در جذب سرمایه‌گذار موفق نبودیم / زباله فریدونکنار در 400 متری ساحل انباشت می‌شود/ به شهرهای کوچک با درآمد پایین توجه بیشتری شود

تاریخ انتشار : یکشنبه 09 آبان 1395 - ساعت : 18:29

کد مطلب: 8706 چاپ به اشتراگ گذاشتن

آزادی عضو شورای شهر فریدونکنار، در گفت‌وگو با مازندشورا؛

در جذب سرمایه‌گذار موفق نبودیم / زباله فریدونکنار در 400 متری ساحل انباشت می‌شود/ به شهرهای کوچک با درآمد پایین توجه بیشتری شود

اختصاصی مازندشورا: مهدی آزادی کناری اقدامات انجام شده شورای چهارم را افزایش محدوده‌ی شهر فریدونکنار دانست و افزود: این افزایش محدوده، موجب شد بیش از 200 هکتار از پرشیا تا روستای اسلام‌آباد اضافه شود و در ایجاد درآمد پایدار شهرداری موثر واقع گردد

اختصاصی مازندشورا: مهدی آزادی کناری، با مدرک کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی آموزشی، عضو و رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر فریدونکنار است. وی، بازنشسته آموزش و پرورش است که پیش از این مسئول امور تربیتی فریدونکنار و رئیس جمعیت هلال‌احمر فریدونکنار به مدت سه سال بوده است. گفتگوی ما با ایشان از نظرتان می‌گذرد:

40 درصد از بودجه 13 میلیاردی فریدونکنار محقق شد

وی، در ابتدا فریدونکنار را شهری ساحلی توریستی-تفریحی عنوان کرد و گفت: این شهر از شمال بیش از 5 کیلومتر ساحل زیبا دارد و از جنوب تالاب‌های زیبای پرندگان.  ضمن اینکه شالیزار‌های مرغوب برنج این شهر نیز شهره است. از نظر فرهنگی این شهر از قبل از انقلاب به شهر دارالمومنین مشهور بود و هست. در طول جنگ تحمیلی 350 شهید دادیم. جمعیت شهر حدود 40 هزار نفر است. درجه شهرداری ما هفت است و در نظر داریم تا پایان امسال آن‌را به درجه 8 برسانیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر فریدونکنار، درباره اقدامات کمیسون فرهنگی شورا، بیان کرد: با توجه به درجه شهرداری بودجه خاص فرهنگی نداریم اما در رفع نیازهای فرهنگی سازمان‌های مربوطه کوتاهی نکردیم. از جمله اقداماتی که در حوزه زیرساخت‌های فرهنگی، در حال انجام است این است که سینمای شهر را که از قدیم‌الایام تعطیل شده بود در تلاش هستیم که با جذب سرمایه‌گذار دوباره راه‌اندازی کنیم. ضمن اینکه ساختمان ارشاد را در اختیار نهاد مربوطه قرار دادیم سالنی را با نام خانه هنرمندان احداث و در اختیار هنرمندان قرار دادیم و در این مدت کوتاه سه تا نمایشگاه برگزار کردیم.  

آزادی، بودجه جاری و عمرانی امسال شهر فریدونکنار را 13 میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: تاکنون بیش از 40 درصد آن محقق شده است ضمن اینکه بودجه سال قبل 12 میلیارد تومان بود که توانستیم آن را تا 14 میلیارد تومان برسانیم.

بلوار شهید بهشتی تا پایان سال تکمیل می‌شود

وی، اقدامات انجام شده شورای چهارم را افزایش محدوده‌ی شهر فریدونکنار دانست و افزود: این افزایش محدوده، موجب شد بیش از 200 هکتار از پرشیا تا روستای اسلام‌آباد اضافه گردد و در ایجاد درآمد پایدار شهرداری موثر واقع گردد.

عضو شورای شهر فریدونکنار، با بیان اینکه طرح جامع شهر ما در حال نهایی شدن است، ادامه داد: بازسازی آسفالت قدیمی شهر، جمع‌آوری آب‌های سطحی، احداث بلوار ساحلی شهید چمران در طول 4 کیلومتر، احداث بلوار کشاورز، بازسازی پارک جزیره از دیگر اقدامات انجام شده توسط تیم مدیریت شهری است.

 رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر فریدونکنار افزود: ساماندهی و احداث پارکینک پارک جزیره را به ستاد یادواره شهدا تحویل دادیم تا برای احداث یادمان شهدا استفاده و درواقع پارک موزه دفاع مقدس شود.

آزادی کناری، درباره پروژه‌های در دست اقدام، بیان کرد: بلوار شهید بهشتی ورودی شهر است و دو پل آن تا پایان سال تکمیل می‌شود. دیوار حفاظتی رودخانه‌ها بخشی از آن انجام شده است، آسفالت خیابان شهید زمانی که بلواری بزرگ است و لایه‌روبی رودخانه‌ها و .... از جمله این پروژه‌ها بوده است.

طلب 5 میلیارد تومانی از بخش خصوصی راهبران بندر فریدونکنار

وی، با اعلام اینکه خط پروژه تروریستی-تفریحی سواحل فریدونکنار (که طبیعت بکر و ساحل زیبایی دارد) به زودی شروع می‌شود، افزود: حمام قدیمی سوته، امامزاده سید محمود، امامزاده قاسم، مسجد جامع و... از آثار باستانی این شهر هستند.

عضو شورای شهر فریدونکنار، با بیان اینکه برای جذب سرمایه‌گذار موفق عمل نکردیم، گفت: عدم دریافت مطالبات عوارضی (رقمی بالای 5 میلیارد تومان) از بخش خصوصی راهبران بندر، عدم اجرای طرح دریا، طرح توریستی تفریحی که منطقه نمونه گردشگری، از جمله نارسایی‌های ما است.

آزادی، کمربندی فریدونکنار را طرحی ملی دانست و تصریح کرد: این کمربندی بیش از 10 سال است که همچنان بلاتکلیف مانده و موجب ترافیک در شهر می‌شود بنابراین از مسئولان رده بالای استانی و کشوری تقاضا می‌شود در تکمیل آن با ما همکاری وهمراهی کنند.

زباله فریدونکنار در 400 متری ساحل انباشت می‌شود

وی، مهمترین معضلات شهر را آب شرب فریدونکنار، بافت‌های قدیمی شهر، کمبود آب کشاورزی، زباله، کمربندی  و تصادفات حاصل از آن را از جمله معضلات شهر نامید و گفت: زباله این شهر که روزانه بالای 30 تن است در 5 هکتار از اراضی با فاصله‌ی 400 متری ساحل انباشت می‌شود برای زباله‌سوز سرمایه‌گذاران بزرگ و کوچک آمدند اما نتیجه خاصی در برنداشت.

عضو شورای شهر فریدونکنار، با اظهار اینکه حل معضل زباله، شهرستانی نیست، گفت: پیشنهاد می‌کنم سه شهر بابلسر، محمودآباد و فریدونکنار تجمع کنند و با همفکری و اشتراک این مشکل را برطرف کنند. ضمن اینکه انتظار ما از مسئولان این است به شهرهای کوچک با درآمد پایین توجه بیشتری نمایند.

نویسنده :

برچسب ها : #مهدی آزادی کناری #فریدونکنار #شورای شهر فریدونکنار #شهرداری فریدونکنار #فریدونکناری ها #مهدی آزادی #زباله فریدونکنار #کمربندی فریدونکنار #کمیسیون فرهنگی #بودجه شهرداری

لینک کوتاه مطلب :

نظر شما در مورد : در جذب سرمایه‌گذار موفق نبودیم / زباله فریدونکنار در 400 متری ساحل انباشت می‌شود/ به شهرهای کوچک با درآمد پایین توجه بیشتری شود

*

*


X https://sport45.site/