مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8918 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 12 آبان 1395 -ساعت : 11:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن
دعوت از وزارتخانه‌ها برای استفاده از اسناد خزانه اسلامی/ اختصاص ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبار امسال به شرکت‌های دولتی و شهرداری‌ها

دعوت از وزارتخانه‌ها برای استفاده از اسناد خزانه اسلامی/ اختصاص ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبار امسال به شرکت‌های دولتی و شهرداری‌ها

مازندشورا: رئیس مرکزمدیریت بدهی‌ها و دارایی‌های مالی عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: دولت باهمکاری مجلس شورای اسلامی این فرصت را فراهم آورده تا از ابزارهای پیش بینی شده در قانون بودجه سال ۹۵ در زمینه انتشار اسناد خزانه اسلامی برای اجرای برنامه ها و طرح های جاری و عمرانی استفاده شود.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، مهدی بنانی، رئیس مرکزمدیریت بدهی‌ها و دارایی‌های مالی عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی درهمایش معرفی اسناد خزانه اسلامی در جمع مدیران، معاونان و کارشناسان مالی دستگاه های اجرایی استان یزد، گفت: دولت باهمکاری مجلس شورای اسلامی این فرصت را فراهم آورده تا از ابزارهای پیش بینی شده در قانون بودجه سال ۹۵ در زمینه انتشار اسناد خزانه اسلامی برای اجرای برنامه ها و طرح‌های جاری و عمرانی استفاده شود.

به گزارش ایرنا، وی حرکت دستگاه‌های اجرایی در این مسیر برای تامین منابع مالی را خواستار شد و تاکید کرد: وزارت اقتصاد و سازمان برنامه و بودجه نمی تواند مانند گذشته، منابع مالی دستگاه های اجرایی را تامین کند.

بنانی تصریح کرد: البته قرار نیست اسناد خزانه اسلامی تمامی کسری بودجه و منابع را حل کند و باید از سایر ابزارهای قانونی تامین منابع مالی مانند اوراق مشارکت و صکوک اجاره نیز بهره گیری کرد.

رئیس مرکز مدیریت بدهی ها و دارایی های مالی وزارت امور اقتصادی و دارایی گفت: در قانون بودجه سالجاری ۱۲۰ هزار میلیارد تومان ابزارهای مختلفی برای انتشار اسناد و اوراق مشارکت اجرای طرح های عمرانی منظور شده که ۲۲هزار میلیارد تومان به شرکت های دولتی و شهرداری ها و بقیه به دولت و دستگاه های اجرایی اختصاص دارد.

بنانی خاطرنشان کرد: سهم شرکت های دولتی زیرمجموعه وزارتخانه های نیرو، نفت، راه و شهرسازی، ورزش و جوانان، ارتباطات و فناوری اطلاعات، صنعت و معدن، جهاد کشاورزی و سازمان انرژی اتمی از ۱۲۰هزار میلیارد تومان در سالجاری ۱۰هزار میلیارد تومان است.

وی در خصوص ۵۷۰ هزار میلیارد ریال سرجمع اعتبارات عمرانی امسال کشور گفت: به موجب بخشنامه سازمان برنامه و بودجه، امکان پرداخت ۶۰ هزار میلیارد تومان نقدی و در کنار آن یک ظرفیت ۱۵هزار میلیارد تومان اوراق صکوک اسلامی وجود دارد که قابلیت انتشار دارد و دستگاه ها می توانند از آن استفاده کنند.

بنانی با بیان اینکه در بحث بدهی ها و تامین ابزار مالی دولت به غیر از انتشار اسناد خزانه اسلامی، بحث تهاتر نیز می تواند راهگشا باشد، اضافه کرد: بر اساس بند «پ» قانون رفع موانع تولید، بخش خصوصی یا تعاونی می تواند طلب خود از شرکت دولتی را در این قالب تسویه کند که تاکنون حدود هشت هزار میلیارد ریال مطالبات بخش خصوصی با بدهی دولت تهاتر شده و حدود ۱۰هزار میلیارد ریال نیز در دست اقدام است.

رئیس مرکز مدیریت بدهی ها و دارایی های عمومی وزارت امور اقتصادی و دارایی افزود: برای اجرای طرح های شهرداری و قطار شهری امسال ۷۰هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت پیش بینی شده که ۵۰ درصد آن برعهده دولت است و تاکنون برخی کلان شهرها از این فرصت استفاده کرده اند.

همایش معرفی اسناد خزانه اسلامی به مدت یک روز با حضور مسئولان وزارت اقتصاد، مدیران، ذیحسابان و کارشناسان مالی دستگاه های اجرایی استان یزد به میزبانی اداره کل امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : میلیارد - اسلامی - تومان - اسناد - وزارت - خزانه - دارایی - اجرایی - دستگاه - بودجه - اوراق - استفاده - انتشار - اقتصادی - بنانی - تامین - دولتی - منابع - قانون - تواند - امسال - ابزارهای - مشارکت - اجرای - عمرانی - برنامه - شهرداری - خصوصی - تاکنون - تهاتر - ۱۰هزار - سالجاری - مدیریت - استان - شهرسازی - گزارش - اختصاص - عمومی - معرفی - اقتصاد - کارشناسان - مدیران - مانند -

مطالب مرتبط با : دعوت از وزارتخانه‌ها برای استفاده از اسناد خزانه اسلامی/ اختصاص ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبار امسال به ...
نظر شما در مورد : دعوت از وزارتخانه‌ها برای استفاده از اسناد خزانه اسلامی/ اختصاص ۲۲ هزار میلیارد تومان اعتبار امسال به ...

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها