امروز جمعه 11 فروردین 1396 ساعت 00:57:04

آرشیو ارتباط با ما ثبت نام کاندیدا

مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 8956 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 12 آبان 1395 -ساعت : 16:18

چاپ به اشتراگ گذاشتن

رئیس کمیته عمران شورا عنوان کرد؛

دو شرط خروج فضای های نظامی از پایتخت

مازندشورا: رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران گفت: انتقال زمین های نظامی با دو شرط موافقت ستاد فرماندهی کل قوا و تهاتر امکان پذیر است.

مازندشورا:

بلدیه| اقبال شاکری درباره آخرین اقدامات شورای اسلامی شهر تهران برای واگذاری پادگان های نظامی داخل شهر به فضای عمومی پایتخت اظهار کرد: در حال حاضر مدیریت شهری برای انتقال پادگان جی و زندان اوین تفاهم نامه ای را امضا کرده است اما شهرداری در خصوص به انجام رساندن این واگذاری ها با دو مسئله مواجه است.
وی افزود: اولین موضوع مهم پیدا کردن زمین معوض مناسب در مقابل فضاهای واگذار شده است، چرا که تهاتر این زمین های بزرگ کار سنگینی است و مسئله توافق و قیمت گذاری در این باره مطرح است به طوری که باید افراد مرزی در مسئله تهاتر و قیمت گذاری برای ایجاد تفاهم و به نتیجه رسیدن این کار حضور داشته باشند.
رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران افزود : در حال حاضر با وجود تفاهم نامه ، تهاتر زندان اوین باقی مانده است و بحث قیمت گذاری مطرح است و هنوز هم زمین مشخصی برای انتقال این مجموعه معرفی نشده است.
به گفته وی ، مدیریت شهری موضوع واگذاری پادگان های نظامی واقع در منطقه ۲۱ ، منطقه ۹ و دوشان تپه در منطقه ۱۳ را نیز دنیال می کند به طوری که تا کنون مذاکراتی برای تهاتر منطقه نظامی فرودگاه مهرآباد ، فرودگاه جی ، و نیروی هوایی برگزار شده است.
شاکری با بیان اینکه که نظر مقام معظم رهبری به عنوان فرمانده کل قوا نیز به انتقال پادگان های نظامی از داخل شهر به اطراف است ، افزود: بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری اول باید کاربری این فضاهای نظامی در شورا تعریف شود تا فضای عمومی باقی بماند یا به همان شکل تبدیل به فضای سبز شده و یک ریه ریه تنفسی برای شهر باشند و یا با تعیین مصلحت تغییر کاربری هایی همچون بیمارستان داشته باشند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نظامی - تهاتر - منطقه - پادگان - تفاهم - مسئله - گذاری - باشند - افزود - انتقال - واگذاری - عنوان - پایتخت - عمران - فرودگاه - مدیریت شهری - کاربری - رهبری - شاکری - موضوع - کمیته - مدیریت - عمومی - زندان - تهران - شورای - اسلامی - فضاهای -

نظر شما در مورد : دو شرط خروج فضای های نظامی از پایتخت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها

کانال آپارات مازندشورا