مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9128 -تاریخ انتشار : جمعه 14 آبان 1395 -ساعت : 14:20

چاپ به اشتراگ گذاشتن
اجرای ۷ مدل تامین مسکن در بافت‌های ناكارآمد شهری/ تاکید دولت بر تامین مسکن با مدل توسعه‌گر

معاون وزیر راه و شهرسازی تشريح كرد:

اجرای ۷ مدل تامین مسکن در بافت‌های ناكارآمد شهری/ تاکید دولت بر تامین مسکن با مدل توسعه‌گر

مازندشورا: مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی از اجرای هفت مدل تامین مسکن در بافت‌های فرسوده با مشارکت دولت، بخش خصوصی و مردم خبر داد و گفت: سیاست دولت در اجرای انواع مدل‌های تامین مسکن حداقل دخالت در بازار است.

مازندشورا:به گزارش پايگاه خبري وزارت راه و شهرسازي محمدسعید ایزدی، با بیان این که برای تامین مسکن متقاضیان از طریق بهسازی شهری ۷ مدل را پیشنهاد داده‌ایم، اظهار داشت: در اجرای این ۷ مدل تمام تلاش دولت این است که به سمت حداقل دخالت در بازار برود.

او ادامه داد: اولین مدل، خود مالکی  است  که در این روش دولت از طریق فراهم کردن شرایط و تسهیلات برای مردم و ساکنان بافت فرسوده برای ساخت و ساز مشارکت می‌کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: دومین مدل تامین مسکن در بافت‌های فرسوده، مشارکت در ساخت و ساز است که در این مدل دولت اراضی املاک را در اختیار مردم قرار داده و در فرایند طراحی و صدور مجوز ساخت اقدامات حمایتی انجام می‌دهد و انبوه‌سازان نقش ساخت و سازی را بر عهده می‌گیرند.

ایزدی با بیان این که مدل سوم تامین مسکن، مدل توسعه‌گر است، گفت: دولت تاکید بیشتری روی مدل توسعه‌گر دارد و  در این مدل تنها تسهیلات و امکانات در اختیار متقاضیان قرار می دهیم و مشارکتی با توسعه گر نخواهیم داشت.

او با بیان اینکه چهارمین مدل تامین مسکن، تقویت نهادهای خیریه و نیکوکار است، ادامه داد: پنجمین مدل تامین مسکن از طریق بهسازی شهری،  تقویت تعاونی خودیار محلی است که در این مدل دولت از طریق ترغیب و تشویق تعاونی‌هایی که در محل فعال هستند می تواند پروژه‌های ساخت و ساز را فعال کند.

معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه به ايلنا گفت: در مدل تنظیم مجدد زمین، اهالی محله نقش محوری ایفا می کنند و  تامین منابع از محل تبصره دو  شیوه‌های تامین منابع مالی از دیگر مدل‌های تامین مسکن متقاضیان در بافت های فرسوده است.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی تاکید کرد: به‌طور قطع در بین این مدل‌ها، مدل‌هایی که حداکثر سهم حضور با بخش خصوصی و مردم  است، برای ارائه مشوق‌ها در اولویت دولت  قرار می‌گیرد.


منبع : وزارت راه و شهرسازی/مسکن و شهرسازی


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تامین - بهسازی - معاون - ادامه - فرسوده - توسعه‌گر - متقاضیان - شهرسازی - تاکید - اختیار - منابع - مشارکت - تقویت - تسهیلات - بافت‌های - اجرای - ایزدی -

مطالب مرتبط با : اجرای ۷ مدل تامین مسکن در بافت‌های ناكارآمد شهری/ تاکید دولت بر تامین مسکن با مدل توسعه‌گر
نظر شما در مورد : اجرای ۷ مدل تامین مسکن در بافت‌های ناكارآمد شهری/ تاکید دولت بر تامین مسکن با مدل توسعه‌گر

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها