مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9 -تاریخ انتشار : چهار شنبه 22 اردیبهشت 1395 -ساعت : 13:03

چاپ به اشتراگ گذاشتن
احکام مصوب مجلس در صورت اجرایی شدن شوراها را خاموش و شهرداری‌ها را دولتی می‌کند

احکام مصوب مجلس در صورت اجرایی شدن شوراها را خاموش و شهرداری‌ها را دولتی می‌کند

مازندشورا: رئیس شورای اسلامی شهر مشهد در جلسه علنی این شورا گفت: احکامی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده که در صورت اجرایی شدن شوراها را خاموش و شهرداری‌ها را دولتی می‌کند

مازندشورا: محسن انتظاری هروی رئیس شورای شهر مشهد در یکصد و بیست و یکمین جلسه علنی شورای شهر مشهد در تالار شهر با اشاره به احکام تصویب شده در کمیسیون تلفیق و برنامه ششم توسعه گفت: احکامی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده که در صورت اجرایی شدن شوراها را خاموش و شهرداری‌ها را دولتی می‌کند.

 

رئیس شورای شهر مشهد عنوان کرد: در احکام به تصویب رسیده بنا شده تا درآمدهای ناشی از مالیات بر ارزش افزوده به حساب خزانه معین استان و درآمدهای احکام قضائی و اداری به خزانه کل واریز شود.

 

انتظاری‌هروی با تاکید بر وجود پارلمان محلی گفت: در سراسر دنیا شهرداری‌ها همانند یک پارلمان محلی دارای اختیارات زیادی هستند در صورتی که در کشور ما وضعیت به این شکل نیست.

 

وی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور در دیدار با روسای شوراهای سراسر کشور و شهرداران کلانشهرها قول‌های بسیاری در زمینه درآمدهای پایدار و مدیریت یکپارچه شهری داد اما متاسفانه ما در عمل چیز دیگری را مشاهده کردیم.

 

رئیس شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه قوانین موجود دست و بال شهرداری را می‌بندد، گفت: مدیریت یکپارچه شهری در برنامه سوم، چهارم و پنجم توسعه دیده شده بود اما در برنامه ششم توسعه اثری از این مهم وجود ندارد.

 

انتظاری‌ هروی بیان داشت: ما قوانین مدیریت یکپارچه شهری را به صورت ابلاغ شده در اختیار نداشتیم اما در دو سال اخیر همگان هماهنگی سازمان‌ها و ادارات خراسان‌رضوی و شهر مشهد را به وضوح دیدند، آیا مراکز شهری به بلوغ نرسیده‌اند که به جای افزایش اختیارات، از فعالیت‌های آن‌ها کاسته و اعتبار آن‌ها کمتر می‌شود.

 

وی با خطاب قراردادن نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: از نمایندگان انتظار می‌رود به‌گونه‌ای تصمیم بگیرند که آیندگان قضاوت مثبتی نسبت به عملکرد این دوستان داشته باشند.

 

رئیس شورای شهر مشهد با بیان اینکه شوراها توانایی فعالیت‌های زیادی دارند، گفت: ما در شورای اسلامی و شهرداری مشهد مقدس ادعا می‌کنیم که در قالب مدیریت شهری توانایی برعهده گرفتن مسئولیت‌های بسیار بیشتری را داریم.


منبع : شبستان


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : رئیس شورای شهر - شهرداری ها -

نظر شما در مورد : احکام مصوب مجلس در صورت اجرایی شدن شوراها را خاموش و شهرداری‌ها را دولتی می‌کند

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها