مازندشورا - مدیریت شهری و شوراهای اسلامی استان مازندران

کد مطلب : 9210 -تاریخ انتشار : شنبه 15 آبان 1395 -ساعت : 15:37

چاپ به اشتراگ گذاشتن

مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران خبر داد

افزایش ۶ هزار و ۵۲۰ صندلی در سینماهای تهران

مازندشورا: مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به اهمیت و جایگاه ساخت سینما در توسعه فرهنگی، گفت: طی ۱۰ سال اخیر ۶ هزار و ۵۲۰ صندلی بر تعداد صندلی‌های سینمایی تهران افزوده شده است.

مازندشورا:

بلدیه| علیرضا جعفری با بیان اینکه در چند سال اخیر توسعه قابل توجهی در تعداد سینماهای تهران را  شاهدیم، گفت: داشتن سینماهای با کیفیت حق شهروندان است؛ هر چند شهرداری تهران نیز  اقدامات خوبی در این زمینه داشته اما هنوز از نقطه مطلوب فاصله داریم.
وی به رویکرد جهادی و‌ تلاش شهرداری تهران در توزیع عادلانه پردیس‌های سینمایی در شمال و جنوب سطح شهر تهران اشاره کرد و گفت: پردیس‌های سینمایی به همت شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران‌ مناطق مختلف تهران از جمله مناطق 3، 5، 11، 18، 19و 20 ‌پراکنده هستند. به گفته مدیر عامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران پردیس‌های ‌سینمایی پارک ملت، زندگی، آزادی، رازی، تماشا، جوانه و راگا در مجموع دارای 95 هزار و 560 متر مربع مساحت زیر‌بنا و 27 سالن نمایش است.
جعفری گفت: تعداد دیگری نیز به  صندلی‌های سینما در مرکز تئاتر حرفه‌ای خاوران و باغ کتاب تهران که دارای چندین سالن سینمایی هستند، افزوده شده که تا پایان سال شاهد افتتاح این دو مجموعه فرهنگی و هنری خواهیم بود.
وی به اهمیت سینماها در غنی‌سازی اوقات فراغت اقشار مختلف شهروندان به ویژه نوجوانان و جوانان اشاره کرد و گفت: ‌کالبد و فضاهای مناسب و با کیفیت سینماها در علاقمندان ‌و فعالان هنر هفتم برای ساخت و تولید فیلم‌های با محتوای غنی و پربار ایجاد انگیزه کرده و منجر به رقابت سالم بین سینماگران می‌شود.
وی در خصوص ضرورت حمایت از سرمایه‌گذاران خصوصی برای ورود به ساخت و راه‌اندازی سینماها‌ گفت: ‌با تشویق و در نظر گرفتن تهسیلات ویژه می‌توان سرمایه‌گذاران را به حوزه‌های فرهنگی و هنری جذب کرد و فرصت‌های رقابتی را برای بالا بردن خدمات جانبی در پردیس‌های سینمایی که موتور محرک توسعه فرهنگی هستند، افزایش داد.
مدیرعامل شرکت توسعه فضاهای فرهنگی شهرداری تهران با اشاره به جشنواره‌های سینمایی داخلی و خارجی‌ افزود: سینماها محل و مکانی  برای ارتباطات جمعی برای نشر و گسترش فرهنگ به شمار می‌آیند، بنابراین برخورداری از سینماهایی با کیفیت و امکانات ویژه، فرصت مناسبی برای جلب گردشگر فراهم می‌کند.
وی با اشاره به  ضرورت رشدکیفی و محتوایی سینماها در کنار رشد ‌کمی و زیربنای آن‌ افزود: باید سینماهای متروک مانده در سطح شهر تهران نیز ساماندهی شده و از فضاهای بلاتکلیف آن برای توسعه فضاهای فرهنگی در تهران بهره بگیریم.
وی با تأکید بر سخنان مقام معظم رهبری در ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی، به اهمیت و جایگاه سینما در این خصوص اشاره و خاطر‌نشان کرد: بیانات رهبری درباره لزوم تبیین سبک زندگی دربرگیرنده نکات ارزنده‌ای برای فعالان بخش‌های مختلف و به خصوص هنرمندان و متولیان فرهنگی است.
جعفری با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران پس از گذشت 38 سال از حیات پربرکت خود به ثبات رسیده و در حال حاضر به سمت پی‌ریزی تمدن اسلامی حرکت می‌کند، گفت: امید مقام معظم رهبری و مردم به ظهور تمدن اسلامی با شاخصه‌های اصیل ایرانی و اسلامی است؛ به همین دلیل  سبک زندگی یکی از مهم‌ترین ارکان این تغییر به شمارمی آید و در این میان تلویزیون و سینما وظیفه مهمی به دوش دارد.
وی ادامه داد: در این راستا گسترش فضاهای سینمایی برای ترسیم و ترویج زندگی ایرانی اسلامی مبتنی بر ارزش  بسیار اهیمت دارد. جعفری همچنین به گسترش خدمات جانبی در مجموعه‌های سینمایی اشاره کرد و گفت: در نظر گرفتن خدمات جانبی و بسته‌های اوقات فراغت مناسب منجر به خانواده محوری در مجموعه‌های سینمایی خواهد شد.


منبع : بلدیه


لینک کوتاه مطلب :


برچسب ها : تهران - فرهنگی - سینمایی - فضاهای - توسعه - اشاره - اسلامی - شهرداری - زندگی - جعفری - سینماها - سینماهای - ایرانی - جانبی - رهبری - گسترش - خدمات - سینما - پردیس‌های - مختلف - کیفیت - شهروندان - می‌کند - افزود - ترویج - مجموعه‌های - افزایش - اینکه - تعداد - گرفتن - اوقات - مناطق - اهمیت - فراغت - مناسب - سرمایه‌گذاران - ضرورت - فعالان - دارای -

نظر شما در مورد : افزایش ۶ هزار و ۵۲۰ صندلی در سینماهای تهران

*

*


آخرین اخبارپربازدیدها