مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9203 -تاریخ انتشار : شنبه 15 آبان 1395 -ساعت : 14:28

چاپ به اشتراگ گذاشتن
ورود تخصصی اعضای شورای شهر در شهرهای کوچک شدنی نیست

مخالف شورای عالی استانها با انتخابات تخصصی شوراها؛

ورود تخصصی اعضای شورای شهر در شهرهای کوچک شدنی نیست

مازندشورا: از سویی دیگر اینکه مشخص شود بر اساس چه تخصص هایی می توان افراد را در شورای شهر انتخاب کرد نیز دارای مشکلاتی است زیرا هر کسی گمان می کند که شاید تخصص وی بیشتر مورد نیاز باشد

مازندشورا: مهندس چمران با بیان اینکه اقدام مجلس برای ورود تخصصی اعضای شورای شهر بسیار سخت است، گفت: چنین امری در شهرهای کوچک شدنی نیست .


 مهندس مهدی چمران رئیس شورای عالی استانها، درباره تلاش مجلس در اصلاح قانون شوراهای شهر و روستا به منظور ورود افراد متخصص به شوراهای شهر و روستا، افزود: این اقدام، کار مشکل و پیچیده‌ای است همانگونه که چنین امری برای نمایندگان مجلس نیز محقق نشده است.


وی با بیان اینکه ممکن است همه تخصص ها در همه شهرها یافت نشود، ادامه داد:  البته شاید بتوان در شهرهای بزرگ این تخصص ها را پیدا کرد اما در شهرهای کوچک شدنی نیست لذا اصلاحات در این زمینه نیازمند فکر و برنامه ریزی است .


رییس شورای عالی استانها گفت: از سویی دیگر اینکه مشخص شود بر اساس چه تخصص هایی می توان افراد را در شورای شهر انتخاب کرد نیز دارای مشکلاتی است زیرا هر کسی گمان می کند که شاید تخصص وی بیشتر مورد نیاز باشد.


چمران افزود: واقعیت آن است که ممکن است فردی در تخصصی که گمان نمی‌کند برای مجلس و شورا مفید باشد بسیار ثمربخش باشد درحالی که ممکن است فردی با تخصص مهندسی شهرسازی نتواند چنین فعالیت اثربخشی را دارا باشد .


وی به "خانه ملت" گفت: گاهی برخی ها توانایی های زیادی دارند که می توانند در دیگر زمینه ها نیز تاثیرگذاری مثبتی داشته باشند لذا به نظر می رسد اقدام مجلس برای ورود تخصصی اعضای شورای شهر بسیار سخت باشد 


منبع : پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : شورای شهر - انتخابات تخصصی - کرسی شورا - افراد متخصص - چمران - شهرهای کوچک -

نظر شما در مورد : ورود تخصصی اعضای شورای شهر در شهرهای کوچک شدنی نیست

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها