مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8171 -تاریخ انتشار : دوشنبه 03 آبان 1395 -ساعت : 13:43

چاپ به اشتراگ گذاشتن
امضا‌ء توافقنامه همکاری‌های بندری و دریانوردی میان ایران و هلند/ بازسازی کریدورهای جدید بین اروپا و شرق با همکاری هلند/ بهره‌مندی از امکانات دو کشور برای فعال‌سازی لجستیک دریایی

جزئیات دیدار وزاری ایران و هلند؛

امضا‌ء توافقنامه همکاری‌های بندری و دریانوردی میان ایران و هلند/ بازسازی کریدورهای جدید بین اروپا و شرق با همکاری هلند/ بهره‌مندی از امکانات دو کشور برای فعال‌سازی لجستیک دریایی

مازندشورا: توافقنامه همکاری در زمینه بنادر و دریانوردی بین دو کشور ایران و هلند با حضور وزیر راه و شهرسازی ایران و وزیر امور زیربنایی و محیط‌زیست هلند به امضا رسید.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، توافقنامه همکاری دوجانبه میان ایران و هلند با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ایران و ملانی شولتز فن هاخن وزیر امور زیربنایی و محیط‌ زیست هلند به‌منظور همکاری‌های مشترک در زمینهٔ حمل‌ونقل دریایی به امضا رسید.

ملانی شولتز فن هاخن وزیر امور زیربنایی و محیط‌ زیست هلند در جمع خبرنگاران بابیان اینکه «وزرای دو کشور باهدف  توسعه استراتژی دریایی و بنادر این موافقت‌نامه را امضا کردند گفت: این موافقت‌نامه  به دلیل نقش بندری دو کشور در منطقه‌های تحت شعاع خود از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی ایران نیز با اشاره به امضا توافقنامه مشترک میان دو کشور بیان داشت: کشور هلند یکی از کشورهای مهم در زمینهٔ حمل‌ونقل دریایی در اروپا است و بخش کثیری از حمل‌ونقل دریایی اروپا از طریق بنادر هلند انجام می‌شود.

وی افزود: بحث اصلی میان دو کشور در زمینهٔ حمل‌ونقل، استفاده از امکانات موجود برای فعال‌سازی لجستیک دریایی بین ایران و هلند است. در همین راستا در خصوص توسعه فاز۳ بندر شهید رجایی و بندر چابهار گفتگو شد تا طرف هلندی در صورت علاقه‌مندی بتواند در مناقصات بنادر ایران شرکت کنند.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به گفتگوهای انجام‌شده میان دو طرف در زمینهٔ حمل‌ونقل جاده‌ای خاطرنشان کرد: از آنجا که هیچ‌گونه توافقنامه‌ای در زمینه حمل‌ونقل جاده‌ای بین دو کشور وجود ندارد لذا پیشنهادی از سوی ما برای مطالعه به وزیر هلند ارائه شد تا پس از بررسی و مطالعه نکات موردنظر خود را اعلام کنند تا در آینده منجر به امضا شود.

آخوندی به ازسرگیری پروازهای هلند- ایران در روز گذشته اشاره کرد و گفت: روز گذشته اولین پرواز KLM از هلند به ایران انجام شد لذا پرواز مستقیم میان دو کشور آغاز گردید و امیدواریم تعداد پروازها در آینده نزدیک افزایش یابد.

این عضو کابینه دولت یازدهم خاطرنشان کرد: ایران برای بازسازی کریدورهای جدید بین اروپا و شرق نیاز به همکاری گسترده با هلند دارد.

گفتنی است، این توافقنامه در زمینهٔ توسعه همکاری‌های بندری و دریایی، سرمایه‌گذاری، تشکیل کمیته مشترک، تبادل کارشناس و آموزش مدیران در رده‌های مختلف، اقدامات اجرایی و توسعه فرآیندهای لجستیکی در ایران به امضا رسید.


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دریایی - حمل‌ونقل - زمینهٔ - شهرسازی - توافقنامه - اروپا - توسعه - همکاری‌های - آخوندی - مشترک - بندری - همکاری - بنادر - اشاره - موافقت‌نامه - گذشته - پرواز - آینده - مطالعه - خاطرنشان - جاده‌ای - شولتز - امکانات - کریدورهای - بازسازی - فعال‌سازی - لجستیک - زیربنایی - ملانی - محیط‌ -

مطالب مرتبط با : امضا‌ء توافقنامه همکاری‌های بندری و دریانوردی میان ایران و هلند/ بازسازی کریدورهای جدید بین اروپا و شر...
نظر شما در مورد : امضا‌ء توافقنامه همکاری‌های بندری و دریانوردی میان ایران و هلند/ بازسازی کریدورهای جدید بین اروپا و شر...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها