مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9059 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 آبان 1395 -ساعت : 19:05

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تصویب منطقه آزاد مازندران در شورای عالی منطقه آزاد کشور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:

تصویب منطقه آزاد مازندران در شورای عالی منطقه آزاد کشور

مازندشورا: شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با تبدیل منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد به منطقه آزاد موافقت کرده است

مازندشورا: دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور هم در پی این موافقت ، مهدی سجوی ، مشاور استاندار مازندران در جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی را به عنوان مدیر پروژه منطقه آزاد تجاری - صنعتی امیرآباد منصوب کرد .
اکبر ترکان در حکمی که برای سجودی صادر کرد ، نوشت : انتظار می رود ضمن ساماندهی حرکت منظم و مستمر جهت رشد و رونق منطقه با استفاده از مزیت های جغرافیایی و ظرفیت های قانونی مناطق آزاد، اهتمام جدی را به عمل آورده تا زمینه برای استقرار سازمان منطقه آزاد در کمترین زمان ممکن فراهم گردد.
بندر امیرآباد با یک هزار هکتار مساحت ، بزرگ ترین بندر شمال کشور در حاشیه شرقی دریای خزر در شهرستان بهشهر است .
این بندر که در کریدور شمال - جنوب قرار دارد ، با داشتن 16 کیلومتر شبکه ریلی داخلی ، بیشترین حجم صادرات دریایی شمال کشور را انجام می دهد.
بر اساس آمارهای رسمی ، پارسال حدود 435 میلیون دلار کالا از مازندران به خارج کشور صادر شد که نیمی از صادرات غیرنفتی این استان در این مدت از بندرامیرآباد به روسیه و کشورهای آسیای میانه صادر شد.
موقعیت راهبردی بندرامیرآباد واستقبال سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در این گذرگاه اقتصادی در سال های اخیر باعث شد تا طرح افزایش دو برابری مساحت بندر به 2 هزار هکتار کلید زده شود.
ایجاد منطقه آزاد تجاری از مطالبات مهم و چند دهه ای مردم مازندران بود که به صورت جدی در دولت یازدهم در دستور کار قرار گرفت .


منبع : ایرنا - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : منطقه - مازندران - داخلی - سرمایه - سرمایه گذار - صادرات - مساحت - فلاحتی - بندرامیرآباد - هکتار - خارجی - شورای - مناطق - گذاری - تجاری - امیرآباد -

نظر شما در مورد : تصویب منطقه آزاد مازندران در شورای عالی منطقه آزاد کشور

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها