مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 921 -تاریخ انتشار : سه شنبه 14 مرداد 1393 -ساعت : 14:59

چاپ به اشتراگ گذاشتن
علت اصلی تخلفات ساختمانی بیمه سنگین تامین اجتماعی است

نماینده استان مازندران در شورای عالی استان ها عنوان کرد:

علت اصلی تخلفات ساختمانی بیمه سنگین تامین اجتماعی است

مازند شورا: در حال حاضر تمامی درآمدهای شهرداری‌های کم درآمد از صدور پروانه ساختمان تامین می‌شود؛ این در حالی است که سازمان تامین اجتماعی با دریافت رقم سنگین برای بیمه کارگران، عملا ساخت و سازها را با رکود مواجه کرده است.

مازند شورا: بیمه سنگین ساختمانی باعث شده که ساخت و ساز دچار رکود شود و یا اینکه غیرقانونی و بدون صدور پروانه ادامه پیدا کند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، نرگس کمالی عضو شورای شهر سوادکوه و نماینده استان مازندران در شورای عالی استان ها با اشاره مشکلات شهرداری‌ها گفت: در حال حاضر تمامی درآمدهای شهرداری‌های کم درآمد از صدور پروانه ساختمان تامین می‌شود؛ این در حالی است که سازمان تامین اجتماعی با دریافت رقم سنگین برای بیمه کارگران، عملا ساخت و سازها را با رکود مواجه کرده است.

وی با بیان اینکه مردم برای اینکه از پرداخت بیمه کارگری خلاص شوند، بدون مجوز شهرداری اقدام به ساخت و ساز می‌کنند، اظهار داشت: ما نیز مجبور به جلوگیری از این ساخت و سازها هستیم.

عضو شورای عالی استان ها علت اصلی تخلفات ساختمانی را بیمه سنگین تامین اجتماعی دانست و افزود: یکی از مشکلات این است که سازمان تامین اجتماعی هزینه خود را نقدا دریافت می کند ولی مردم برای صدور پروانه شهرداری که یک دهم بیمه تامین اجتماعی نیز نیست، تلاش می‌کنند مبلغ شهرداری را به صورت اقساط واریز کنند.

کمالی با تاکید بر اینکه باید در این راستا دولت و مجلس وارد عمل شوند، تصریح کرد: حداقل باید یک درآمد پایدار برای شهرداری‌ها تامین شود و به این مجموعه برای جذب درآمدهای پایدار کمک شود.

وی ادامه داد: ما در شهر سوادکوه تلاش کردیم برای جذب درآمدهای پایدار یک جایگاه CNG ایجاد کنیم ولی منابع طبیعی و سایر سازمان ها همکاری لازم را با ما نکردند و بعد حدود 7 ماه است این مساله بدون نتیجه است.

عضو شورای شهر سوادکوه در ادامه به موضوع عدم شفاف‌سازی کمک های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری ها اشاره کرد و اظهار داشت: این کمک ها از قبل تبصره 2 ماده 39 مالیات بر ارزش افزوده صورت می گیرد ولی معلوم نیست که این کمک برای همه شهرها به صورت یکسال است یا خیر؟

کمالی افزود: در حال حاضر شهرداری‌ها در شهرهای کوچک توان پرداخت حقوق کارمندان خود را ندارند و این باعث کمرنگی خدمات شهری و جمع‌آوری زباله و فعالیت‌های عمرانی شده است.

وی با بیان اینکه در این راستا باید دولت و مجلس همکاری کنند، گفت: تا کنون مجلس شورای اسلامی تعامل خوبی با شورای عالی استان ها نداشته است. دولت و وزارت کشور باید در این زمینه ورود پیدا کنند و عادلانه به توزیع بودجه بپردازند.لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : نرگس کمالی - نماینده استان مازند - شورای عالی استان ها - -

نظر شما در مورد : علت اصلی تخلفات ساختمانی بیمه سنگین تامین اجتماعی است

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها