مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8776 -تاریخ انتشار : دوشنبه 10 آبان 1395 -ساعت : 15:34

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کاهش تصدی‌گری دولت موجب تقویت نقش شوراها می‌گردد

دولت بحث مدیریت یکپارچه شهری را پیگیری کند؛

کاهش تصدی‌گری دولت موجب تقویت نقش شوراها می‌گردد

مازندشورا: برداشت از قوانین برنامه سوم و چهارم توسعه، مدیریت واحد شهری بوده است اما متأسفانه مقاومت تعدادی از دستگاه‌های اجرایی و آماده نبودن زیرساخت‌های لازم در شهرداری‌ها برای تحقق مدیریت واحد شهری و عوامل دیگر مانع از تحقق این برنامه‌ها شد

مازندشورا: تاجیک با بیان اینکه شورای عالی استان‌ها باید آسیب‌شناسی‌های لازم را انجام دهد و بررسی کند که کدام یک از وظایف را شوراها می‌تواند از دوش دولت برداشته شود گفت: تا ضمن کاهش تصدی‌گری دولت و انجام امور توسط مدیران محلی نقش شوراها در شهر نیز تقویت گردد.

 رضا تاجیک ضمن یادآوری سخنان اخیر وزیر کشور در خصوص تلاش دولت در راستای تصویب و ابلاغ طرح مدیریت یکپارچه شهری دیدگاه‌های خود را در این راستا بیان و اظهار کرد: مدیریت یکپارچه شهری نوید دولت برای انسجام و توسعه توسط نخبگان محلی است.

 رئیس شورای اسلامی شهر رباط کریم اظهار کرد: همان‌طور که وزیر کشور بیان کرده دولت مصمم است که هم بحث مدیریت یکپارچه شهری را پیگیری کند و هم برخی فعالیت‌هایی که شوراهای اسلامی ظرفیت اجرای آن را داشته باشند به آنها واگذار کنند.

 وی بیان کرد: برداشت از قوانین برنامه سوم و چهارم توسعه، مدیریت واحد شهری بوده است اما متأسفانه مقاومت تعدادی از دستگاه‌های اجرایی و  آماده نبودن زیرساخت‌های لازم در شهرداری‌ها برای تحقق مدیریت واحد شهری و عوامل دیگر مانع از تحقق این برنامه‌ها شد.

 تاجیک تصریح کرد: به همین دلیل در برنامه پنجم ماده 173 جایگزین و به جای مطرح کردن مدیریت واحد شهری  بحث «مدیریت هماهنگ شهری» گنجانده و بر روی آن مانور داده شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رباط کریم خاطرنشان کرد: در شورای عالی استان‌ها بارها این موضوع مطرح و بررسی شده است که مدیریت شهری و همچنین اختیارات دولت در زمینه محلی باید به شوراهای شهر محول شود بر حمایت قانونی، درست و قوی از شوراها نقش آنها را در انجام وظایف قانونی تأکید شد.

 وی در پایان متذکر شد: شورای عالی استان‌ها باید آسیب‌شناسی‌های لازم را انجام دهد و بررسی کند که کدام یک از وظایف را شوراها می‌تواند از دوش دولت برداشته شود تا ضمن کاهش تصدی‌گری دولت و انجام امور توسط مدیران محلی نقش شوراها در شهر نیز تقویت گردد. 


منبع : شورای عالی استان ها


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شهرداری ها - مدیریت شهری - نقش شوراها - دولت - اختیارات شوراها - زیرساخت - شورای عالی - مدیریت شهر -

نظر شما در مورد : کاهش تصدی‌گری دولت موجب تقویت نقش شوراها می‌گردد

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها