مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8732 -تاریخ انتشار : دوشنبه 10 آبان 1395 -ساعت : 07:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دولت، نهادهای دولتی و مردم سه ضلع رویکرد ستاد بازآفرینی

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان:

دولت، نهادهای دولتی و مردم سه ضلع رویکرد ستاد بازآفرینی

مازندشورا: هدف از تشکیل ستاد بازآفرینی شهری ایجاد هم‌افزایی بین دستگاه‌های مربوطه است تا کار بازآفرینی شهرها به جلو هدایت شود.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، منصور فخاران رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری شهرستان نجف‌آباد گفت: واژه بازآفرینی به معنای توسعه همه‌جانبه اقتصادی، اجتماعی، کالبدی، محیطی و فرهنگی برای ارتقاء کیفیت زندگی مردم است که در ۵ پهنه تعریف می‌شود. پهنه بافت تاریخی، پهنه نابسامان میانی شهرها، پهنه‌های ناهمگون شهری مثل کارخانه‌ها و زندان‌ها، پهنه پیشینه روستایی و پهنه سکونتگاه‌های غیررسمی به‌عنوان محله‌های هدف در بحث بازآفرینی پایدار شهری هستند.

وی افزود: هدف از تشکیل این ستاد، هم‌افزایی بین دستگاه‌های مربوطه است تا کار بازآفرینی شهرها به جلو هدایت شود. این ستاد در عرصه ملی، استانی و شهرستانی تشکیل شده که در عرصه ملی رئیس‌جمهور به‌عنوان رئیس ستاد و وزیر راه و شهرسازی دبیر ستاد است و در عرصه استانی نیز استاندار، رئیس ستاد و مدیرکل راه و شهرسازی استان به‌عنوان دبیر ستاد و در عرصه شهرستانی هم فرماندار هر شهرستان به‌عنوان رئیس ستاد و شهردار مرکزی هر شهرستان دبیر ستاد است و روسای ادارات راه و شهرسازی شهرستان‌ها نیز به‌عنوان ناظر و هماهنگ کننده این ستاد عمل می‌کنند.

فخاران گفت: بازآفرینی شامل دو مرحله است که در مرحله اول به شناخت پهنه‌های مختلف شهرستان و سپس مشخص کردن محله‌های اولویت‌دار می‌پردازد و در مرحله دوم مشخص کردن بازه برای آن محله و مشکلات آن محله و تقسیم کار بین دستگاه‌ها است.

وی ادامه داد اداره کل راه و شهرسازی راهبری و هدایت ستاد بازآفرینی و تهیه طرح و تعریف ریز فرجه‌ها را به عهده دارد و دستگاه‌ها باید برای اجرای این طرح‌ها وارد ستاد شوند چون مصوبات ستاد طبق قانون ملی برای همه دستگاه‌ها لازم‌الاجرا است.

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اداره کل راه و شهرسازی استان در ادامه افزود: رویکرد ستاد بازآفرینی یک رویکرد سه‌ضلعی است که اضلاع آن دولت، نهادهای دولتی و مردم هستند و مردم به‌عنوان ضلع اصلی این سه ضلع نقشی مهم در اجرای برنامه‌های بازآفرینی شهری در هر محله ایفا می‌نمایند.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بازآفرینی - اداره - شهرسازی - به‌عنوان - استان - شهرستان - مرحله - رویکرد - عمران - بهسازی - دستگاه‌ها - هدایت - تشکیل - استانی - اجرای - ادامه - شهرستانی - افزود - تعریف - دولتی - نهادهای - اصفهان - فخاران - پایدار - پهنه‌های - شهرها - محله‌های -

نظر شما در مورد : دولت، نهادهای دولتی و مردم سه ضلع رویکرد ستاد بازآفرینی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها