبان 1395 -ساعت : 15:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تشکیل دفتر‌ توسعه روابط بانکی و مالی با ایران در دولت آلمان/ قرارداد ۱۵۰ میلیون یورویی ایران و آلمان در حوزه بنادر/ دعوت رسمی از وزیر راه و شهرسازی برای سفر به برلین

در نشست مطبوعاتی وزرای حمل و نقل ایران و آلمان مطرح شد:

تشکیل دفتر‌ توسعه روابط بانکی و مالی با ایران در دولت آلمان/ قرارداد ۱۵۰ میلیون یورویی ایران و آلمان در حوزه بنادر/ دعوت رسمی از وزیر راه و شهرسازی برای سفر به برلین

مازندشورا: وزیر‌حمل و نقل آلمان در نشست مطبوعاتی با عباس‌آخوندی گفت: با تصویب دولت آلمان دفتری در وزارت اقتصاد آلمان با نام دفتر توسعه روابط بانکی و مالی با ایران تشکیل می‌شود که هدف اصلی‌اش حل و فصل مسائل مالی برای انجام هرچه سریعتر قراردادهای بزرگ و آغاز سرمایه‌گذاری‌های جدید در دو کشور است.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی عباس آخوندی و الکساندر دوبرینت، وزرای حمل و نقل ایران و آلمان ظهر امروز یکشنبه ۲ آبان و بعد از امضای شش سند همکاری در نشست مطبوعاتی که در ساختمان دادمان وزارت راه  و شهرسازی برگزار شد با ابراز خرسندی از پیش‌برد گفت و گوهای بین دو کشور، به سؤالات خبرنگاران پاسخ دادند.

الکساندر دوبرینت، وزیر حمل و نقل و زیرساخت‌های دیجیتال آلمان با تشکر از مهمان‌نوازی مقامات ایران، گفت: ما گفت و گوهای پرباری با یکدیگر در تمام مقوله‌های مربوط به حمل و نقل داشتیم، از حمل و نقل دریایی تا شهری و موضوعات مربوط به حمل و نقل هوایی، جاده‌ای، ریلی که برای ایران اهمیت زیادی دارد.

وی با بیان اینکه آلمان علاقه‌مند است عادی‌سازی روابط بین دو کشور استوار شود، تصریح کرد: این بدان معنا است که در کنار مسائل فنی و اجرایی مسائل مالی نیز حل شود. از این رو قرار گذاشتیم تا با تشکیل یک گروه کاری در برلین در کنار کارهای اجرایی به مسائل مالی هم بپردازیم.

وی  در این باره توضیح داد: برهمین اساس به درخواست دولت آلمان دفتر توسعه روابط بانکی و مالی با ایران در وزارت اقتصاد آلمان تشکیل می‌شود.

الکساندر دوبرینت، ادامه داد: خیلی خوشحالم که امروز توانستیم معاهده‌هایی را به امضا برسانیم و روابط حمل و نقلی ایران و آلمان را گسترش دهیم.

وی به امضای شش سند توسعه اشاره کرد و گفت: امروز قراردادی را امضا کردیم که بتوانیم در چهارچوب شرکت‌ زیمنس و دیگر شرکت‌ها یا به طور کلی در چارچوب شرکت‌های خصوصی بتوانیم همکاری بین وزارتخانه‌های دو کشور و شرکت‌ها را فعال کنیم.

از جمله این پروژه‌ها سریع‌سازی خط راه‌آهن بین تهران و تبریز به عنوان یک کار زیربنائی و دادن سیگنالینگ به خطوط راه‌آهن است و همچنین در اختیار قراردادن ۷۰ لوکوموتیو دیزلی که در شبکه حمل و نقل ایران مورد نیاز است.

وی همچنین به دعوت خود از همتای ایرانی‌اش اشاره کرد و گفت:بر همین اساس از آقای آخوندی دعوت کردم تا برای پیگیری مسائل دو کشور و همچنین بازدید از فرودگاه‌ها و راه‌آهن آلمان به برلین تشریف بیاورند و در این چارچوب حمل و نقل هوایی و اقتصاد فرودگاه‌های آلمان را مشاهده نمایند.

وزیر حمل و نقل آلمان همچنین به گفت‌و‌گوهای هوایی خود با دكتر آخوندی اشاره کرد و ادامه داد: در زمینه حمل و نقل هوایی سال گذشته معاهده هوایی را به امضا رساندیم و این نشانه‌ای است که ما می‌خواهیم در دیگر زمینه‌های حمل و نقل همکاری داشته باشیم.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی کشورمان نیز با ابراز خرسندی از میزبانی هیات آلمانی در تهران گفت: این چهارمین ملاقاتی است که من با وزرای حمل و نقل و قائم مقام صدراعظم آلمان در جهت توسعه معاهده حمل و نقلی و سرمایه گذاری در زمینه حمل و نقل در ایران و آلمان داشته‌ام.

وی گفت: خوشبختانه تمام این ملاقات‌ها منجر به تصمیمات عملیاتی شد و ما شاهد پیشرفت موضوع‌های حمل و نقلی بین دو کشور هستیم.

آخوندی افزود: در حوزه حمل و نقل دریایی ما موفق شدیم برای توسعه بنادر چابهار و بندرعباس بیش از ۱۵۰ میلیون یورو قرارداد را فعال کنیم. همچنین در زمینه حمل و نقل ریلی هم در خصوص سیگنالینگ و همچنین در خصوص تعمیر لوکوموتیوهای برقی و دیزلی با همکاری مپنا در ایران موفق به امضای قراردادهای مشخصی با زیمنس شدیم.

مقام عالی وزارت راه و شهرسازی ادامه داد: ما امیدوار هستیم بتوانیم در زمینهٔ حمل‌ونقل ریلی فعالیت‌های بیشتری را با مبادله بین دو کشور و همزمان با استفاده از ظرفیت‌های ساخت داخل و هم فناوری‌های پیشرفته آلمان داشته باشیم.

ادامه دارد ...


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : آلمان - همچنین - توسعه - هوایی - شهرسازی - مسائل - وزارت - روابط - آخوندی - همکاری - امضای - راه‌آهن - بتوانیم - اشاره - ادامه - امروز - الکساندر - زمینه - دوبرینت - تشکیل - برلین - وزرای - هستیم - چارچوب - باشیم - معاهده - شرکت‌ها - دیزلی - سیگنالینگ - تهران - خرسندی - بنادر - میلیون - قرارداد - بانکی - ابراز - مطبوعاتی - اقتصاد - اجرایی - دریایی - زیمنس -

مطالب مرتبط با : تشکیل دفتر‌ توسعه روابط بانکی و مالی با ایران در دولت آلمان/ قرارداد ۱۵۰ میلیون یورویی ایران و آلمان د...
نظر شما در مورد : تشکیل دفتر‌ توسعه روابط بانکی و مالی با ایران در دولت آلمان/ قرارداد ۱۵۰ میلیون یورویی ایران و آلمان د...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها