مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8755 -تاریخ انتشار : دوشنبه 10 آبان 1395 -ساعت : 14:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
رونمایی از اطلس تاریخ بنادر و دریانوردی ایران در همایش ICOPMAS ۲۰۱۶/ معرفی سهم ایران در تولید و توسعه دانش دریایی

با حضور وزیر راه و شهرسازی انجام شد:

رونمایی از اطلس تاریخ بنادر و دریانوردی ایران در همایش ICOPMAS ۲۰۱۶/ معرفی سهم ایران در تولید و توسعه دانش دریایی

مازندشورا: با حضور وزیر راه و شهرسازی و ریاست سازمان بنادر و دریانوردی کشورمان از اطلس تاریخ بنادر و دریانوردی ایران که نشان دهنده قدمت چندین هزار ساله تمدن دریایی در ایران است، رونمایی شد.

مازندشورا:به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، ظهر امروز دوشنبه ۱۰ آبان و در آغاز به کار دوازدهمین همایش سواحل، بنادر و سازه‌های دریایی از کتاب اطلس تاریخ بنادر و دریانوردی ایران با حضور وزیر راه و شهرسازی، رییس سازمان بنادر و دریانوردی کشورمان و هم چنین مقامات بین المللی در حوزه دریا، رونمایی شد.

به گفته سعیدنژاد اطلس تاریخ بنادر و دریانوردی ایران با هدف معرفی و شناسایی کلیه توانمندی‌های دریایی ایران در طول تاریخ وهمچنین آمایش تاریخی بنادر و جزایر ایران و معرفی سهم ایرانیان در تولید و توسعه دانش دریایی و فنون دریانوردی در دوازده فصل توسط سازمان بنادر و دریانوردی و دانشگاه تهران به انجام رسیده است.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این اثر این است که در آن برای نخستین بار موضوع کریدور شمال – جنوب و برنامه دولت ایران برای اتصال خلیج فارس به دریای مازندران و گشایش راه دریایی شمالی از طریق ولگا برای دسترسی به دریای بالتیک در برنامه‌ای از حدود ۵۰۰ سال پیش مورد توجه قرار گرفته است.


منبع : وزارت راه و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : بنادر - دریانوردی - دریایی - تاریخ - شهرسازی - معرفی - دریای - توسعه - همایش - رونمایی - تولید -

مطالب مرتبط با : رونمایی از اطلس تاریخ بنادر و دریانوردی ایران در همایش ICOPMAS ۲۰۱۶/ معرفی سهم ایران در تولید و توسعه ...
نظر شما در مورد : رونمایی از اطلس تاریخ بنادر و دریانوردی ایران در همایش ICOPMAS ۲۰۱۶/ معرفی سهم ایران در تولید و توسعه ...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها