مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8316 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 05 آبان 1395 -ساعت : 09:32

چاپ به اشتراگ گذاشتن

در دیدار آیت اله نورمفیدی با اعضای هیات مدیره نظام مهندسی ساختمان گلستان مطرح شد:

اصلاح درونی سازمان جهت استفاده از مجریان متخصص در ساخت و ساز گلستان

مازندشورا: اعضای هیات مدیره و ارکان نظام مهندسی ساختمان گلستان با حضرت آیت اله نورمقیدی نماینده ولی فقیه در این استان دیدار و گفتگو کردند.

مازندشورا:به گزارش «صما» به نقل از روابط عمومی سازمان در این نشست صمیمی که درحوزه علمیه امام خمینی(ره) گرگان انجام شد، حضرت آیت اله نورمفیدی با بیان ضرورت پویاییو علم پژوهی بیان داشت: علم به شدت در حال پیشرفت است و ما باید فاصله موجود خود باجهان را کم نماییم.

امام جمعه گرگان همچنین اظهارداشت در دیدار قبلی با هیات مدیره سازمان متذکر شد که سمت و سوی حرکت سازمان باید بهسمتی برود تا در حل مشکلاتی مانند عدم استفاده از پیمانکاران بومی در پروژه های استانقدم مثبت برداشته شود و امروز هم همان توصیه و تذکر را دارم. آیت اله نورمفیدی افزود:معماری سنتی گرگان نباید فراموش شود و در ساختمان های جدید بکارگیری کنیم.

وی با انتقاد از معماری و ساختمان های سایت اداری اظهار داشت سایت اداریبهترین مکان برای بکارگیری معماری سنتی و البته امروزی بود.

نماینده ولی فقیه در گلستان درقسمتی دیگر از بیانات خود تاکید کرد باید اعتماد مردم به نظام مهندسی روز به روز افزایشیابد. آیت اله نورمفیدی در رابطه با موضوع استفاده از متخصصان در ساخت و ساز بیان داشتدر اینکه باید یک ساختمان به عنوان سرمایه ملی توسط یک فرد ذیصلاح ساخته شود شبهه ایوجود ندارد اما نظام مهندسی ساختمان باید از درون خود یکسری زمینه ها مانند افزایشتعهد کاری را تقویت نماید.

در ابتدای این نشست رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان گلستان با بیانگزارشی از وضعیت سازمان، دفاتر نمایندگی و اعضا اظهار داشت بعد از آن دیداری با مقاماتعالیه استان داشت و برنامه عملیاتی سازمان تدوین شد و در حال حاضر طبق آن پیش می رویم.

سید مجتبی موسوی افزود: تعاملبا دستگاه های اجرایی افزایش یافته است و هم اکنون نمایندگان فنی سازمان در جلسات تخصصیحضور فعال دارند. وی با اشاره به افزایش ساختو ساز در استان توسط افراد بی صلاحیت بیان داشت 76 درصد اماکن در استان مجری غیر تخصصیدارند و این یک زنگ خطر جدی برای عدم ایمنی و استاندارد بودن ساختمان ها می باشد.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان در ادامه گفت: ارائه خدمات مهندسی درشش ماه اول سال جاری نسبت به زمان مشابه در سال قبل افزایش خیلی خوبی داشته است و امیدواریمبا سیاست های دولت تدبیر و امید این روند ادامهیابد. سید مجتبی موسوی همچنین با اشاره به خروجی نا همگون مهندس از مراکز دانشگاهیبیان کرد اگر این مشکل مرتفع نشود بطور قطع در آینده دچار مشکلات عدیده می شویم.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : ساختمان - مهندسی - گلستان - استان - نورمفیدی - معماری - افزایش - استفاده - گرگان - اشاره - اظهار - مجتبی - موسوی - مانند - مدیره - همچنین - دیدار - افزود - بکارگیری -

نظر شما در مورد : اصلاح درونی سازمان جهت استفاده از مجریان متخصص در ساخت و ساز گلستان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها