مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 886 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 23 مرداد 1393 -ساعت : 08:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
شمار مهندسان مجلس اندک است/ ضرورت ورود مهندسین به مجلس شورای اسلامی

محمد دامادی:

شمار مهندسان مجلس اندک است/ ضرورت ورود مهندسین به مجلس شورای اسلامی

مازند شورا: عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تنها چهار نفر از 24 عضو این کمیسیون را مهندسان تشکیل می دهند، تصریح کرد: نظام مهندسی ساختمان کشور و استانها باید در این زمینه راهکاری بیندیشد.

مازند شورا: محمد دامادی بعد از ظهر سه شنبه در نشست هم اندیشی با اعضای هیأت مدیره نظام مهندسی ساختمان با بیان اینکه خیلی از مقدراتی که برای مهندسان رقم می خورد به دست افراد غیر مهندس صورت می گیرد گفت : در مجلس شورای اسلامی تعداد مهندسان بسیار کم است و این نقص اساسی است و نظام مهندسی ساختمان کشور و استان ها باید راهکاری در این خصوص بیندیشند .

وی افزود: با توجه به اینکه نظام مهندسی یک نهاد غیردولتی است و امور این صنف معطوف به کار سیاسی نمی شود، ولی خیلی از مقدراتی که برای مهندسین رقم می خورد امروز به دست کسانی رقم میخورد که متاسفانه اصلا مهندس نیستند.

وی با بیان اینکه از 24 عضو کمیسیون عمران مجلس فقط چهار نفرمهندس ساختمان هستند گفت: هیأت رئیسه کمیسیون عمران یک پزشک است و اینها مشکلات عدیده ای ایجاد خواهد کرد.

 دامادی با اشاره به بررسی قانون نظام مهندسی که بعد از چند سال در حال انجام است گفت :حضور نظام مهندسی در کمیسیون ماده 100 در دست بررسی بوده و باتوجه به اینکه شهرداری از کارکرد قوه قضائیه ، وزارت کشور و شورای شهر ناراضی است و  عدم حضور نظام مهندسی در این کمیسیون باعث شده که امروز وضعیت شهرسازی به این شکل درآید.

این مقام مسئول با اشاره به تبدیل شدن 4 هزار و 700 مترمربع از اراضی استان به ویلا گفت :کمیسیون ماده 100 باعث شده که با پرداخت جریمه تخلف رفع شود و این امر موجب شده از سال 79 تا کنون بخش عمده ای از اراضی مرغوب استان به ویلا تبدیل شود .


 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : دامادی - نظام مهندسی ساختمان - نائیج پور - مجلس - -

مطالب مرتبط با : شمار مهندسان مجلس اندک است/ ضرورت ورود مهندسین به مجلس شورای اسلامی
نظر شما در مورد : شمار مهندسان مجلس اندک است/ ضرورت ورود مهندسین به مجلس شورای اسلامی

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها