مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8320 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 05 آبان 1395 -ساعت : 09:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد:

زمینۀ مشارکت مردم در عرصه پدافند غیرعامل فراهم ‌شود

مازندشورا: رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با اشاره به برگزاری برنامه های هفته پدافند غیرعامل گفت: هدف اصلی این است که جامعه با اهمیت موضوع آشنا شود و با افزایش آگاهی، زمینۀ مشارکت مردم در این عرصه فراهم می‌شود.

مازندشورا:به گزارش «صما» به نقل از روابط عمومی سازمان مهندس فرشید افزود:مهمترین وظیفۀ ما در حوزه پدافند غیرعامل هم‌افزایی ملی و آمادگی کامل برای رویاروییبا حوادث طبیعی است که در بخش ساختمان ممکن است خسارات بزرگی در پی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه بافت تاریخی یزد به لحاظ ویژگی های آن و نیزحاشیه نشینی های شهری و روستایی از مهمترین کانون های خطر در حوزه حوادث ساخت وساز است افزود: تلاش در راستاي تحقق توسعه پايدار بدون توجه و ارزيابي درست از آسيبها و تهديدهايي كه ممكن است با آن ها مواجه باشیم امكان پذير نبوده و نياز به برنامهريزي درست و منطقي جهت مقابله با تهديدها در حوزه هاي مختلف امري ضروري است. وی تربيتتخصصی نسل حاضر و نسل آینده ساز را ضروری توصیف کرد و گفت: با شناخت شرایط موجود، طراحیمانورها و دوره‌های آموزشی باید زمینه‌هایی را فراهم نماییم که در شرایط بحرانی بهمردم و زیرساخت‌های موجود کم‌ترین آسیب‌ها وارد شود.

مهندس فرشید با اشاره به اینکه مفهوم پدافند غیرعامل هنوز برای بسیاریاز مردم و مسئولان شناخته شده نیست، تصریح کرد: واحد روابط عمومی سازمان باید تلاشکند با همکاری رسانه ها و انجام فعالیت های تبلیغی، ترویجی و فرهنگی اطلاعات و حساسیت مردم را نسبت به ساختمان سازیفنی مهندسی افزایش دهد، ضمن اینکه دوره‌های مختلف آموزشی نیز برگزار شود.


منبع : صما


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اینکه - پدافند - غیرعامل - ساختمان - مختلف - اشاره - شرایط - دوره‌های - آموزشی - حوادث - موجود - افزود - روابط - فراهم - عمومی - مهندس - مهندسی - فرشید - مهمترین -

نظر شما در مورد : زمینۀ مشارکت مردم در عرصه پدافند غیرعامل فراهم ‌شود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها