مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9172 -تاریخ انتشار : شنبه 15 آبان 1395 -ساعت : 08:26

چاپ به اشتراگ گذاشتن
تا محصولاتمان با کیفیت جهانی نباشد رفت و آمدهای هیئت‌های تجاری سودی نخواهد داشت

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی مازندران:

تا محصولاتمان با کیفیت جهانی نباشد رفت و آمدهای هیئت‌های تجاری سودی نخواهد داشت

مازندشورا: تا زمانی که نتوانیم محصولی با کیفیت سطح بازارهای جهانی تولیدکنیم یقیناً رفت و آمدهای هیئت‌های تجاری برای استان سودی نخواهد داشت و تا زمانی که نتوانیم محصولی با کیفیت سطح بازارهای جهانی تولیدکنیم یقیناً رفت و آمدهای هیئت‌های تجاری برای استان سودی نخواهد داشته ایم

مازندشورا:شمس علی هادی زاده معلم اظهار داشت: محصول مازادی که فاسد و دورریختنی و موجب ضرر کشاورز می‌شود بستر ویرانی کشاورزی است نه بستر صادرات و کشاورز ما نمی‌تواند محصولاتی را در حدی تولید کند که کشورهای هدف پذیرای آن باشند.

این تولیدکننده خاطرنشان کرد: در حوزه لبنیات نیز دچار عدم تولید کیفی هستیم به‌طوری‌که تعداد کارخانه‌هایی که بتوانند محصول صادراتی تولید کنند در حد انگشتان یکدست است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران بابیان اینکه تا زمانی که نتوانیم تکنولوژی را بسته به خواسته بازار وارد چرخه تولید کنیم نمی‌توانیم جایی در بازار صادراتی داشته باشیم، تصریح کرد: بازار کشورهای هدف، کیفیت مرغ، برنج و مرکبات تولیدی مازندران را نمی‌پسندند و این نشان از عدم تولید کیفی محصولات کشاورزی استان دارد.

وی تاکید کرد: تا زمانی که نتوانیم محصولی با کیفیت سطح بازارهای جهانی تولیدکنیم یقیناً رفت و آمدهای هیئت‌های تجاری برای استان سودی نخواهد داشت و تا زمانی که نتوانیم محصولی با کیفیت سطح بازارهای جهانی تولیدکنیم یقیناً رفت و آمدهای هیئت‌های تجاری برای استان سودی نخواهد داشته ایم.

وی بابیان اینکه در بسیاری از بخش‌های تولیدی کشاورزی استان حرفی برای گفتن وجود دارد، تصریح کرد: باید بررسی کرد که تولید کمی چه مزیتی برای اقتصاد استان دارد در حالیکه دنیا به سمت ستانده پیش می‌رود نه آورده و ما در مواجه با این ستانده چه چیزهایی را از دست داده‌ایم؟

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران معیار پیشرفت در تولید کشاورزی را توسعه تکنولوژی و توجه به ایجاد ارزش افزوده دانست و خاطرنشان کرد: اگر این دو معیار رنگ عملی به خود گیرد یقیناً می‌توان در حل مشکل اشتغال زایی و تأمین امنیت غذایی گام‌های جدی برداشت.

وی بابیان اینکه ارتباط دانشگاه و صنعت تبدیل به شعار شده است، اظهار کرد: چقدر دانشگاه‌های ما توانسته‌اند دانشجوی مهندسی کشاورزی تربیت کنند تا بتوانند وارد زمین کشاورزی شده و به تولید محصول دست بزنند واکنون ارتباط علم و کشاورزی در حد سمینارها و روزنامه‌ها است.


منبع : مهر - مازندران


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : کشاورزی - تولید - مازندران - استان - کمیسیون - اینکه - نتوانیم - بازار - بابیان - کیفیت - یقیناً - زمانی - محصول - بازرگانی - تولیدکنیم - جهانی - محصولی - بازارهای - آمدهای - هیئت‌های - معیار - ارتباط - ستانده - نخواهد - تجاری - ویرانی - تولیدی - معادن - بتوانند - صنایع - طبیعی - منابع - خاطرنشان - کشورهای - اظهار - تصریح - تکنولوژی - کشاورز - صادراتی -

نظر شما در مورد : تا محصولاتمان با کیفیت جهانی نباشد رفت و آمدهای هیئت‌های تجاری سودی نخواهد داشت

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها