مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8330 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 05 آبان 1395 -ساعت : 08:13

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رفع تصرف از ۲۷۰ هزار مترمربع از زمین‌های دولتی در کردستان

مدیراملاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی کردستان خبر داد:

رفع تصرف از ۲۷۰ هزار مترمربع از زمین‌های دولتی در کردستان

مازندشورا: مدیراملاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی کردستان گفت: ۲۷۰ هزار مترمربع از زمین‌های دولتی در این استان طی امسال رفع تصرف شد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی کردستان، فرشاد سرحدی امروز در گفت و گو با خبرنگاران افزود: ارزش ریالی این زمین‌ها ۱۳۰ میلیارد ریال برآورد شده و تمامی آن‌ها در محدوده و حریم شهری قرار دارد.

به گفته وی مساحت زمین‌های ملی محدوده و حریم شهرهای کردستان که توسط راه و شهرسازی حفاظت می‌شود ۴۰ هزار هکتار با ارزش تقریبی ۱۰۰ هزار میلیارد ریال بوده و تاکنون برای هشت هزار و ۵۰۰ هکتار آن سند ثبتی صادر شده است.

مدیر املاک اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان افزود: هم‌اکنون ۲۵ کارشناس حقوقی این اداره کل، مسئول پیگیری بیش از ۲ هزار پرونده حقوقی و کیفری مطرح در دادگاه‌ها هستند.

به گفته سرحدی، با تشکیل یگان حفاظت در اداره کل راه و شهرسازی از تابستان امسال کار حفاظت از اراضی ملی و اجرای احکام رفع تصرف از آن‌ها با سرعت و قدرت بیشتری در حال انجام است.

مردم می‌توانند هرگونه تصرف و تعرض به اراضی ملی در محدوده و حریم شهرها را با تماس با شماره تلفن ۳۳۱۵۸۷۹۴ به اداره کل راه و شهرسازی استان کردستان و یا شهرستان‌ها اطلاع دهند.

در راستای تحقق دستورالعمل‌ها و ابلاغیه‌های سازمان ملی زمین و مسکن این اداره کل اقدامات متنوعی را انجام داده و کارهای زیادی در دستور کار دارد.

وی ادامه داد: تلاش‌های مضاعف حوزه املاک و حقوقی در راستای رسیدن به اهداف تعیین شده رتبه این اداره کل در سال گذشته با ۱۹ رتبه ارتقا از رده ۲۷ کشور در سال ۹۳ به رتبه هشتم کشوری در سال ۹۴ رسیده است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : اداره - شهرسازی - کردستان - حقوقی - محدوده - حفاظت - املاک - اراضی - راستای - هکتار - استان - میلیارد - زمین‌های - سرحدی - افزود - آن‌ها -

نظر شما در مورد : رفع تصرف از ۲۷۰ هزار مترمربع از زمین‌های دولتی در کردستان

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها