مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8299 -تاریخ انتشار : سه شنبه 04 آبان 1395 -ساعت : 18:47

چاپ به اشتراگ گذاشتن
قطعا لیستی از نامزدهایی با رویکرد اصلاح‌طلبی به شهروندان معرفی خواهند شد/ محیط زیست در اولویت شورای شهر آینده باشد

دست‌باز سخنگوی شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان مازندران در گفت و گو با مازندشورا؛

قطعا لیستی از نامزدهایی با رویکرد اصلاح‌طلبی به شهروندان معرفی خواهند شد/ محیط زیست در اولویت شورای شهر آینده باشد

اختصاصی مازندشورا: یک پیشنهاد این است که همه کاندیداهای اصلاح‌طلب و یا نزدیک به جریان اصلاح‌طلبی با مانيفست و برنامه در یک فرآیند درون‌گروهی‌ انتخاب و سپس حائزین اکثریت آراء برای گزینش نهایی در قالب لیستی به شهروندان معرفی گردند

اختصاصی مازندشورا: در ادامه پرونده مازندشورا مبنی بر گفتگوهای زنجیره‌ای با بزرگان احزاب و جریانات سیاسی شهرهای مختلف مازندران، این‌بار جهت آگاهی از آخرین وضعیت (تحرکات نامزدهای احتمالی، جریان‌های شهری و فعالان سیاسی و احزاب) انتخابات شوراهای اسلامی در شهر فریدونکنار به سراغ علی دست‌باز (نائب رئیس شورای اصلاح‌طلبان شهرستان فریدونکنار و سخنگوی شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان مازندران) رفتیم و در این باره گفت‌وگو کردیم که مشروح آن از نظرتان می‌گذرد:

قطعا لیست خواهیم داد

علی دست‌باز در گفتگو با مازندشورا، با بیان اینکه انتخابات شورای اسلامی در شهرهای کوچک با جهت‌گیری محلی و منطقه‌ای و قومی همراه است، گفت: اصلاح‌طلبان بعنوان نیروی پیشرو سیاسی و اجتماعی می‌بایست حداکثر تلاش در جهت تخصصی کردن نهاد شورا بر آیند. براین‌اساس مجمع اصلاح‌طلبان شهرستان فریدونکنار درصدد رصد کاندیداهای احتمالی می‌باشد.

وی، افزود: طبیعتا جریان اصلاح‌طلبی با توان مضاعف درصدد حضور جدی در انتخابات آینده شورای شهر خواهد بود و قطعا لیستی از نامزدهایی با رویکرد اصلاح‌طلبی به شهروندان معرفی خواهند شد.

تعداد نامزدها قابل توجه است

نائب رئیس شورای اصلاح‌طلبان شهرستان فریدونکنار، تصریح کرد: اگرچه هنوز بحث جدی پیرامون سازوکارهای انتخاب نهایی نامزدها صورت نگرفته است اما یک پیشنهاد این است که همه کاندیداهای اصلاح‌طلب و یا نزدیک به جریان اصلاح‌طلبی با مانيفست و برنامه در یک فرآیند درون‌گروهی‌ انتخاب و سپس حائزین اکثریت آراء برای گزینش نهایی در قالب لیستی به شهروندان معرفی گردند.

دست‌باز، ادامه داد: برآوردها حاکی از آن است که تعداد کاندیداها برای شورای شهر در این دوره نسبت به دوره‌های گذشته از تعداد و کمیت قابل توجهی برخوردار است.

پسوند کناری و فریدونی در فریدونکنار شدیدا تاثیرگذار است

وی، با بیان اینکه فضای انتخابات فریدونکنار غالبا قومی و قبیله‌ای‌است، گفت: درانتخابات شهر فریدونکنار پسوند کناری و فریدونی شدیدا تاثیرگذار است. این درحالی است که بخش اعظمی از شهروندان را روستاییان و غیره تشکیل می‌دهند ولی متاسفانه منسجم نیستند.

نائب رئیس شورای اصلاح‌طلبان شهرستان فریدونکنار، با اشاره به معضلات و کمبودهای شهر فریدونکنار، بیان کرد: مهمترین معضل ما مساله آب شرب و پسماندها و زباله‌ها است. ضمن اینکه ساخت وسازهای بی‌رویه نیز ازجمله این معضلات هست و مساله حفاظت ازمحیط زیست می‌بایست دردستور کار جدی و اولیه شورای شهر آینده باشد.

نویسنده :


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : علی دست‌باز - اصلاحات مازندران - اصلاح طلبان فریدونکن - شورای شهر فریدونکنار - فریدونکنار - شهرداری فریدونکنار - فعالان سیاسی - دست باز -

نظر شما در مورد : قطعا لیستی از نامزدهایی با رویکرد اصلاح‌طلبی به شهروندان معرفی خواهند شد/ محیط زیست در اولویت شورای شه...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها