مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8110 -تاریخ انتشار : یکشنبه 02 آبان 1395 -ساعت : 17:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران:

هشدار نسبت به ساختمان های فاقد سند منطقه 17

مازندشورا: رییس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: تعداد ۸ باب از ساختمان های شهرداری منطقه ۱۷ فاقد سند بوده است.

مازندشورا:

بلدیه| رحمت الله حافظی در دویست و نود و نهمین جلسه شورای شهر تهران با استناد به گزارش رسیدگی به عملکرد مالی مناطق ۱۷ و ۲۰ که توسط حسابرس تهیه شده است، افزود: در بند ۱-۶ دارایی های ثابت مشهود منطقه ۱۷ آمده است که از مجموع ۷۰ باب ساختمان، اسناد مالکیت ۲۱ باب از ساختمان ها به بهای تمام شده یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان و ۸ قطعه از اراضی به بهای تمام شده ۸۶۱ میلیون تومان به حسابرس ارائه نشده است.وی ادامه داد: همچنین تعداد ۸ باب از ساختمان ها فاقد سند بوده و بصورت تصرفی اعلام شده که چگونگی تصرف و استنادات قانونی آن و نیز وضعیت نهایی آنها برای حسابرس مشخص نیست.

حافظی درباره پرداخت عوارض بازار مبل ایران، گفت: بابت پروژه یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بیش از مخارج برآورد شده توسط کارشناس رسمی دادگستری هزینه شده که به حساب طلب آقای ع. ا لحاظ شده است. این پروژه در سال ۸۵ تکمیل و تحویل شهرداری شده اما اسناد مالکیت آن تا این تاریخ به نام شهرداری منتقل نشده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران همچنین اعلام کرد: برای اجرای پروژه های عمومی و اختصاصی منطقه ۱۷، قراردادهایی با شرکت ها وسازمان های وابسته به شهرداری منعقد کرده که بررسی های انجام شده حاکی از آن است که بعضا صورت وضعیت های ارائه شده متناسب با کار انجام شده نبوده است. به عنوان مثال قرارداد با سازمان همیاریها برای امور تایپ و پویا نگاری در سطح منطقه به مبلغ ۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

حافظی درباره عملکرد مالی منطقه ۲۰ شهرداری تهران گفت: بر اساس استانداردهای حسابرسی باید استهلاک صرفا در بخش اعیان ساختمان ها لحاظ شود اما شاهد هستیم که این استهلاک برای عرصه و اعیان لحاظ شده که این خطا است. بر اساس گزارش حسابرس بهای تمام شده ساختمان ها در پایان سال مالی به جمع ۶۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان شامل تعداد ۲۵۳ باب است که بخش عمده آن مربوط به ارزش عرصه آنها است.

وی تاکید کرد: این مساله در گزارش صورت های مالی تلفیقی سال ۹۰ نیز وجود دارد که مورد پذیرش نیست.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساختمان - میلیون - تومان - منطقه - شهرداری - حسابرس - میلیارد - تهران - پروژه - حافظی - شورای - گزارش - هزینه - درباره - استهلاک - محیط زیست - اعیان - وضعیت - سلامت - همچنین - مالکیت - اسناد - عملکرد - کمیسیون - خدمات - تعداد - ارائه - اعلام -

نظر شما در مورد : هشدار نسبت به ساختمان های فاقد سند منطقه 17

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها