مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8835 -تاریخ انتشار : سه شنبه 11 آبان 1395 -ساعت : 13:21

چاپ به اشتراگ گذاشتن

شهردار منطقه۱۲ خبر داد:

تبدیل خانه‌های قدیمی منطقه۱۲ به هتل و رستوران

مازندشورا: شهردار منطقه ۱۲ تهران از همکاری مدیریت شهری با سرمایه گذاران بخش خصوصی برای تبدیل خانه‌های قدیمی و تاریخی منطقه به هتل، رستوران و کافی شاپ خبر داد.

مازندشورا:

بلدیه| عابد ملکی با بیان این مطلب افزود: طبق برنامه ریزی های انجام شده ، در نظر داریم تا با سرمایه گذارانی که با تملیک، مرمت و بازسازی خانه های قدیمی و تاریخی این منطقه، بخواهند بهره برداری از این مجموعه را به شکل انتفاعی و در قالب هتل، رستوران و کافی شاپ انجام دهند؛ همکاری لازم داشته باشیم.
وی با اشاره به رویکرد شهرداری تهران به ارتقاء کیفیت زندگی در منطقه ۱۲ با رویکرد گردشگری و حفظ بناهای تاریخی این محدوده ادامه داد: هدف ما از اجرای این طرح حفظ میراث تاریخی شهر تهران از خطر نابودی و تخریب است.
 شهردار منطقه ۱۲ گفت: در نظر داریم تا با اجرای این طرح اماکن تاریخی این منطقه را به مانند یک مرکز تفریحی و فرهنگی برای حضور گردشگران آماده کنیم.
وی با بیان اینکه اجرای طرح تبدیل خانه‌های تاریخی به مراکز اقامتی و تفریحی و ارائه خدمات مناسب به گردشگران داخلی و خارجی ، انتفاع مالی برای مردم ، ساکنان محله های تاریخی و شهر تهران را خواهد داشت یادآور شد: در حال حاضر هزینه معضل شب مردگی در منطقه ۱۲ بیشتر از گرفتن عوارض از هتل ها و مراکز اقامتی است، به همین دلیل با ارائه تسهیلاتی به این بخش شرایط را برای ورود سرمایه گذاران آماده می کنیم.
ملکی بیان کرد: در نظر داریم تا جنوب خیابان سعدی نو را برای استقرار کافی شاپ ها آماده کرده و خیابان ۱۵ خرداد نیز به محلی برای استقرار شب بازارها تبدیل شود.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تاریخی - منطقه - اجرای - آماده - داریم - تهران - تبدیل - اقامتی - مراکز - ارائه - خیابان - سرمایه گذار - استقرار - گردشگران - قدیمی - رستوران - رویکرد - منطقه۱۲ - تفریحی - خانه‌های - سرمایه -

نظر شما در مورد : تبدیل خانه‌های قدیمی منطقه۱۲ به هتل و رستوران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها