مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8861 -تاریخ انتشار : سه شنبه 11 آبان 1395 -ساعت : 18:23

چاپ به اشتراگ گذاشتن
كنگره تاريخ معماری و شهرسازی در مازندران برگزار میشود

بهمن ماه در مازندران؛

كنگره تاريخ معماری و شهرسازی در مازندران برگزار میشود

مازندشورا: برای اولین بار در برگزاری چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران تصمیم گرفته شد که همه استان‌های کشور به‌صورت ادواری کنگره تاریخ معماری و شهرسازی خود را برگزار نمایند تا این رویکرد در استان‌ها به جریان فرهنگی دائمی برای حفاظت از میراث فرهنگی تبدیل شود

مازندشورا: کنگره تاریخ معماری و شهرسازی در بهمن ماه در مازندران برگزار می شود.

نشست شورای برنامه ریزی و سیاست گذاری چهارمين كنگره تاريخ معماري و شهرسازي مازندران برگزار شد.

در این نشست مدیرکل میراث فرهنگی مازندران گفت: با توجه به وجود آثار و ابنیه تاریخی و خاستگاه سبک‌های مختلف معماری و بافت‌های ارزشمند در مازندران برگزاری این کنگره از اهمیت خاصی برخوردار است.

بازخوانی و باز اندیشی حوزه های فرهنگی-طبیعی ، شهرها و روستاهای تاریخی، مناظر فرهنگی ، شهری، باستان شناسی، معماری و شهرسازی، میراث معماری و شهرسازی معاصر و همچنین پژوهش در باب میراث آب و کشاورزی، میراث فرهنگی ناملموس و راه های فرهنگی و تجاری استان سلسله موضوعات اصلی کنگره را تشکیل می دهند.

دلاور بزرگ نیا افزود:برای اولین بار در برگزاری چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی ایران تصمیم گرفته شد که همه استان‌های کشور به‌صورت ادواری کنگره تاریخ معماری و شهرسازی خود را برگزار نمایند تا این رویکرد در استان‌ها به جریان فرهنگی دائمی برای حفاظت از میراث فرهنگی تبدیل شود.

رئیس کنگره تاریخ معماری و شهرسازی مازندران همچنین بیان داشت: اعضای هیئت علمی کنگره از میان اساتید و پژوهشگران برجسته حوزه معماری و شهرسازی برگزیده شده اند و انتظار می رود مقالات ارزشمندی برای ارائه در کنگره ارسال شود.

وی افزود: تلاش می شود تمامی نهادهای پژوهشی و آموزشی و دستگاه های اجرایی مرتبط با موضوع کنگره،مشارکت فعال داشته باشند.با هماهنگی پژوهشگاه میراث فرهنگی برنامه ریزی شده است که مقالات دریافتی کنگره در سطح علمی و ترویجی در نشریه تخصصی اثر انتشار یابند.

وی ضمن دعوت  از عموم پژوهشگران و دانشجویان برای همراهی با این رویداد، ابراز امیدواری کرد کنگره تاریخ معماری و شهرسازی به اقدامی موثر در تاریخ پژوهشی معماری و شهرسازی استان بیانجامد.

چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استان مازندران  6و 7 بهمن ماه  برگزار می‌شودلینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : معماری مازندران - شهرسازی مازندران - جریان فرهنگی - دلاور بزرگ نیا - تاریخ معماری -

نظر شما در مورد : كنگره تاريخ معماری و شهرسازی در مازندران برگزار میشود

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها