مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9079 -تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 آبان 1395 -ساعت : 17:39

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تاکید بر بازگرداندن حیات باکیفیت اجتماعی به بافت‌های تاریخی/ ابزار نگرانی از وضعیت بافت تاریخی تهران

دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری مطرح کرد؛

تاکید بر بازگرداندن حیات باکیفیت اجتماعی به بافت‌های تاریخی/ ابزار نگرانی از وضعیت بافت تاریخی تهران

مازندشورا: معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی با ابراز نگرانی از بافت تاریخی شهر تهران گفت: برگرداندن حیات باکیفیت اجتماعی قبلی به این مجموعه‌ها کار راحتی نیست، زمان می‌برد و نیاز به ممارست دارد، هرچند اقداماتی را که در ۲ الی ۳ سال اخیر در حال انجام است؛ اتفاق مبارکی می‌دانیم.

مازندشورا:به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، پیروز حناچی دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری ایران در مورد وضعیت بافت تاریخی تهران گفت: واقعیت این است که حتی با وجود همه تلاش‌هایی که اخیرا صورت گرفته، وضعیت بافت تاریخی تهران خوب نیست؛ یعنی نمی‌توانیم بگوییم که در این بافت به مرحله تثبیت رسیده‌ایم.

وی با بیان اینکه سالیان سال بافت‌های تاریخی در تهران و شهرهای دیگر را به حال خودشان‌‌ رها کردیم، گفت: برگرداندن حیات باکیفیت اجتماعی قبلی به این مجموعه‌ها کار راحتی نیست، زمان می‌برد و نیاز به ممارست دارد، هرچند اقداماتی را که در ۲ الی ۳ سال اخیر در حال انجام است؛ اتفاق مبارکی می‌دانیم.

حناچی افزود: حراست از ارزش‌های تاریخی و فرهنگی شهر نکته مثبتی است که شکل پیدا کرده و مختص تهران نیست، در اصفهان، کاشان، یزد، قزوین، زنجان، رشت و... نیز اقدامات خوبی در حال شکل گیری است که نشان‌دهنده بلوغی است که بافت‌های تاریخی را ارزش‌هایی برای شناسنامه شهر تلقی می‌کند و مجموعه‌ای که می‌تواند؛ منبع تولید ثروت برای شهر باشد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با اینکه چرا در برخی موارد شاهد هستیم؛ مجوزهایی به ضرر بافت‌های تاریخی توسط مدیریت شهری صادر شود به ایلنا توضیح داد: در همه دنیا ممکن است؛ چنین اتفاقاتی بیفتد، اما معمولا عکس‌العمل مطبوعات، نهادهای مدنی و تخصصی مسیر مدیریت‌شهری را اصلاح می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: یعنی اگر شهرداری به خاطر پول، تصمیم غلطی بگیرد و مجوزی در یک بافت تاریخی بدهد که توجیهی برای آن نباشد، در درجه اول برخورد قانونی و بعد گروه‌های مختلف اجتماعی و مطبوعات جلوی آن را می‌گیرند و آنقدر افکار عمومی را فعال می‌کنند که اگر مدیران شهری تصمیم غلطی گرفته باشند؛ مجبور به عقب‌نشینی از تصمیم خودشان می‌شوند./


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تاریخی - تهران - شهرسازی - بافت‌های - تصمیم - وضعیت - اجتماعی - می‌کند - مطبوعات - معماری - اینکه - گرفته - شورای - باکیفیت - حناچی -

مطالب مرتبط با : تاکید بر بازگرداندن حیات باکیفیت اجتماعی به بافت‌های تاریخی/ ابزار نگرانی از وضعیت بافت تاریخی تهران
نظر شما در مورد : تاکید بر بازگرداندن حیات باکیفیت اجتماعی به بافت‌های تاریخی/ ابزار نگرانی از وضعیت بافت تاریخی تهران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها