مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8747 -تاریخ انتشار : دوشنبه 10 آبان 1395 -ساعت : 12:40

چاپ به اشتراگ گذاشتن
هر چقدر به شهرداری و شورای شهر تذکر دادیم فایده‌ای نداشت

انتقاد بی سابقه فرمانداری قائمشهر از شهرداری:

هر چقدر به شهرداری و شورای شهر تذکر دادیم فایده‌ای نداشت

مازندشورا: معاون فرماندار قائم‌شهر گفت: هر چقدر به شهرداری و شورای شهر تذکر دادیم فایده‌ای نداشت و شهرداری توانایی برخورد با دست‌فروشان را ندارد چرا که این نهاد نسبت به تشکیل روزبازارها وظیفه‌ای نداشته و فقط باید آن را ساماندهی کند

مازندشورا: ایمان پویامهر ظهر امروز در کمیسیون هماهنگی و مبارزه با قاچاق کالا و ارز با بیان اینکه برای تحقق اقتصاد مقاومتی، استراتژی و برنامه ما مبارزه با قاچاق کالا و ارز است، اظهار کرد: این پدیده شوم در اقتصاد تأثیرگذار است و باید با آن به مبارزه پرداخت.

وی افزود: مشکلاتی در واردات و صادرات کالاها وجود دارد و پدیده قاچاق، ضربه مهلک بعدی است که به تولیدکنندگان، صادرکنندگان و صنعت ما آسیب جدی وارد می‌کند.

معاون فرماندار شهرستان قائم‌شهر تصریح کرد: لوازم بهداشتی و آرایشی به طور مستقیم با سلامت و جسم مردم سر و کار دارد و اگر جلوی قاچاق این مواد گرفته نشود، بهداشت و سلامت جامعه به خطر می‌افتد.

پویامهر با بیان اینکه در سال گذشته رتبه نخست کشف کالای قاچاق در استان را به خود اختصاص دادیم، اظهار کرد: در 6 ماهه نخست سال‌جاری شهرستان قائم‌شهر در این رابطه رتبه نخست در مازندران را به‌دست آورد.

این مسؤول ادامه داد: امنیت‌ غذایی، کشاورزی و قاچاق کالا سه موضوعی است که از بدو ورود فرماندار فعلی در حال پیگیری است و برخورد با قلیان‌سراها، سموم کشاورزی فروشی‌های غیرمجاز و مراکز رنگ‌افزایی در دستور کار قرار دارد.

وی اظهار کرد: بعد از گذشت سه سال، بحث سموم کشاورزی به‌صورت صد در صد ساماندهی شد و عرضه سموم در شهرستان بدون مجوز انجام نمی‌شود و این در حالی است که در گذشته نزدیک به صد در صد سم‌فروشی‌ها غیرمجاز بوده‌اند.

پویامهر با بیان اینکه رنگ‌افزایی زودرس سبب ترش‌مزه شدن میوه می‌شود، تصریح کرد: مبارزه با سورتینگ‌داران متخلف، نه تنها در قائم‌شهر بلکه در تمامی شهرستان‌های همجوار هم باید انجام شود.

معاون فرماندار شهرستان قائم‌شهر، نبود مدیریت اجرایی یکپارچه در استان را مشکلی بزرگ اعلام کرد و گفت: این موضوع به کشاورز و تولیدکننده ضربه می‌زند و مدیریت اجرایی یکپارچه باید نهادینه شود چراکه قائم‌شهر به تنهایی نمی‌تواند با این موضوع مبارزه کند.

وی پیشنهاد داد: در مورد رنگ‌افزایی و سموم‌کشاورزی، نشست منطقه‌ای با شهرهای مجاور برگزار شود و این مباحث مورد بررسی قرار گیرد چرا که شهرستان قائم‌شهر در اجرای قانون تنها مانده است و این به ضرر صنوف این شهرستان است.

پویامهر در ادامه به موضوع دست‌فروشان اشاره کرد و گفت: در این رابطه هر چقدر به شهرداری و شورای شهر تذکر دادیم فایده‌ای نداشت و شهرداری توانایی برخورد با دست‌فروشان را ندارد چرا که این نهاد نسبت به تشکیل روزبازارها وظیفه‌ای نداشته و فقط باید آن را ساماندهی کند.

این مسؤول با بیان اینکه عرضه وسایل آرایشی بهداشتی، مرغ‌زنده و پوشاک در بازارهای هفتگی و محلی ممنوع است، اظهار کرد: این موارد هم جزء قاچاق محسوب می‌شود اداره بهداشت هم موظف است این موارد را گزارش و با آنها برخورد کند چرا که محل عرضه لوازم بهداشتی آرایشی، کف خیابان نیست.


منبع : فارس - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : قائم‌شهر - شهرستان - قاچاق - مبارزه - پویامهر - اینکه - برخورد - فرماندار - اظهار - معاون - بهداشتی - رنگ‌افزایی - آرایشی - کشاورزی - دست‌فروشان - شهرداری - موضوع - مسؤول - غیرمجاز - ادامه - اجرایی - موارد - یکپارچه - رابطه - مدیریت - ساماندهی - لوازم - اقتصاد - گزارش - ندارد - توانایی - پدیده - تصریح - استان - گذشته - بهداشت - سلامت - دادیم -

نظر شما در مورد : هر چقدر به شهرداری و شورای شهر تذکر دادیم فایده‌ای نداشت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها