مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8721 -تاریخ انتشار : دوشنبه 10 آبان 1395 -ساعت : 08:51

چاپ به اشتراگ گذاشتن
معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران به هیات بلژیکی/ اشتیاق بلژیکی‌ها برای بازگشت مجدد به بنادر ایران/ تاکید بر توسعه همکاری‌های مشترک

جزئيات ديدار دكتر آخوندی با گیرت بورژوا:

معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران به هیات بلژیکی/ اشتیاق بلژیکی‌ها برای بازگشت مجدد به بنادر ایران/ تاکید بر توسعه همکاری‌های مشترک

مازندشورا: وزیر راه و شهرسازی با گیرت بورژوا نخست وزیر منطقه فلاندر بلژیک، در وزارت راه و شهرسازی دیدار و بر زمینه‌های همکاری مشترک تاکید کردند.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با گیرت بورژوا نخست وزیر منطقه فلاندر بلژیک دیدار و بر همکاری مشترک دو کشور تاکید کردند.

تیمور بشیرگنبدی، مدیرکل دفترتوسعه اموربین‌الملل در پایان این دیدار یک ساعته به خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی گفت: هیات ۱۱۵ نفره تجاری بلژیکی که از روز گذشته در تهران هستند توانستند ملاقات‌های خیلی خوبی با بخش خصوصی ایران در سازمان توسعه و تجارت داشته باشند.

وی ادامه داد: آشنایی با فضای همکاری دو کشور ایران و بلژیک در حوزه راه و شهرسازی و حمل و نقل اهم گفت‌وگوهای وزیر راه و شهرسازی با نخست وزیر فلاندر بود و در این دیدار آقای آخوندی توضیحات جامعی از مأموریت‌های وزارت راه و شهرسازی ارائه دادند.

گنبدی با اعلام اینکه وزیر راه و شهرسازی در خصوص انجام مأموریت‌های این وزارتخانه درحوزه مسکن و شهرسازی، شهرهای جدید و پروژه‌های ریلی و تکمیل کریدورها توضیحاتی را به هیئت بلژیکی ارائه داد، گفت: فضای سرمایه‌گذاری در ایران پسابرجام توضیح و فرصت‌های سرمایه‌گذاری تشریح شد.

وی ادامه داد: طرف بلژیکی در خصوص پروژه‌هایی که در داخل مطرح است و زمینه‌های سرمایه‌گذاری در بنادر ما سؤال‌هایی داشت و اشتیاق فراوانی برای سرمایه‌گذاری و حضور در پروژه‌های سرمایه‌گذاری وجود داشت.

مدیرکل دفتر توسعه امور بین‌الملل توضیح داد شرکت‌های مهم بلژیکی در سرمایه‌گذاری در طرح‌های توسعه بنادر جنوب کشور به خصوص در بندر امام خمینی و بندر شهید رجایی سابقه حضور بیست، سی ساله دارند.

بشیر گنبدی توضیح داد هیئت بلژیکی از اینکه چه فرصت‌های سرمایه‌گذاری و چه زمینه‌هایی در ایران در حوزه ریلی، بنادر و آزادراه‌ها وجود دارد از آقای آخوندی سوال‌هایی را مطرح کرد و  وی نیز فرصت‌های سرمایه‌گذاری در بنادر، حوزه ریلی و جاده‌ای را در قالب یک کتابچه به آنها ارائه کرد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سرمایه‌گذاری - شهرسازی - بلژیکی - بنادر - توسعه - آخوندی - فرصت‌های - توضیح - ارائه - دیدار - وزارت - اشتیاق - مأموریت‌های - گنبدی - اینکه - بورژوا - پروژه‌های - ادامه - مدیرکل - مشترک - خبرنگار - فلاندر - بلژیک - همکاری - تاکید - پایگاه -

مطالب مرتبط با : معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران به هیات بلژیکی/ اشتیاق بلژیکی‌ها برای بازگشت مجدد به بنادر ایران/ تا...
نظر شما در مورد : معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران به هیات بلژیکی/ اشتیاق بلژیکی‌ها برای بازگشت مجدد به بنادر ایران/ تا...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها