مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8386 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 05 آبان 1395 -ساعت : 18:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن

چمران:

آموزش از ویژگی های تاب آوری شهری و توسعه شهری پایدار است

مازندشورا: رییس شورای اسلامی شهر تهران اظهار داشت: لازمه توسعه شهری پایدار آموزش مستمر و پیاپی شهروندان و مدیران شهری است.

مازندشورا:

بلدیه| مهدی چمران طی سخنانی در اولین دوره کارگاه آموزشی توسعه پایدار شهری که از سوی برنامه اسکان بشر ملل متحد( هبیتات) در شورای شهر تهران برگذار میشود ضمن تاکید بر پیشگامی شهر تهران برای رسیدن به توسعه شهری پایدار گفت: لازمه توسعه شهری پایدار آموزش مستمر و پیاپی شهروندان و مدیران شهری است.

وی افزود:ایران کشوری است که به لحاظ علمی پیشرفت های بسیار ارزشمندی به خصوص در زمینه الکترونیک و فضاهای الکترونیکی داشته است. از آن جایی که سرعت پیشرفت در ارتباطات و فناوری اطلاعات به کمتراز یک دقیقه رسیده است این ضرورت احساس می شود که جوامع شهری به خصوص شهرهای بزرگی همچون تهران برای رسیدن به توسعه پایدار زمینه ها و بستر های لازم را فراهم کند.

چمران با اشاره به موضوع تاب آوری شهری و قانون گذاری شهری که از موضوعات مورد بررسی دراین کارگاه آموزشی است افزود: تاب آوری رابطه مستقیمی با آموزش دارد. از آموزش نمی توانیم بی نیاز باشیم.

رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: برای داشتن شهری پایدار لازم است که شهری مقاوم داشته باشیم ، باید شرایط تسریع در امور شهری و به حداقل رساندن زمان سفر های دورن شهری را و سیتماتیک کردن را برنامه ریزی و پایه ریزی کنیم که خوشبختانه شهرداری تهران و شورای شهر در این زمینه تلاش ها و اقداماتی را داشته اند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : پایدار - توسعه - تهران - آموزش - چمران - زمینه - شورای - پیشرفت - باشیم - افزود - برنامه - کارگاه - آموزشی - تاکید -

نظر شما در مورد : آموزش از ویژگی های تاب آوری شهری و توسعه شهری پایدار است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها