مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9056 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 آبان 1395 -ساعت : 14:50

چاپ به اشتراگ گذاشتن

/پایتخت در هفته‌ای که گذشت/

از پلمب کیوسک‌های مطبوعاتی متخلف در مناطق تهران تا تبدیل بلوار کشاورز به پیاده راه

مازندشورا: در شش روز گذشته در هر یک از مناطق 22 گانه شهر تهران رویدادهای محلی و منطقه ای رخ داده است که اقدامات شهرداری‌ها برای مقابله با کیوسک های مطبوعاتی متخلف و آغاز فعالیت برای اربعین حسینی فصل مشترک همه مناطق پایتخت بوده است.

مازندشورا:

بلدیه| در هفته جاری اخباری چون دیدار شهردار منطقه 3 با خانواده شهدای ده ونک، بلوار کشاورز پیاده راهی زیبا در قلب تهران می شود، بازسازی منازل خانواده شهدا در شمال تهران، تخریب و پاکسازی حاشیه آزادراه شهید نجفی رستگار و...ازجمله مهم‌ترین اخبار مناطق شهر تهران بوده است.
مشروح این خبرها به تفکیک هر منطقه در ادامه آمده است و اخباری که پیشتر در خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منتشر شده است با کلیک بر روی تیتر خبر، متن کامل خبر قابل مشاهده خواهد بود.
رخدادهای منطقه1؛
صدور مفاصا حساب نوسازی به دفاتر واگذار می شود
حسن مشیدی رئیس اداره درآمد و نوسازی شهرداری منطقه یک از  واگذاری صدور مفاصا حساب نوسازی به دفاتر خدمات الکترونیک خبر داد و افزود: با هدف توسعه خدمات الکترونیکی و افزایش خدمات رسانی  به شهروندان شمال تهران، صدور مفاصاحساب نوسازی به دفاتر خدمات الکترونیکی منطقه واگذار می شود.
مانور پدافند غیر عامل در شمال تهران اجرا شد
مانور پدافند غیرعامل  با حضور دانش آموزان شمال تهران با هدف آمادگی به هنگام بروز حوادث ناگوار و کاهش آسیبها برگزار شد.
رخدادهای منطقه2؛
کیوسک‌های مطبوعاتی متخلف پلمب می‌شوند
عباس صمدیان، معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه دو از پلمپ کیوسک‌های مطبوعاتی متخلف در نزدیک مدارس این منطقه خبر داد. کیوسک مطبوعاتی در منطقه وجود دارد که 20 کیوسک در نزدیک مدارس قرار دارد که توسط اداره ساماندهی منطقه شناسایی شده و با گشت‌های مرتب با متخلفان برخورد جدی می شود.
مراسم روضه خوانی درمنزل شهید " حسن طهرانی مقدم "
عزیز اله نظری شهردار منطقه دو در  مراسم روضه خوانی سید وسالار شهیدان اباعبدالله حسین ( ع ) و یاران با وفایش در منزل شهید سر لشگر پاسدار " حسن طهرانی مقدم  " حضور پیدا کرد و گفت:  گریه بر حسین آداب الفبای بیداری بشر وعلامتی است که میل به طهارت روح راگواهی میدهد واین آغاز کاری باید حسینی شود ، حسین میزان سنجش صداقت آدمیست و به پاس رشادت ها و دلاوری های اصحاب عاشورایی هشت سال دفاع مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران و ادای احترام به خانواده های معظم ایشان،مراسم روضه خوانی درمنزل شهید سر لشگر پاسدار " حسن طهرانی مقدم  "برگزار شد تا قدردان خون پاک شهدا باشیم و از هم نشینی و معرفت خانواده های معظم شهدا بهرمند شویم.
رخدادهای منطقه3؛
" چهل شب ، چهل روضه "در منازل شهدای شمال تهران
طرح "چهل شب ، چهل روضه " از روز عاشورا در منطقه 3 تهران آغاز شده و تا اربعین حسینی ادامه دارد.رضا دباغی شهردار این منطقه در تشریح این طرح گفت: این طرح  به سبک و سیاق روضه ها و هیئت های خانگی و با اجرای مراسم مداحی و سینه زنی  ،سخنرانی مذهبی ، مدیحه سرایی قرائت زیارت عاشورا و تجلیل از خانواد ه های معظم شهدا از روز عاشورا تا اربعین حسینی برپا  می شود.
دیدار شهردار منطقه 3 با خانواده شهدای ده ونک
رضا دباغی شهردار این منطقه با خانواده ی شهیدان محمد حسین مجید پور و محمد رجبی با شهدای شاخص محله ی ده ونک دیدار کرد.در بیت الشهدای ده ونک قطعاتی از پیکر شهدای گمنام دفن شده اند و عکس های شهدای شاخص کشور ،شهدای مدافع حرم ،یادگاری ها و ادوات جنگی  ،شناسنامه ، وصیت نامه شهید مجید پور و سایر شهدای محله ی ده ونک در این محل به طور زیبایی طراحی و نصب شده است .
تغییر جهت 2 خیابان در شمال تهران
مهندس علیرضا اسفراینی نژاد معاون حمل و نقل و ترافیک این منطقه گفت: به منظور روان سازی بار ترافیک و تسهیل دسترسی شهروندان ،  2 معبر در منطقه 3 تهران تغییر جهت داده شد و این خیابان ها در شبکه ی  معابر ضلع شمال بلوار میرداماد و در محله داوودیه  و همچنین شبکه معابر ضلع شرق خیابان دکتر شریعتی در محله زرگنده قرار دارند.دسترسی خودروها به ضلع شرقی محله ی  داوودیه از طریق خیابان قبادیان میسر بود که به منظور بهبود دسترسی شرق به غرب محله داوودیه و  با تغییر جهت معابر ششم و چهارم حدفاصل نفت شمالی تا نیل این دسترسی تسهیل شد .
وی تاکید کرد: در این طرح  ، خیابان های چهارم از  شرق به غرب به صورت یکطرفه و خیابان ششم نیز در جهت غرب به شرق به صورت یکطرفه  تثبیت شد که این امر منجر به روان سازی ترافیکی خیابان قبادیان و تسهیل دسترسی شهروندان به ضلع شرق محله داوودیه شد و تابلوهای مورد نیاز نیز برای راهنمایی شهروندان نصب گردید.
وی همچنین از یکطرفه شدن خیابان حیدری در محله زرگنده خبر داد و افزود: پیش از این خیابان حیدری به صورت دوطرفه مورد استفاده قرار می گرفت که با توجه به پارک حاشیه ای متراکم و کاربری های تجار ی متعدد ، عبور و مرور با دشواری انجام می شد.
بازسازی منازل خانواده شهدا در شمال تهران
مهدیه اوسطی مدیر امور ایثارگران این منطقه گفت: به منظور تجلیل از خانواده های شهدا و خدمات رسانی به آنها منازل فرسوده ایشان  بازسازی ،رنگ آمیزی ، ایزوگام  و کف سازی شدند.
رخدادهای منطقه4؛
کاشت 4000 اصله درخت و درختچه در بزرگراه های شمال شرق
معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 4 از بازپیرایی فضای سبز بزرگراه های شمال شرق تهران خبر داد و گفت: در آستانه فصل پاییز ، 4000 اصله درخت در حاشیه بزرگراه ها کاشت شد.
رخدادهای منطقه6؛
بلوار کشاورز پیاده راهی زیبا در قلب تهران می شود
افشین خدامی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 6 از طرح زیباسازی بلوار کشاورز خبر داد و گفت: برنامه داریم بلوار کشاورز را به پیاده راهی زیبا برای شهروندان تهرانی تبدیل کنیم که این طرح در دست بررسی است و تلاش می کنیم تا این بلوار را همچون گذشته به یکی از تفرجگاه‌های شهر تهران تبدیل کنیم.
پلمب 20 کیوسک مطبوعاتی در قلب تهران به دلیل فروش سیگار
خدامی معاون امور خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 6 گفت: به استناد دستورالعمل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر و در راستای برخورد قانونی با فروشندگان و عرضه کنندگان سیگار و مواد دخانی طی هفته گذشته تعداد 20 دستگاه از کیوسک های مطبوعاتی متخلف سطح منطقه پلمب و از ادامه فعالیت آن ها جلوگیری شد.
رخدادهای منطقه7؛راه‌اندازی مرکز حمایت از کودکان آسیب دیده در منطقه 7محمدرضا غلامی معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه 7 از راه اندازی مرکز حمایت از کودکان آسیب دیده در این منطقه با همکاری بنیاد روبان آبی خبر داد. در این مرکز  با ارائه مشاوره به خانواده هایی که کودکان آنها مورد آزار جسمی، جنسی، عاطفی و روانی قرار گرفته اند تلاش می کنیم در مسیر کمک به این کودکان گام برداریم.سردیس شهید مدرس در منطقه 7 نصب می شودشعبانی معاون خدمات شهری و محیط زیست شهرداری منطقه 7 از نصب سردیس شهید مدرس در بوستان مدرس واقع در این منطقه خبر داد.برپایی غرفه های فرهنگی در مقابل لانه جاسوسیغلامی معاون اجتماعی فرهنگی منطقه 7 از برپایی غرفه فرهنگی در مقابل لانه جاسوسی همزمان با ایام الله 13 آبان و روز دانش آموز  خبر داد. رخدادهای منطقه10؛ بررسی تحقق درآمدهای نقد و غیرنقد منطقه 10 سی امین جلسه کمیته درآمدی در خصوص عملکرد هفته سی و دوم به ریاست میکاییل علیپور قائم منطقه و با حضور اعضاء کمیته برگزار شد. رخدادهای منطقه11؛اجرای خط کشی ضد لغزندگی در هسته مرکزی تهران
سجاد زارع صفت معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه 11 تهران از اجرای خط کشی دو جزئی ضد لغزندگی در این منطقه و برای اولین بار در کشورخبر داد. با توجه به این که در بیشتر معابر شهر تهران به دلیل کیفیت نامناسب آسفالت و همچنین تردد بسیار زیاد وسایل نقلیه؛ شاهد بروز مشکلاتی همچون سیاه شدگی، کاهش چسبندگی، جدا شدگی و سرخوردگی به ویژه در مواقع بارندگی هستیم؛ استفاده از این رنگ ها در دستور کار شهرداری تهران قرار گرفته است.
رخدادهای منطقه15؛
تخریب و پاکسازی حاشیه آزادراه شهید نجفی رستگار
با توجه به بازدید قائم مقام شهردار تهران از محور آزادراه شهید نجفی رستگار و دستورات وی مبنی بر تسریع در روند اجرای پروژه، حاشیه محور یادشده از صنوف مزاحمی که شکل گرفته بود، تخریب و پاکسازی شد.
رخدادهای منطقه16؛شهروندان از تسهیلات تشویقی مطالبات شهرداری استفاده کنند جواد میرزاقلی شهردار منطقه شانزده گفت: شهروندان منطقه از اعطای تسهیلات تشویقی به پرداخت کنندگان مطالبات شهرداری،بخشودگی و جرایم دیرکرد استفاده کنند. مدت اجرای این مصوبه محدود می باشد وشهروندان تهرانی می توانند با مراجعه به پورتال اینترنتی شهرداری تهران به نشانی  www.tehran.ir   و پورتال اداره کل تشخیص و وصول درآمد به نشانی http://daramad.tehran.ir ، اداره های  درآمد شهرداری های مناطق 22 گانه و یا نزدیکترین دفتر خدمات الکترونیک شهر، نسبت به پرداخت عوارض و جرائم آن اقدام نمایند.
رخدادهای منطقه17؛
شروع عملیات بازپیرایی فضای سبز بوستان الهادی
عملیات زیرسازی قطعات فضای سبز بوستان الهادی به متراژ 10000مترمربع به منظورآماده سازی جهت بازپیرایی بوستان درحال انجام می باشد . این عملیات شامل حذف چمن فرسوده ، کندوکوب ،کوددهی ، حمل نخاله وخاکریزی مجدد می باشد.
بازگشایی مرکز کودکان کار و خیابان منطقه 17
مهران عباس پور مدیر مرکز خدمات اجتماعی از برگزاری مراسم ویژه برای کودکان کار و خیابان به مناسبت بازگشایی مدارس خبر داد.این مراسم پنجم آبان ماه سال جاری در سالن آمفی تئاتر سرای محله یافت آباد برگزار شد و با اجرای گروه موسیقی، اجرای تئاتر، برگزاری مسابقه و اهداء جوایز ،پذیرایی و توزیع کیف و لوازم التحریر برای 100 نفر از کودکان کار و خیابان همراه بود.
رخدادهای منطقه18؛
شهردارمنطقه 18در بیت شهیدان بوربوروطالب لو : به فرهنگ جهاد و شهادت وفادار باقی خواهیم ماند
بهروزمحمدزاده، شهردارمنطقه 18گفت:مادوستان شهدا،هرگزلحظه ای یادآنهارابه فراموشی نسپرده و پرچم آنها را به زمین نخواهیم گذاشت و به فرهنگ جهاد و شهادت وفادارباقی خواهیم ماند.
وی با تاکید بر اینکه ما برای تداوم انقلاب درمقابل دشمنان خود، نیازمندیم تاروحیه و فرهنگ جهاد و شهادت را در کشور حفظ کنیم، گفت: اگر روحیه جهاد و شهادت درجامعه ماروزبه روز تقویت شود، معنی آن این است که جامعه اهل گذشت و ایثار خواهد بود و فردی که بااین فرهنگ مأنوس است، هرگزخودش مطرح نیست.
رخدادهای منطقه19؛
افتتاح مجمع خیرین منطقه 19 با هدف حمایت از نیازمندان
حمید بهرامی معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 19 از افتتاح نخستین مجمع خیرین منطقه 19 با هدف شناسایی خیرین و حمایت از نیازمندان خبر داد. مجمع خیرین منطقه در راستای جذب خیرین محلی، شناسایی صندوق قرض الحسنه، موسسات خیریه ودرمانی سطح منطقه در سرای محله بهمنیار افتتاح شد.طرح اولیه بوستان "دانش و طبیعت" تصویب شد
با رأی اعضای شورای شهر تهران طرح اولیه بوستان "دانش و طبیعت" منطقه 19 به تصویب رسید. بررسی لایحه " طرح احداث بوستان دانش و طبیعت" یکی از دستورات جلسه شورای اسلامی شهر تهران در هفته جاری بود که پس از بررسی و اعمال نظرات اعضای شورا طرح اولیه آن به تصویب رسید و محمد سالاری رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی در خصوص این دستور جلسه گفت: شورای شهر تهران در دوره‌های گذشته به شهرداری ماموریت داده بود تا در اراضی متروکه منطقه 19 ،دو بوستان فرامنطقه‌ای ایجاد کند که این طرح بر اساس آن تهیه شده است.
لکه گیری آسفالت در بیش از 200 نقطه معابر محلات منتخب منطقه19
جوادیان معاون شهردار منطقه 19 از پیشرفت 100 درصدی طرح فوریتی در محلات منتخب منطقه خبر داد. فعالیتهای عمرانی مختلفی همچون لکه گیری، همسطح سازی دریچه، مرمت نوار حفاری، مرمت جداول فرسوده و روکش آسفالت انجام شده که این فعالیتها طبق برنامه پیش بینی شده برای این طرح 100 درصد پیشرفت داشته است.
نمایش فیلم‌های استکبارستیزی و برپایی غرفه های فرهنگی در 13 آبان
بهرامی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 19 از تدارک برنامه های فرهنگی به مناسبت روز اعلام برائت از مستکبران جهان در مدارس و محلات جنوب پایتخت خبر داد.
رخدادهای منطقه21؛
بهره‌برداری از 70 پروژه با اعتباری بالغ بر 207 میلیارد تومان
بافرانی شهردار منطقه 21 با اشاره به بهره‌برداری از 70 پروژه ترافیکی، عمرانی، زیست محیطی و فرهنگی اجتماعی در منطقه 21، گفت: این پروژه‌ها با اعتباری بالغ بر 207 میلیارد تومان به بهره‌برداری رسیده است.
وی در آئین بهره برداری از 70 پروژه منطقه 21 گفت: این 70 پروه در طول یک سال و نیم گذشته با اعتبار 207 میلیارد تومان در منطقه احداث شده است که سه پروژه در میان این پروژه‌ها فرامنطقه‌ای هستند.سه تقاطع بسیار مهم در سطح منطقه 21 احداث و به بهره برداری رسید که موجب تسهیل عبور و مرور برای ترددهای ورودی در منطقه 21 خواهد شد. در گذشته مسافرانی که از هشت استان غربی و شمال غربی کشور قصد ورود به پایتخت را داشتند باید از چهارراه ایران خودرو عبور می‌کردند اما به دلیل ترافیک موجود در این چهارراه تلاش می‌کردند با تغییر مسیر از سایر مسیرها استفاده کنند؛ اما پس از احداث و بهره برداری از تقاطع‌های موجود در منطقه 21 همه خودروها راغبند که از چهارراه ایران خودرو برای ادامه تردد استفاده کنند.
تقدیر از مفاخر حسینی و خانواده های شهدا در منطقه 21
امیرجاوید پور،معاونت امور فرهنگی – اجتماعی این منطقه گفت: همزمان با فرا رسیدن اولین روز ماه صفر از پیرغلامان حسینی، ذاکران اهل بیت و همسران و مادران شهدای این منطقه تقدیر به عمل آمد. وجود پیشکسوتان عرصه مداحی یک فرصت ارزشمند و نعمتی بزرگ برای کشور است؛چرا که معرفت اهل بیت از نعمات بزرگی است که اگر تمام عمر را صرف شکر چنین نعمتی کنیم بازهم کافی نیست.
رخدادهای منطقه22؛
شهردار بعلبک لبنان در بازدید از منطقه 22 تهران؛
اشتراکات مذهبی، دو ملت را به هم پیوند داده است
حسین لکیس شهردار بعلبک لبنان که به منظور دیدار با مدیران شهری شهرداری تهران و امضای یادداشت تفاهم و همچنین بازدید از پروژه های عمرانی به تهران سفر کرده بود در ادامه بازدیدهای خود در رأس هیاتی از مدیران و کارشناسان شهری لبنان از پروژه های عمرانی ،فرهنگی و تفریحی منطقه 22 بازدید کرد.
منطقه 22 میزبان نمایش های آیینی و تعزیه خوانی "قافله عشق"
فروتن معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 22 از برگزاری مراسم آیینی تعزیه خوانی همزمان با روزهای عزاداری در اولین دهه از ماه صفر در این منطقه خبر داد.ایام محرم فرصت مناسبی برای اعتلای فرهنگ ناب حسینی و انتقال این فرهنگ با ارزش دینی و مذهبی به نسل های جدید است و هنر تعزیه از جمله هنرهایی است که تا به امروز سینه به سینه به ما منتقل شده و ما نیز در انتقال آن به آیندگان مسئول خواهیم بود و مناسبت های مذهبی همیشه بهانه ایست که هنرمندان تعزیه هنر خود را به نمایش بگذارند و به بهترین شکل نسل جدید را با وقایع تاریخی از جمله حوادث عاشورای 61 آشنا نمایند.
یکپارچه سازی ارائه خدمات به خانواده های نیازمند منطقه 22
اولین کمیته یکپارچه سازی ارائه خدمات به خانواده های نیازمند با هدف ارتقاء کیفیت زندگی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی و حمایت از برنامه های توانمندسازی زنان سرپرست خانوار و ایجاد انسجام در خدمات ارائه شده در منطقه 22 تشکیل شد. در این جلسه اعضای کمیته راهکارها، پیشنهادات و اقدامات لازم در این خصوص را به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی بخصوص در حوزه زنان ارائه کردند.
خداوردی مشاوره شهردار در امور بانوان منطقه هدف اصلی این کمیته را جلوگیری از موازی کاری در فعالیت های منطقه و ارتقاء نحوه همکاری و تعامل ادارات ذیربط در ارائه خدمات به خانواده های نیازمند و یکپارچه سازی فعالیت ها برشمرد و افزود: این کمیته با توجه به الزام شهرداری تهران در برنامه 5 ساله مبنی بر حمایت از برنامه های توانمندسازی زنان سرپرست خانوار برای رسیدگی به درخواست شهروندان نیازمند تشکیل شده است.
وی افزود: این کمیته در تلاش است تا با همکاری، همدلی و مساعدت اعضای کمیته، ضمن بررسی نیازهای شهروندان نیازمند با حفظ کرامت انسانی افراد، جهت یکپارچه سازی و جلوگیری از موازی کاری، نیازهای همکارانی را که واجد برخی شرایط خاص هستند نیز بررسی کنند.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منطقه - تهران - خدمات - شهرداری - رخدادهای - معاون - خانواده - خیابان - فرهنگی - شهردار - اجتماعی - شهدای - کمیته - شهروندان - بوستان - پروژه - کودکان - فرهنگ - اجرای - حسینی - مراسم - مطبوعاتی - استفاده - بلوار - برنامه - ارائه - حمایت - خیرین - نیازمند - گذشته - دسترسی - منظور - خوانی - بررسی - ادامه - کشاورز - حاشیه - همچنین - معابر - داوودیه - تسهیل - مذهبی - تغییر - ترافیک - منازل - افزود - احداث - عمرانی - تعزیه - یکپارچه - اعضای - متخلف - نوسازی - بازدید - شهادت - دیدار - پیاده - کیوسک - برگزار - اداره - مدارس - عاشورا - همزمان - اولین - آسفالت - برگزاری - برپایی - گرفته - فعالیت - پاکسازی - جلوگیری - شناسایی - همکاری - مناسبت - مناطق - میلیارد - نمایش - برداری - چهارراه - لبنان - محلات - شورای - خواهیم - اولیه - طبیعت - تصویب - همچون - تبدیل - بزرگراه - فرسوده - آزادراه - دفاتر - بازپیرایی - شهیدان - طهرانی - پایتخت - واگذار - اعتباری - پاسدار - بهره‌برداری - مفاصا - تومان - پروژه‌ها - درمنزل - پیشرفت - ایجاد - فرامنطقه‌ای - حوادث - دباغی - اسلامی - رستگار - منتخب - پدافند - موجود - توانمندسازی - ارتقاء - کیوسک‌های - الکترونیکی - سرپرست - خانوار - نیازهای - موازی - تشکیل - انتقال - الکترونیک - تقدیر - افتتاح - می‌کردند - نعمتی - بعلبک - آیینی - مدیران - تجلیل - خودرو - خودروها - مقابل - ساماندهی - سردیس - مشاوره - حیدری -  رخدادهای - یکطرفه - لغزندگی - ترافیکی - اخباری - بازسازی - راستای - سیگار - تهرانی - کنندگان - مداحی - برخورد - تخریب - خدامی - کیفیت - تاکید - بازگشایی - عملیات - نمایند - tehran - چهارم - قبادیان - زرگنده - نزدیک - تئاتر - پورتال - پرداخت - اربعین - دستور - بسیار - دستورات - معرفت - مطالبات - تشویقی - تسهیلات - درآمد -

نظر شما در مورد : از پلمب کیوسک‌های مطبوعاتی متخلف در مناطق تهران تا تبدیل بلوار کشاورز به پیاده راه

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها