مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8527 -تاریخ انتشار : جمعه 07 آبان 1395 -ساعت : 12:16

چاپ به اشتراگ گذاشتن

معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران:

لایحه برنامه ششم،درآمد پایدار شهرداری‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد

مازندشورا: معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران با اشاره به اینکه لایحه مدیریت شهری در آستانه بررسی و ارسال به مجلس شورای اسلامی است، گفت: ما انتظار داریم نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، این لایحه را با دقت و ظرافت مورد رسیدگی قرار دهند.

مازندشورا:

بلدیه| ناصر امانی با اشاره به موازی‌کاری و پراکنده‌کاری در عرصه‌های مختلف عمران و رسیدگی به تاسیسات شهری گفت: در بعضی موارد، این ناهماهنگی ممکن است منجر به ناامنی‌هایی در سطح شهر شود چرا که این اقدامات از سوی سازمان‌های خدماتی با هم هماهنگ نیست.
امانی تصریح کرد: اگر لایحه مدیریت شهری با حمایت مجلس به تصویب برسد، برای اولین بار در کشور می توانیم شاهد ایجاد یک مدیریت یکپارچه شهری در کلانشهرهای کشور باشیم.
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران با ابراز تاسف از اینکه هنوز در شهر تهران نقشه واحد و تونل مشترک تاسیسات شهری نداریم، افزود: در حال حاضر با هر حادثه و مشکلی همانند فرونشست‌ها، شاهد هستیم که همه سازمان‌ها مسئولیت را به هم پاس می‌دهند و یکدیگر را مقصر جلوه می‌دهند.
وی گفت: امیدواریم که نمایندگان مجلس شورای اسلامی با توجه ویژه به لایحه مدیریت شهری گامی بزرگ برای شکل گیری مدیریت یکپارچه در پایتخت بردارند.
معاون شهردار تهران در ادامه با بیان اینکه ما نگران بعضی از احکامی که در برنامه ششم توسعه آمده هستیم، اعلام کرد: بخشی از این لایحه، منابع پایدار درآمدی شهرداری‌های کلانشهرها به ویژه تهران را تحت تاثیر قرار می دهد.
امانی با اشاره به دیدارهای اخیر اعضای شورای شهر و شهردار تهران با نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، گفت: این دیدارها را باید به فال نیک بگیریم و امیدواریم این جلسات با توافقات موثری همراه باشد.
معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران با اذعان به اینکه تا کنون جلساتی که بدنه مدیریت شهری با نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی داشته، آن گونه که انتظار می رفت منجر به کمک به مدیریت شهری نشده است، افزود: امیدواریم این بار این تجربه تکرار نشود و با توجه به تعامل میان مدیریت شهری و فراکسیون نمایندگان مردم تهران، دغدغه های موجود مدیریت شهری به ویژه در خصوص احکام پیشنهادی لایحه برنامه ششم توسعه به طور جدی مورد پیگیری قرار گیرد.
به گفته معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران، یکی از مهمترین نگرانی‌هایی که اعضای شورای شهر با نمایندگان مطرح کردند بحث مالیات بر ارزش افزوده بوده است که در لایحه برنامه ششم توسعه به شکلی تغییر پیدا کرده که قدرت مانور شهرداری های کلانشهرها را محدود کرده و در صورت تصویب، درآمدهای پایدار را با کاهش مواجه می کند.
امانی خاطرنشان کرد: ما امیدواریم که نمایندگان تهران به این نکته توجه کنند و مانع از آن شوند که لایحه برنامه ششم توان فعلی و محدود مدیریت شهری تهران را محدودتر کند و قدرت مانور را کاهش دهد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - شورای - مدیریت - برنامه - لایحه - توسعه - نمایندگان - معاون - شهرداری - امانی - امیدواریم - اسلامی - اینکه - پایدار - شهردار - کلانشهرها - اعضای - محدود - مانور - تصویب - اشاره - تاثیر - تاسیسات - یکپارچه - هستیم - افزود - می‌دهند -

نظر شما در مورد : لایحه برنامه ششم،درآمد پایدار شهرداری‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها