مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 837 -تاریخ انتشار : یکشنبه 09 شهریور 1393 -ساعت : 09:14

چاپ به اشتراگ گذاشتن

فضای سبز موجود در مازندران مطلوب نیست

مازند شورا: استاندار مازندران فضای سبز درون وبرون شهری موجود در این استان را مطلوب ندانست و گفت: مبلمان شهری این استان نباید این گونه فقیر از فضای سبز و درخت باشد.

مازند شورا: ربیع فلاح جلودارˈ روز شنبه در آیین آغاز عملیات اجرایی تقاطع غیر همسطح شهید مهدوی قائمشهر ، افزود: مازندران استانی مستعد از نظر آب و هوایی و ویژگی طبیعی برای رشد گونه های مختلف درختان ولی درون و برون شهرهای این استان گاها فاقد پوشش گیاهی و درخت است .

وی ادامه داد: شرایط آب و هوایی این استان را به مکانی مناسب برای پرورش و رشد درخت و پوشش گیاهی مبدل کرده است که بدلیل بی توجهی به کاشت درختان وضعیت مبلمان شهری و برون شهری استان بدینگونه فقیر مانده است .

استاندار مازندران گفت: نباید در ایجاد انقلاب فضای سبز در استان تنها به نامگذاری شهرها با نام درختان بسنده کرد و به کاشت توجه نداشت .

وی از امسال بعنوان سال انقلاب فضای سبز در مازندران نام برد و گفت: با این میزان بارندگی مناسب در استان نباید شهرهایمان فقیر از درخت و گیاه باشد.

فلاح همچنین به دقت در زمان اجرای طرح های عمرانی تاکید کرد و گفت: گزارش هفتگی روند اجرای طرح هایی همچون تقاطع شهید مهدوی که امروز عملیات اجرایی آن آغاز شد در دستور کار قرار دارد .

وی با اشاره به وجود 10 هزار کیلومتر راه در مازندران ، گفت:حجم بالای ترافیک با زیرساختهای محدود در زمینه راه جوابگو نیست .

استاندار مازندران ابراز امیدواری کرد که با اتمام طرح های نیمه تمامی همچون جاده سوادکوه بخشی زیرساختهای موردنیاز تامین شود.

مدیر کل راه وشهرسازی مازندران نیز دراین مراسم به افتتاح 67 طرح راهسازی با صرف 300میلیارد ریال اعتبار هفته دولت امسال در استان اشاره کرد.

ˈ سید علی اسدˈ گفت: همچنین بهره برداری بیمارستان چالوس با صرف اعتبار 230 میلیارد ریالی و تقاطع غیر هم سطح بهشهر با اعتبار یکصد میلیارد ریالی از طرح های این هفته بود.

امروز و در ششمین روز از هفته دولت ، عملیات اجرایی تقاطع غیرهمسطح شهید مهدوی طول 220 متر ، عرض بیش از 10 متر با هشت دهنه پل 28 متری با پیش بینی اعتبار 36 میلیاردریال درقائمشهر اغاز شدلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : فضای سبز - ربیع فلاح - قائمشهر - -

نظر شما در مورد : فضای سبز موجود در مازندران مطلوب نیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها