مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8512 -تاریخ انتشار : جمعه 07 آبان 1395 -ساعت : 09:10

چاپ به اشتراگ گذاشتن
امضاء تفاهم‌نامه احداث راه‌آهن بندر امام - شادگان - خرمشهر

با حضور وزیر راه و شهرسازی صورت گرفت؛

امضاء تفاهم‌نامه احداث راه‌آهن بندر امام - شادگان - خرمشهر

مازندشورا: تفاهم نامه اجرای خط آهن بندر امام خمینی (ره) – شادگان به خرمشهر و شلمچه بین سازمان منطقه آزاد اروند و وزارت راه و شهرسازی امضا شد.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی موعود شمخانی معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد اروند شامگاه پنجشنبه در جمع خبرنگاران گفت: اجرای طرح احداث راه آهن بندر امام خمینی (ره) – شلمچه به طول ۱۱۸ کیلومتر و با اعتبار چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال با مشارکت سازمان منطقه آزاد و وزارت راه و شهرسازی انجام می شود.

وی ادامه داد: یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار از سوی وزارت راه و شهرسازی و مابقی از سوی سازمان منطقه آزاد اروند تامین می شود.

ایرنا نوشت: شمخانی مدت زمان اجرای این طرح را ۲.۵ سال خواند و گفت: در حال حاضر مطالعات بخشی از این طرح انجام شده و تا پایان سال جاری به اتمام می رسد.

معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد اروند در ادامه سخنانش با بیان این که، ظرف یک ماه آینده طرح کلنگ زنی و آغاز می شود، گفت: این طرح، عمدتا استفاده حمل و نقل باری داشته و از مقصد بندر امام خمینی (ره) به فولاد شادگان و از آنجا به شهرک های صنعتی آبادان ، فولاد خرمشهر و شلمچه و پس از آن به راه آهن بصره وصل می شود.

وی در ادامه گفت: خط ریلی بندر امام خمینی (ره) - شلمچه یکی از زیرساخت های مورد نیاز واحد تولیدی فولاد جهان آرا و فولاد خاور بوده و نقش موثری در انتقال تولیدات فولادی در کشور ایفا می کند.

خط دوم راه آهن اهواز به بندر امام و ایستگاه خط آهن ماهشهر نیز روز پنجشنبه با حضور وزیر راه و شهرسازی بهره ‌برداری شد.

بهره برداری از ایستگاه نظامیه از دیگر برنامه های سفر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی به شهرستان بندر ماهشهر بود.

عباس اخوندی وزیر راه و شهرسازی روز چهارشنبه به همراه معاونان این وزارت به منظور بهره برداری و کلنگ زنی چند طرح عمرانی در بخش راهسازی و زیربنایی به استان خوزستان سفر کرد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین شامگاه گذشته در نشست شورای برنامه ریزی خوزستان شرکت کرد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرسازی - منطقه - فولاد - وزارت - خمینی - اروند - ادامه - شلمچه - عمرانی - برنامه - خوزستان - میلیارد - برداری - ایستگاه - ماهشهر - اعتبار - پنجشنبه - خرمشهر - شادگان - احداث - شمخانی - معاون - شامگاه - زیربنایی - اجرای -

مطالب مرتبط با : امضاء تفاهم‌نامه احداث راه‌آهن بندر امام - شادگان - خرمشهر
نظر شما در مورد : امضاء تفاهم‌نامه احداث راه‌آهن بندر امام - شادگان - خرمشهر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها