مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8327 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 05 آبان 1395 -ساعت : 10:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کلنگ نیروگاه زباله‌سوز نوشهر به زمین ماسید/ بودجه نیست!

کلنگ نیروگاه زباله‌سوز نوشهر به زمین ماسید/ بودجه نیست!

مازندشورا: شهردار نوشهر نداشتن نقدینگی را دلیل تعطیلی نیروگاه زباله سوز نوشهر اعلام کرد و گفت: برای تکمیل آن ۲۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است

مازندشورا: فرهاد بنی شیخ‌الاسلامی بابیان اینکه ساخت نیروگاه زباله‌سوز که در دوره قبلی شورا با یکسری مشکلات فنی واداری وطبق ضرورت‌هایی شروع‌شده بود، اکنون به دلیل نداشتن نقدینگی متوقف‌شده است. وی با اظهار اینکه اعتباراتی که تاکنون از سوی وزارت کشور وعده داده‌شده، محقق نیافته است افزود: پیشرفت نیروگاه از زیر پنج درصد در سه سال قبل به ۴۰ درصد در حوزه ابنیه و ۷۰ درصد تأمین تجهیزات رسیده است.

بنی شیخ‌الاسلامی با عنوان اینکه نداشتن مجوز زیست‌محیطی ازجمله مشکلات فراروی این طرح ملی بوده است گفت: برای رفع این مشکل سه سال وقت گذاشتیم و نسبت به انتخاب مشاور زیست‌محیطی اقدام کردیم و سرانجام بحث مجوز زیست‌محیطی آن‌یک ماه گذشته حل‌شده است. شهردار نوشهر بابیان اینکه تاکنون اعتباری برای اجرای این پروژه تخصیص نیافته است گفت: این در حالی است که طبق توافقنامه‌هایی در دولت قبل درمجموع ۱۶ میلیارد تومان در سه نوبت برای این طرح مصوب شده بود.

وی تصریح کرد: همزمان با سفر بابرکت مقام معظم رهبری در سال قبل به شهرستان نوشهر ۱۰ میلیارد تومان برای نیروگاه زباله‌سوز نوشهر در نظر گرفته‌شده بود که این اعتبار به‌زودی تخصیص می‌یابد. وی اعتبار موردنیاز برای تکمیل نیروگاه را ۲۵ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: در صورت تأمین نقدینگی نیز، تکمیل نیروگاه زباله‌سوز نوشهر دو سال زمان می‌برد.

شهردار نوشهر میزان تولید زباله را ۲۲۰ تا ۲۵۰ تن در روز در نیمه اول سال اعلام کرد و گفت: میزان تولید زباله در نیمه دوم ۱۰۰ تن کاهش می‌یابد اما با ساخت نیروگاه که ظرفیت ۲۰۰ تن در روز دارد، مشکل زباله شهرستان رفع خواهد شد./مهر مازندران


گفتنی است در فروردین 94 قاسم احمدی لاشکی نماینده نوشهر در مجلس شورای اسلامی از اختصاص 11 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل نیروگاه زباله سوز نوشهر و اخذ اعتبارات در بخش راه های کجور و نوشهر خبر داده بود.

قاسم احمدی لاشکی اظهار کرد:  نیروگاه زباله سوز نوشهر یکی از پروژه های بسیار مهم و حیاتی برای منطقه و محیط زیست محسوب می شود و بنابراین تکمیل آن به عنوان یکی از اولویت های مهم منطقه مورد توجه قرار دارد.

نماینده مردم شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی افزود: برای تکمیل نیروگاه زباله سوز نوشهر مبلغ یازده میلیارد ریال اعتبار از دولت کمک گرفته شد تا روند تکمیلی این نیروگاه سرعت بیشتری به خود بگیرد.

وی با اشاره به اینکه نیروگاه زباله سوز نوشهر از نظر پیشرفت فیزیکی به مراتب بسیار جلوتر از نیروگاه ساری قرار دارد، خاطر نشان کرد: امیدواریم با تکمیل این نیروگاه، شرایطی فراهم شود تا ضمن حل کامل مشکل زباله منطقه نوشهر و چالوس و حومه، بتوان زباله های دیگر مناطق هم به این نیروگاه منتقل و برای تولید انرژی برق استفاده شود.

احمدی لاشکی همچنین از جلسه اختصاصی خود با معاون عمرانی وزیر و رئیس سازمان شهرداری های کشور با حضور شهرداران نوشهر و چالوس در تهران خبر داد و تصریح کرد: بخش پسماند نیروگاه زباله سوز با مشارکت یک شرکت سوئدی، شهرداری های نوشهر و چالوس و دیگر ارگان ها اجرایی می شود./ پایگاه اطلاع رسانی احمدی لاشکی

گفتنی است روند ساخت نیروگاه زباله سوز نوشهر در اردیبهش سال 90 با حضور محمد جواد محمدی زاده رئیس وقت سازمان حفاظت محیط زیست کشور کلنگ زنی شد. در آن روز معاون رئیس جمهور گفت: با استقرار تکنولوژی جدید و روز دنیا که با کمکهای مالی دولت و شهرداری ها و سرمایه گذاری 40 درصدی بخش خصوصی  اجراء خواهد شد، شهرداری نوشهر پس از ده سال به درامد زایی خواهد رسید.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور خاطر نشان کرده بود: در مازندران روزانه بیش از 23 هزار تن زباله تولید می شود که به تنهایی معضل بزرگی در چند سال اخیر بوده است که با استقرار این تکنولوژی در نوشهر و ساری گامی جدی برای از بین بردن مشکل زباله کشور گرفته خواهد شد. وی همچنین گفت: عملیات ساخت دومین  کارخانه تولید برق باسوخت زباله هفته آینده در ساری آغاز می شود./ جام جم

فرهاد بنی شیخ الاسلامی اردیبهشت 94 در مورد این پروژه گفت: هم اکنون حدود 90 درصد تجهیزات این نیروگاه خریداری و برای نصب آماده شده است اما در بخش ابنیه و ساخت سالن ها با کمبود اعتبار مواجه هستیم .

وی با بیان اینکه اعتبار حدود 25 میلیارد ریالی استانداری که در سال جاری برای ساخت نیروگاه زباله سوز نوشهر اختصاص یافت تا کنون تخصیص نیافته است، افزود: در صورت تخصیص این اعتبار، ساخت سالن نخست نیروگاه تا شهریور امسال پایان می‌یابد.

شهردار نوشهر همچنین از هزینه حدود 20 میلیارد ریالی شهرداری برای این طرح تاکنون خبر داد./ایرنا

بعد از گذشت 5 سال همچنان در اولویت!
معاون عمرانی استاندار مازندران در جلسه بررسی مشکلات شهری نوشهر که در مرداد 95 برگزار شد، ضمن تأکید بر عملی کردن پروژه های ناتمام، اظهار کرد: نیروگاه‌های زباله‌سوز نوشهر در اولویت دولت تدبیر و امید قرار دارد و بنابراین از محل سفر هیئت دولت اعتباراتی برای آن کنار گذاشته شد و کار این پروژه در سال 96 آغاز شود./نوشهر آنلاینلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نیروگاه - نوشهر - زباله - اینکه - زباله‌سوز - نداشتن - شهردار - میلیارد - نقدینگی - تومان - زیست‌محیطی - اعتبار - می‌یابد - اعلام - تولید - میزان - شهرستان - تکمیل - نیافته - بابیان - شیخ‌الاسلامی - مشکلات - تاکنون - تأمین - تخصیص -

نظر شما در مورد : کلنگ نیروگاه زباله‌سوز نوشهر به زمین ماسید/ بودجه نیست!

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها