مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 898 -تاریخ انتشار : دوشنبه 20 مرداد 1393 -ساعت : 22:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن
کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش مازندران/ ضرورت کمک به اقتصاد آموزش ‌و پرورش

مدیرکل آموزش‌ و پرورش مازندران مطرح کرد

کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش مازندران/ ضرورت کمک به اقتصاد آموزش ‌و پرورش

مازند شورا: مدیرکل آموزش‌ و پرورش مازندران گفت: در آموزش و پرورش کمبود نیروی انسانی قابل ملاحظه‌ای وجود دارد که باید همکاری شود تا بخشی از این چالش با بسته‌های حمایتی و بخشی نیز با کمک سایر بخش‌ها جبران شود.

مازند شورا: سیدعلی قاسمی عصر امروز در گردهمایی فرهنگیان شهرستان چالوس اظهار داشت: تحقق سند تحول بنیادین از ماموریت‌های بزرگی بوده که برعهده فرهنگیان است.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش مازندران به راهکارهایی در نظام تعلیم و تربیت اشاره کرد و  افزود: همه ما باید تلاش کنیم تا نظام تعلیم و تربیت را مبتنی بر نظام معیار اسلامی قرار دهیم تا قوام‌بخش فرهنگ و تمدن ایرانی اسلامی باشد.

قاسمی با بیان اینکه چالش مدرنیته و سنتی یکی از چالش‌های امروز جامعه ماست، گفت: باید مدیریت هوشمندانه داشته باشیم که مبتنی بر اصول باشد.

وی با اشاره به اصول و نیازهای آموزش‌ و پرورش امروز بیان داشت: مدیریت مبتنی بر روابط انسانی، بهسازی، تکریم و توانمند‌سازی معلمان، انسجام و هم‌افزایی درون‌سیستمی، رعایت اصل مثبت‌اندیشی و حاکمیت قانون‌گرایی از مهم‌ترین مواردی است که باید در آموزش ‌و پرورش مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش مازندران با اعلام اینکه اصل مدرسه محوری نیز باید مورد توجه قرار گیرد، ابراز داشت: هر معلم و هر شهروند خلاق مازندرانی با افکار روشن می‌تواند یارخوبی برای آموزش ‌و پرورش باشد.

وی تصریح کرد: علاوه با اینکه مدارس باید در تمام جنبه‌ها اصیل باشند مدیران نیز باید به دلیل سرمایه‌هایی که در اختیار دارند به ‌خود ببالند و هر مدیری باید خودش تصمیم‌ساز باشد و ایده دهد.

قاسمی با تاکید بر تبدیل منابع طبیعی به منابع مادی بیان داشت: لازم و ضروری است تا آموزش منجر به یادگیری شود چرا که با تغییر آموزش به یادگیری بدون شک یادگیری نیز منجر به تغییر می‌شود که خود زمینه‌ساز بهبود و کیفیت بخشی‌ به کار یک مدیر است.

وی با اعتقاد بر اینکه آموزش ‌و پرورش باید تبدیل به یک جامعه یاد گیرنده شود، خاطر‌نشان کرد: استفاده از منابع عظیم دینی و سنت ائمه اطهار(ع)، توجه به داشته‌ها، فرهنگ بومی و ملی، توجه به اخلاق  و مسائل دینی، داشتن مدیریت برنامه‌محور، مدیریت همه‌جانبه و داشتن آرامش در محیط از جمله موارد داشتن مدیریت مطلوب و پسندیده است.

کمک به اقتصاد آموزش ‌و پرورش ضروری است

مدیرکل آموزش ‌و پرورش مازندران به ارتقای اقتصاد آموزش‌ و پرورش تاکید کرد و گفت: در آموزش و پرورش کمبود نیروی انسانی قابل ملاحظه‌ای وجود دارد که باید همکاری شود تا بخشی از این چالش با بسته‌های حمایتی و بخشی نیز با کمک سایر بخش‌ها جبران شود.

وی از هوشمند‌سازی مدارس مازندران با هزینه 2 میلیارد تومان خبر داد و اظهار داشت: توجه به تجهیزات آزمایشگاهی و هوشمندسازی مدارس از اولویت‌های کاری است که یک میلیارد تومان آن از منابع انسانی و مبلغ یک میلیارد تومان نیز از کمک‌های خیران مدرسه‌ساز باید تامین شود.

قاسمی اذعان داشت: سطح آموزشی در شهرستان چالوس مطلوب و مناسب است و آموزش‌ و پرورش شهرستان چالوس توانست در اجرای طرح‌های مختلف علمی و آموزشی موفق عمل کند.

وی بهسازی فضای فیزیکی و شاداب‌سازی محیط مدارس را مهم خواند و بیان داشت: در شهرستان چالوس نیز 91 درصد از ثبت‌نام‌های آغاز سال تحصیلی انجام شد که قرار است تا پایان مردادماه سال‌جاری ثبت‌نام تمام دانش‌آموزان انجام گیرد.

 لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : سید علی قاسمی - آموزش و پرورش - اقتصاد آموزش و پرورش - کمبود نیروی انسانی - -

نظر شما در مورد : کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش مازندران/ ضرورت کمک به اقتصاد آموزش ‌و پرورش

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها